109_20231124_162732.jpg

Rozhovor s trenérem Tomášem Vajnarem

Přináší Vám velký rozhovor s trenérem "A" mužstva Tomášem Vajnarem po první polovině sezóny.

Jak hodnotíte první polovinu sezóny?

Hodnotím to tak, že díky poslednímu zápasu s Kopaninou jsme se vyhoupli na místa, která přímo nepadají ze soutěže. Kluci se s novou soutěží seznamují. Oproti 1. A třídě je tam obrovský rozdíl ve všem, ale jak jsme viděli v posledním zápase, když se vše sejde, dá se hrát s každým, natož s týmem, který přezimuje na 1. místě.

Jaký je váš názor na průběžné 13. nesestupové místo v tabulce a co to znamená pro další část sezóny?

Jak jsem zmiňoval, díky výhře v posledním kole s lídrem soutěže a doufám, že to kluky nakopne. Teď si od sebe odpočinou a na začátku ledna přijdou nabuzení do tvrdé zimní přípravy, která bude základem pro zachránění se v přeboru.

Plánujete přivést nové hráče do týmu během zimní pauzy?

Je to těžká otázka, protože přivést v této době kvalitní hráče, aniž by dostávali nějakou finanční odměnu, je dost nereálné. Jako posilování týmu bych spíše viděl to, že kromě Šmíci juniora, který je po operaci kolena, se vyprázdní dost plná marodka. To bych v našich skromných podmínkách bral jako posílení. Samozřejmě se posilování nebráníme, ale já současnému týmu věřím.

Jaký dopad měl váš disciplinární trest na tým a co se změní po jeho vypršení?

Těžké takhle říct, ale tréninky jsem normálně připravoval a přípravu před zápasem jsem také dělal. Jen jsem nemohl být na lavici, což úplně nevím, zda je až takový problém. Stejně to kluci musí na hřišti odehrát sami, a jestli je na lavici Vajnar nebo v některých zápasech Šmicer, Janda, tak je to stejně na klucích na hřišti. Doufám, že se změní jen to, že na lavici vydržím celé jaro.

Jaký máte plán pro zimní přípravu a jak se chystáte tým připravit na druhou polovinu sezóny?

Začínáme 9. ledna v domácích podmínkách, pak budou následovat úterky a čtvrtky UMT na Admiře a středy navážeme na spolupráci s kondičním trenérem Václavem Bromem, který pro kluky připraví výživné posilovací cviky. Jinak máme v plánu 5 až 6 přátelských utkání, aby kluci po těžkých trénincích viděli o víkendu i míč a mohli jsme vyzkoušet různé varianty a případně otestovat nové hráče.

Hráči základní sestavy David Bílek odehrál pouze 8 zápasu a Štěpán Veselý jen 4 zápasy. Čím to?

Bílek byl často zraněný a k tomu začal pracovat v nové práci, takže u něho byla dost těžká situace. Ale komunikace s ním je v pořádku a jak už jsem zmiňoval, věřím, že si to v práci uspořádá, vyléčí svá zranění a bude přínosem pro tým, jako byl v postupové sezoně. Veselý měl nějaký výlet a bohužel ho dost často trápilo tříslo a svaly, takže věřím, že se také dá do kupy a bude také přínosem.

Jak zranění hráčů ovlivnila výkony týmu v první polovině sezóny?

Zranění, jak všichni víme, k fotbalu patří, ale my jsme jich, na můj vkus, měli až až. Hráli prostě kluci, kteří byli zdraví, a těžko říct, zda by bylo více bodů v tabulce, protože jak se říká, "ukázaná platí".

Chybí týmu vyložený útočník? Nejlepší střelci týmů jsou Palma a Matějka, kteří mají po 3 gólech.

Zabiják typu Dejmka, který v Chabrech dával góly jak na běžícím páse, v našem týmu bohužel nenajdeme. Musíme prostě hrát více týmově. A jak se zmiňuje, 3 góly od Palmiče či Médi nejsou bůh ví jaký počin, ale věřím, že na jaře se někdo urve a třeba za jaro někdo střelí 10 gólů.

"B" tým je na prvním místě své soutěže. Plánujete některé hráče zapojíte do "A" týmu?

Po komunikaci s trenérem "B" týmu Lacem by s námi do přípravy měli nastoupit Martin Švehlík, Míra Kučera a Aleš Chaloupka, který už s námi hrál pohárový zápas.

Plánujete v zimní přípravě zapojení mladých hráčů z U19 do "A" týmu? Sledujete jejich výkony?

Sleduji samozřejmě i naši U19 a trenérem je můj bratr, takže informace po každém zápase mám. Kvalitní hráči tam jsou, ale pro tak těžkou soutěž, jakou je Pražský Přebor, si myslím, že je pro ně ještě brzy. Měli by nejdříve nahlédnout do B týmu a pak se uvidí.

Jaké jsou vaše další cíle kromě udržení se v Pražském přeboru?

Zapracovávat mladé hráče a mít v "A" týmu co nejvíce odchovanců, což si myslím, že už nyní je vidět.

Jaký bude nyní tréninkový plán? Kdy začíná tým trénovat na nadcházející část sezóny?

Po pohárovém utkání jsem klukům řekl, že i když je skoro dva měsíce volno, bylo by dobré něco během pauzy dělat - běh, posilování, nebo nějaký jiný sport, třeba tenis, aby se udržovali v kondici. A aby 9. ledna nepřišli s nějakými navíc kilogramy, protože příprava bude tvrdá, jak jsem již zmiňoval, a nebude čas na žádné úlevy.

Jaké změny plánujete implementovat pro zlepšení výkonů v druhé polovině sezóny?

Příprava pojede plus minus ve stejném režimu, a jak jsem zmiňoval, v přípravných zápasech určitě vyzkoušíme nějaké novinky.

Jaké jsou vaše vize a cíle pro tým v dlouhodobějším horizontu?

Udržet se v přeboru a na delší čas se tam zabydlet, pracovat s kluky, kteří jsou ochotni se pro Chabry rvát, a zapojovat kluky, kteří vyjdou z dorostu a kteří budou převyšovat B tým.

Budou nějaké odchody z týmu?

Nikomu v odchodu bránit nebudeme, což už jsem klukům říkal, ale bohužel nebyli všichni přítomni. Na začátku přípravy se k tomu vrátím a uvidíme. Víme, že o Palmiče mají zájem Třeboradice a co vím, shánějí i brankáře. S Maxem jsem před posledním kolem mluvil a nic nenaznačoval. Dejme tomu teď přes svátky čas a pak se uvidí.

Osobní otázka: Jak plánujete trávit Vánoční období?

Vůbec ještě netuším, ale na řízek se salátem se moc těším, a pivko k tomu samozřejmě bude taky.Děkuji Vám za rozhovor trenére a přeji hodně štěstí v druhé polovině sezóny.