122_20240325_210632.jpg

MD: Mdlý výkon a zranění brankáře

SK Dolní Chabry x FK Admira Praha B 1 : 4 (1:1)

Branka: Škurek

Sestava: Havel, Polák, Anděl, Čepelák, Suda, Kalaš, Škurek, Matoušek,  Mikota, Kratochvíl, Belkhir, Falešník, Štrupl, Nemanský.

V neděli jsme sehráli další utkání v přeboru mladšího dorostu a bylo to derby s Admirou, kde mají kluci spoustu kamarádů a známých.

Před zápasem jsme přišli bohužel o nemocného Petra Vrabce a Tondu Gabriela - oba hráče chválím, že kluky přišli aspoň podpořit na zápas. Jak jsem říkal klukům před sezónou - jednoho hráče dokážeme nahradit, ale když nás chybí více, je to problém. Ale to jsem ještě nevěděl, co přinese utkání. Do zápasu jsme vstoupili lépe my, kdy Míša Škurek využil propadnutí bránícího hráče a sám ze strany postupoval na brankáře hostí - udělal mu kličku a za přispění obránce poslal Chabry do vedení. Po chvíli jsme mohli zvýšit na 2:0, kdy roh od Míši Škurka na zadní tyč nedokázal nikdo z našich ofenzivních hráčů dopravit do sítě.

A pak to přišlo - balón za obranu - Kuba Havel si jde pro jistý míč, ale padá (noha se mu kousla v díře na našem hřišti) a soupeř pohodlně skóruje do prázdné branky. Bohužel Kuba už dále pokračovat nemohl a z utkání odstoupil. Vzhledem ke zranění v oblasti kolene si všichni přejeme, aby nebylo zranění dlouhodobé.

Protože nemáme druhého brankáře, posunul se ze stopera do brány Jonáš Mikota. Ve výsledku jsme během jedné akce přišli o brankáře, stopera a ještě dostali gól. Poločas jsme dohráli 1:1 a v kabině si říkali, že máme i přes nepřízeň osudu na vítězství. Bohužel do druhé půle vstoupil lépe soupeř. Hned zpočátku krásný balon za obranu, kde na dva nabíhající hráče zůstal sám Míša Kratochvíl (v tu chvíli náš nový stoper) a Admira šla do vedení. Na naše hráče padla deka a byli jsme všude pozdě nebo vůbec. Z toho padly další dvě branky (střely z vápna) a o utkání bylo rozhodnuto. My jsme kontrovali až v samém závěru, kdy utekl Míša Škurek a našel před brankou Pavla Falešníka, ale jeho střela jen lízla vnější stranu tyčky. To bylo z naší strany prakticky vše. V zásadě jsme nic moc nepředvedli a po zásluze prohráli. Nelze se vymlouvat na zranění Kuby a přesun jednoho hráče do branky. Co mě ale mrzí, je přístup většiny hráčů, kteří zápas víceméně odchodili a hráli pod své možnosti. Předvedli jsme minimum kombinačních akcí, narážeček, hráli daleko od sebe. Záloha málo podporovala útok a individuální akce neměli moc šancí na úspěch. Přísnější měřítko by snesl snad jen Míša Škurek, Jonáš Mikota, Tadeáš Suda a Míša Kratochvíl, ale i ti umějí zahrát lépe. Takže kluci - vidíte, že zápasy v přeboru jsou vyrovnané a rozhodují maličkosti - příprava na zápas, účast na předzápasovém tréninku, oblečení na zápas (většina kluků neměla termo), dochvilnost a hlavně hlad po míči. Když tohle všechno zlepšíme, můžeme se těšit na další zápas s ČAFC, kdy nám v bráně vypomůže Lukáš Stříteský. Pokud bych chtěl vidět pozitiva na tomto zápase, tak určitě skutečnost, že ač šlo o derby a herně vyrovnaný zápas, tak kluci byli k sobě maximálně ohleduplní a to samé lze říci o obou realizačních týmech a hlavně zápas zvládli s přehledem všichni 3 delegovaní rozhodčí.