MD: Remíza na hřišti druhého celku soutěže

SK Zbraslav x Sk Dolní Chabry 2 : 2 (0:1)

branky: Polák, Škurek

sestava: Havel - Gabriel, Mikota, Anděl, Kalaš - Belkhir, Vrabec, Polák, Štrupl, Kratochvíl - Škurek, Suda, Švehlík

V sobotu po hustém dešti jsme sehráli zápas s druhým týmem naší skupiny. Předně bych chtěl poděkovat Zbraslavi a rozhodčímu, že zápas umožnili odehrát, neboť ve hře byla varianta náhradního utkání v týdnu, což by pro nás znamenalo skoro jistou kontumaci, případně utkání sehrát s mladšími hráči. Takto jsme nastoupili, i přes řadu omluvenek, v sestavě, která slibovala, že zápas můžeme důstojně odehrát. Bohužel hned v počátku utkání se nám zranil Petr Vrabec a odjel do nemocnice s podezřením na zlomeninu ruky. To naší situaci ještě více zkomplikovalo, ale Štefan Polák zraněného kamaráda skvěle nahradil ve středu zálohy.

Do prvních šancí jsme se dostávali my. Zejména Míša Škurek si nabíhal za obranu soupeře a během první půle šel ze strany několikrát sám na branku, bohužel buď minul nebo jej vychytal brankář. V posledním případě na jeho přihrávku nedosáhl Tadeáš Suda. I Tadeáš měl šance a skvělým krytím míče vybojoval řadu standardních situací. Po jedné z nich padla i naše vedoucí branka - kdy Jonáš poslal povedený centr za obranu a brankáři mokrý míč vypadl z ruky přímo na hlavu dobíhajícího Štefana Poláka a Chabry šly do vedení. Soupeř měl územní převahu, ale mimo nastřeleného břevna a řady rohových kopů ze své převahy více nevytěžil.

Druhá půle začala stejně jako první - my jsme těžili z rychlých brejků a soupeř dobýval náš obranný blok. První gólovou šanci měl Tadeáš Suda, když se prodral sám před brankáře soupeře, který ho skvělým zákrokem vychytal. Soupeř odpověděl nastřelenou tyčkou z dálky. Poté šel Míša Škurek sám na branku po přihrávce Eliase a tentokrát se nemýlil - 2 : 0 pro Chabry. Soupeř však stupňoval svůj tlak a nám síly ubývaly. Kolem 80. minuty dal soupeř kontaktní gól a ještě více se tlačil před naši bránu. Obrana byla pod neustálým tlakem a odolávala až do 88. minuty, kdy soupeř ze skrumáže vyrovnal. Nicméně zápas ještě nekončil. V nastaveném čase šel Míša Škurek po pasu od Eliho sám na branku soupeře, ale bohužel jeho střela těsně minula zadní tyč. Zápas jsme tak mohli vyhrát, ale také prohrát, takže vzhledem k počtu hráčů, naší sestavě a kvalitám soupeře, je bod pro nás výborný.

Všichni kluci na hřišti odehráli skvělý zápas v rychlém tempu, hráli obětavě a zodpovědně a z toho máme obrovskou radost.