Související zápas

SK Dolní Chabry
ABC Braník fotbal, z. s. "B"U17 - Mladší dorost
7:1
st 6. 9. 2023 19:00 @ Braník - UMT + UO, 41 PŘEBOR MLADŠÍHO DOROSTU, 13. kolo

Mladší dorost: prohra na Braníku

Středeční večerní zápas za umělého osvětlení byl pro nás dobrou školou

Braník – Dolní Chabry 7:1

Středeční večerní zápas za umělého osvětlení byl pro nás dobrou školou. Braník tentokrát nasadil oproti úvodnímu kolu soutěže silnější sestavu (11 hráčů z divizního A týmu), kdežto nám několik hráčů chybělo. Sice jsme na poslední chvíli dotáhli přestup Tondy Gabriela a s sebou na zápas vzali i dva kluky z ročníku 2009 – Lukáše Stříteského a Jakuba Angera, ale na dobře fungující a sehraný tým domácích to nestačilo. Úvod zápasu se nám nepovedl, hned z prvního útoku jsme dostali gól. Zde připouštím trenérskou chybu, kdy jsme měli vzhledem k síle soupeře více vyztužit obranu. Bohužel k přesunu hráčů došlo až po druhém gólu, ale soupeř zareagoval prostřídáním šesti nových hráčů z lavičky a kolotoč začal nanovo. Běhali jsme bez míče, s postupující únavou chyběla síla k protiútokům a lacino jsme ztráceli míče. Soupeř hrál pěkný fotbal v pohybu na málo doteků podle naučených šablon. Dobře nás dostupoval, a když se k tomu přidala nedůslednost a neochota některých hráčů pracovat dozadu, byl z toho hrozivý poločasový výsledek 0:5.

O přestávce si kluci trochu oddychli a řekli jsme si, že ve druhém poločase zkusíme zvýšit aktivitu. To se povedlo, začali jsme napadat rozehrávku, hráli jsme s větší chutí a přineslo to i šance. V jedné z nich byl Míša Škurek faulován a Tadeáš Suda proměnil následnou penaltu. Bohužel další branky jsme nepřidali a navíc po dalším prostřídání soupeře na druhou část poločasu jsme se zase začali dostávat pod tlak, z čehož vyplynuly poslední dva góly v naší síti.

Celkově nemůžeme být s tímto zápasem spokojeni. Naději nám dává druhý poločas, kdy jsme se dokázali oklepat a ukázat, že také umíme hrát jako tým. Potřebujeme ještě posílit soupisku, neboť nám chybí hráči na prostřídání a někteří z kluků musí pak dohrávat lehčími zraněními.

Velké ocenění patří všem třem rozhodčím, kteří zápas vedli s přehledem a vzorově. Zvláště to vyniklo oproti našemu minulému zápasu.