MD: Vítězné rozloučení s přeborovou sezónou

SK Dolní Chabry x ABC Braník fotbal B 3 : 1 (1:0)

branky: Belkhir, 2x Falešník

sestava: Havel, Gabriel, Škurek, Polák, Vrabec, Anděl, Belkhir, Kalaš, Kratochvíl, Falešník, Krajíček, Matoušek, Mrňavý, Nemanský, Čepelák

hodnocení trenéra Honzy Škurka: V sobotu jsme přivítali na domácím hřišti aktuálně pátý tým tabulky - mužstvo Braníku B. Naše sestava opět nebyla kompletní, chyběl zejména pilíř naší obrany Jonáš Mikota a útočné tykadlo Tadeáš Suda. Na druhou stranu jsme měli gólmana a v útoku Pavla Falešníka, takže sestava byla konkurenceschopná. V prvním poločase měl více ze hry Braník, ale do velkých šancí jsme jej nepustili a střely z dálky v pohodě pochytal Kuba Havel. Naopak my jsme hrozili z rychlých protiútoků, po jednom z nich unikl Míša Škurek po levé straně, našel před bránou Pavla Falešníka, ale toho zradil terén a jeho střela šla mimo odkrytou branku soupeře. Po chvíli byl Míša Škurek faulován v rohu pokutového území a nařízenou penaltu Elias Belkhir proměnil. Takže jsme šli do kabin za stavu 1:0.

Druhá půle začala nešťastnou rukou Tondy ve vápně a soupeř kopal penaltu. Kuba Havel v brance ji však vystihl a skvěle chytil. Bohužel po chvíli jsme na levé straně obrany neuhlídali náběh útočníka z Braníku a ten srovnal na 1 : 1. Pak to ale vzalo do svých rukou naše útočné duo Škurek - Falešník. Nejprve dostal skvělou přihrávku od Hynka Nemanského Míša Škurek, utekl po levé straně, posunul míč na nabíhajícího Pavla Falešníka a ten sám před brankářem tentokrát nezaváhal a Chabry vedly 2:1. Po chvíli se celá akce opakovala. Míša Škurek se ve vápně zbavil obránce, našel nabíhajícího Pavla Falešníka a ten dal pojišťovací branku. Výsledek 3 : 1 se již nezměnil, i když šance Hynka Nemanského, Eliho nebo Míši Škurka po brance volaly. Za druhou půli jsme tedy brali zasloužené vítězství a zakončili jsme naše, dle mého názoru, úspěšné tažení v nejvyšší pražské soutěži - přeboru mladšího dorostu. Bodů možná mohlo být více, ale doplatili jsme na úzkou soupisku a absenci brankáře po většinu jara. Řadu zápasů jsme ztratili v samém závěru, kdy soupeři posílali na trávník čerstvé síly a my neměli kde brát. Celkově jsme byli pro všechny týmy důstojným soupeřem a nikdo nás nepřehrál výraznějším rozdílem. Klukům patří dík, že tuto soutěž přes všechna zranění a nemoci zvládli.