Související zápas

SK Dolní Chabry
U17 - Mladší dorostSportovní klub Střešovice 1911, z.s.
1:1
so 2. 9. 2023 17:00 @ CHABRY T., 41 PŘEBOR MLADŠÍHO DOROSTU, 1. kolo
37_20230907_094901.jpg

MD: domácí remíza na úvod sezóny

Remízové utkání na úvod nové sezóny.

Dolní Chabry – Střešovice A 1 : 1 (1:0) 

Branka: Michal Škurek

První zápas se Střešovicemi jsme začali minutou ticha za našeho zesnulého spoluhráče Ondru Petráka. Zde děkujeme jak rozhodčímu, tak všem hráčům ze Střešovic i Chaber. Všichni to zvládli důstojně a s pietou.

Zápas naopak začal velice divoce. My jako nováček v soutěži jsme do přeboru vlétli po hlavě a hned si vytvořili první šanci, kterou bohužel Tadeáš (postupujcí ze strany sám na branku) neproměnil. Poté měl šanci i soupeř, ale Kuba Havel nás v brance podržel. Následně jsme předvedli nejhezčí akci zápasu, kdy míč z obrany šel rychle na křídlo (Tadeáš) a přes Pavla na zcela volného Míšu Škurka, který nezaváhal a poslal Chabry do vedení. Vedení nemuselo trvat dlouho, protože po pádu soupeře v pokutovém území rozhodčí nařídil pokutový kop, který viděl asi jen on sám. Naštěstí Kuba v brance za pomoci tyče penaltu zneškodnil. Pak se střídaly šance na obou stranách - hosté měli řadu závarů z velmi častých standardních situací a my jsme hrozili z brejků. Tadeáš Suda šel v závěru poločasu dvakrát sám na branku hostí, ale žádná branka z toho nepadla.

Druhá půle byla pro nás těžká. Míša Škurek sice pokračoval v zápase s výronem kotníku po souboji s hráčem Střešovic, ale toto zranění jej výrazně limitovalo. Při absenci Petra Sovy a následnému zranění kolene Adama Anděla jsme najednou neměli možnost, jak prostřídat a změnit rytmus hry. Soupeř nás začal přehrávat ve středu pole, kde byl pohyb našich hráčů hodně statický. Jen Kuba Havel nás držel na třech bodech, ale to trvalo jen do 80. minuty, kdy Střešovice zaslouženě vyrovnaly z rohového kopu.

Koncovka zápasu už byla oboustranně hodně emotivní, ale branka již nepadla. Za Chabry výborně zahrála celá obrana Štefan - Adam - Jonáš - Kaly, v záloze byli krajní záložníci také výborní (Honza, Eli, Martin) a v útoku i se zraněním Míša. Bohužel ve středu zálohy jsme oproti soupeři propadli a to je důvod, proč nemáme tři body. Takže je stále co zlepšovat, ale zápas to byl po sportovní stránce velice dobrý a ve vysokém tempu a my jako nováček bereme bod s pokorou.