69_20231003_153041.jpg

MD: Domácí výhra nad Meteorem

MD: Dolní Chabry – Meteor B 2 : 1

Dolní Chabry – Meteor B 2 : 1 (1:1)

Branky: Michal Škurek 2

Na sobotní zápas z Meteorem jsme se připravovali celý týden. Hlavně bylo potřeba dát dohromady konkurenceschopnou sestavu. V pondělí to vypadalo, že zápas buď budeme muset přeložit nebo ho odehrajeme se staršími žáky. Zde však musím pochválit rodiče i hráče, že i přes prodloužený víkend si našli čas na tento zápas. Z naší základní sestavy tak chyběl jen Pavel Falešník, Hynek Nemanský a Adam Anděl, kteří byli omluveni. Navíc se nám zázračně uzdravil Kuba Havel, takže i post brankáře byl vyřešen.

Do zápasu jsme nevstoupili špatně - hned v úvodu unikl Tadeáš Suda, ale brankář jej vychytal. Postupně však měl více ze hry Meteor, který nás přehrával ve středu hřiště a šance střídala šanci. Minimálně třikrát nás zachránil skvělý Kuba Havel v brance, ale nic netrvá věčně a i on musel kapitulovat po průniku z pravé strany. Tato branka nás trošku nakopla. Více jsme se tlačili na polovinu hostů a přišly i střely a standardky. Průnik Míši Škurka ještě brankou neskončil, ale pak to přišlo. Jonáš Mikota zahrál perfektně standardku téměř z půlky hřiště přesně za obranu soupeře, kam si naběhl Míša Škurek a z voleje poslal míč do sítě Meteoru.

Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme vyhrát, a tak jsme poslali Míšu Škurka na hrot k Tadeášovi Sudovi. Bohužel pak došlo k řadě zranění na naší straně a rázem jsme hráli o deseti. Paradoxně v 10 hráčích jsme hráli lépe, než první polovinu s celou 11. V útoku však zůstával osamocený Tadeáš Suda, ale i tak jsme hrozili z rychlých brejků vedených Tondou Gabrielem, Míšou Škurkem či Tadeášem Sudou. A jeden takový útok vyšel. Vhozený aut se dostal k Tadeášovi Sudovi, který hned z první poslal míč na Míšu Škurka, který se zbavil obránce a postupoval do šestnáctky hostí, kde našel volného Tondu Gabriela. Tonda nezazmatkoval a znovu vrátil míč Míšovi a Míša pak s přehledem uklidil míč do sítě Meteoru. Do konce zápasu se už nic nestalo, i když průniky Tadeáše Sudy volaly po brance. Jednou jej vychytal brankář a podruhé levačkou netrefil zařízení. Naopak naše obrana pracovala skvěle a soupeře jsme do vyložené gólovky nepustili. Za výkon v druhé půli jsme si tentokrát vítězství zasloužili.

Související odkazy