MD: Oslabená sestava bojovala o remízu

SK Dolní Chabry x FC Háje JM 1 : 2 (1:1)

branka: Michal Škurek

sestava:  Matěj Krajíček - Tonda Gabriel, Jonáš Mikota, Adam Anděl, Kuba Matoušek, Martin Strupl, Matěj Kalaš, Tadeáš Suda, Stefan Polák, Dan Šeda, Míša Škurek, Sebastian Drobný, Adam Nemček

Hodnocení trenéra Jana Škurka: V sobotu 11.5. jsme sehráli zápas s třetím týmem naší skupiny - FC Háje. Vinou absencí a zranění jsme postrádali sedm hráčů ze základu, a to včetně brankáře. Nastoupit a odehrát celý zápas tak museli i hráči ze širšího kádru včetně Dana Šedy, který půl roku netrénoval. Pomohl nám i Adam Nemček ze starších žáků. Ze zápasu jsme měli značné obavy, abychom neutrpěli dvoucifernou porážku.

Kluci ale do zápasu vstoupili odhodlaně a již ve 2. minutě Míša Škurek kvalitním presinkem získal míč na kraji velkého vápna soupeře a z úhlu překonal brankáře hostí. Po chvíli to mohlo být ještě veselejší, když šel Míša znovu sám na branku hostí, ale jeho střela byla sražena na roh. Následně Jonáš Mikota zahrál výborně přímý volný kop a ve skrumáži jsme několikrát měli šanci poslat míč do sítě, ale nepodařilo se to. Po chvíli měl Míša Škurek další možnost ke skórování, ale jeho hlavička z malého vápna šla mimo branku. Kdybychom po čtvrthodině vedli 3 : 0, nikdo by se nedivil. Jenže to bylo jen 1:0 a soupeř začal ukazovat svojí kvalitu a hra se vyrovnala. Nicméně Matěj Krajíček v brance působil jistým dojmem a všechny situace vyřešil. Toto platilo do 30. minuty, kdy soupeř z autového vhazování dostal míč do našeho malého vápna a náš malý důraz při odkopu byl potrestán vyrovnávací brankou. Stav 1:1 přetrval do konce první půle.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně - Míša Škurek dobře zapresoval soupeře na půlicí čáře a mohl postupovat s Adamem Nemčekem sám na branku soupeře, bohužel jinak vynikající sudí toto vyhodnotil jako faul z naší strany a akci zastavil. Na našich hráčích se v druhé půli začala objevovat únava a naše defenzíva se dostávala pod tlak. Nicméně tady musím pochválit celou obranu Tonda Gabriel - Jonáš Mikota - Adam Anděl - Kuba Matoušek a brankáře Matěje Krajíčka, že všechny akce soupeře eliminovali. Jonáš neprohrál žádný hlavičkový souboj a jistě odvracel rohy i vysoké nákopy na útočníky. Na pozici defenzivního záložníka odehrál skvělý zápas Tadeáš Suda. Dozadu pracovali všichni včetně útočníků a záložní řady. Perfektní návraty měl zejména Stefi Polák a Matěj Kalaš, který oběhal celé hřiště a ještě podporoval útok. Ve druhé půli jsme měli i my několik slibných šancí - Sebastian šel sám na brankáře, ale minul bránu, Míša Škurek, ač zdvojován, se dostával do úniků ale bez gólového zakončení. Už to vypadalo, že zápas skončí spravedlivou remízou. Bohužel pro nás tři minuty před koncem přišel přetažený centr soupeře na zadní tyč, kde se objevil neobsazený útočník a poslal míč za záda Matěje.

Z našeho závěrečného náporu jsme již branku nedali, i když v nastaveném čase měl Tadeáš Suda vyrovnání na kopačce, ale jeho volej šel mimo branku. Dnes jsme tak zápas prohráli, ale nikdo s kluků se za výkon nemusí stydět. Všichni zápas odmakali a hráli až do konce, přestože bylo vidět, že klukům síly ubývají, neboť jsme hráli prakticky bez střídání.