Reportáže

15.02.2018 10:01

mladší žáci 1. a 2. místo v zimní halové soutěži Balkap cup

Ahoj sportovci, mladší žáci opět odehráli důležité zápasy v Sedlčanské zimní lize profil 7 + 1. Ač jsme tentokrát nedali dohromady dvě kompletní družstva, své jsme si odehráli. A jako bonus měli kluci možnost odehrát i za druhý nekompletní přihlášený tým. Paradoxně jsme toto kolo odehráli lépe než minule. Takže nějaké ty bodíky do této soutěže jsme přivezli.

Druhý den jsme si jeli kopnout do Černošic na halový turnaj ročníku 05. Konečné páté pořadí odpovídá našim aktuálním možnostem. Prázdniny a marodka samozřejmě vše náležitě zamíchají. Ovšem v konkurenci deseti týmů a jasně s nejmladším kádrem, to je úspěch. Nasadili jsme i kluky ročníku 07. Přivezli jsme si individuální cenu pro nejlepšího hráče týmu, kterou získal Šimon Hartman. Gratulujeme !!! Ty zkušenosti nám již nikdo nevezme.

Následný víkend jsme ovšem vyrazili na Balkap cup. Páté, konečné a rozhodující kolo Balkap cupu bylo důležité pro tým Babiček, jelikož Starci již měli zlato v této halové soutěži vykopáno. A tak jsme doufali v úspěch. Kluci se blýskli sebevědomím výkonem. Minulé kolo je na maximální výkon nabudila televize. A tam Babičky přehráli vše, co se jim postavilo do cesty. Na čtvrté turnajové kolo Balkap cupu totiž přijela televize. A tak jsme kluky viděli v reportáži ČT – sport. Máme na stránkách. Konečné pořadí první a druhé místo v soutěži Balkap cupu 2017/2018 pro mladší žáky SK Dolní Chabry v profilu 5 + 1 nás těší a doufáme, že to kluky do budoucna motivuje. Tady pro zajímavost průběžné výsledky soutěže k nakouknutí : https://www.balkapcup.eu/news/balkap-cup-zimni-liga-2017-2018-r-2005-a2007/

Jen tak dál !!!

L + J

 

 

Celý článek

—————

30.01.2018 09:58

mladší žáci 1. a 2. místo v Benešově a 6 bodů z Třeboradic

Ahoj sportovci, tento víkend klukům vyšel náramně. V Benešovské hale porazili vše, co se jim postavilo do cesty. A když na sebe narazily naše dva týmy, byla z toho remíza. Babičky ovšem svou bojovností a větší touhou po vítězství toto kolo Balkapu vyhrály a zajistily si možnost hrát letos o nejvyšší příčky soutěže. Na úspěchu týmu Chaberských Babiček se velkou měrou podílel Karel Mládek. Bývalý fotbalista a výborný trenér. Dokázal naše mladší a méně zkušené družstvo řádně motivovat k vyššímu výkonu. Odvedl brilantní výkon! Především měl klukům co říci. Byla radost ho při práci s kluky sledovat, a také se něco přiučit. Dík a doufejme, že to zase zopakujeme. V Benešově tedy 1. a 2. místo dle našich představ. Jen tak dál!

Třeboradice tentokrát měli na programu závěrečné kola základních skupin. Tým Babiček si měl potvrdit roli lídra skupiny a tým Starců obsadit druhé postupové místo ze skupiny. Ač Babičky již měly jisté místo v semifinálovém kole soutěže, raději nic nenechaly náhodě a porazili Čakovice 5 : 1. Vyhrály svou skupinu. Paráda! Starci následně porazili Kbely 6 : 4, ale opět to nebyl soustředěný výkon, na který jsme zvyklí. Nechat si dát čtyři branky, a to minimálně dvě po nesmyslných individuálních chybách, není dobrá vizitka. Každý musí vědět, co v dané situaci hrát, vždyť již toho máme odehráno víc než dost. Zase ta hlava. Cíle jsou ovšem splněny, a tak že nás trenéry chce někdo dostat do blázince, s nadhledem přehlídneme. V semi máme tedy oba týmy a že jsme na bedně je jasné. A jak s jídlem roste chuť - další výzva je oba týmy na stupních vítězů. Ach ty sny a ambice. Zatím ovšem jen tak dál!!!

L + J

Celý článek

—————

23.01.2018 10:34

mladší žáci opět dva víkendy kdy nezahálíme

Ahoj sportovci, minulý víkend jsme se opět snažili kluky řádně prohnat a unavit. V sobotu jsme měli ráno dva týmy v turnajové halové zimní lize Balkap, také jsme pomohli v zimní lize na Meteoru. To hlavní nás ovšem čekalo po obědě. Přátelské utkání v profilu 10 + 1 na FA Praha. Řádně unaveni jsme si zahráli proti klukům ročníku 03/04. Šlo nám o vyzkoušení pro kluky velkého hřiště a vlastně toho k čemu pomalu směřujeme. Vždyť již od podzimu nám to začne. A bude to stejná písnička i do budoucna. Žádná překopávaná, ale řádně rozehrát a kombinací se posunovat prostorem k soupeřovo brance. I s kluky o hlavu vyššími se nám to párkrát povedlo. Ovšem za vyučenou jsme tedy dostali, to ne že ne. Pouze první třetinu jsme drželi krok, a pak už to bylo o morálce a chtění. Zkoušet to ovšem musíme dál, ráno jsme si sice upevnili vedoucí pozice v okruhu Balkap a oba týmy odvedly své, ale budoucnost je jasná. Máme na čem pracovat.

Tuto sobotu kluci horko těžko porazili Březiněves 5 : 4. Nedařilo se podržet balón a tlačili jsme bez gólového efektu což se nám málem vymstilo. Celé drama odstartovali naši ostrostřelci. Dobře pětkrát jsme při zakončení trefili gólmana. Obrana se často stahovala nesmyslně na jednoho soupeře s balónem a nabíhající soupeři to pak měli sami před brankou ložené. Jak jsme skórovali soupeř hned dorovnával. Nervózní výkon uklidnil náš nejmladší borec ročník 08 Vasyl Yvanickii, druhou svou brankou. Ač jsme ke konci odskočili o dvě branky Břízka opět vstřelila laciný kontaktní gól. V tomto utkání nám především nefungovaly hlavy, pozor na to hoši.

Tento víkend jsme také rozehráli malou venkovní zimní ligu v profilu 7 + 1 v Sedlčanech. Tu jsme doplnili především pro kluky z ročníku 04. A tentokrát se jí tři hráči 04-ek dokonce zúčastnili. To je dobrý začátek, jelikož na Chabrech jsou po sobě jdoucí ročníky na sobě závislé a pokud by nedržely spolu tak nevím, nevím. V Sedlčanech jsme si po dlouhé době kopli na sněhu a některé kluky to i trochu více bavilo. Někdy je třeba se s fotbalem i trochu vyblbnout. Z opakovat si to ovšem již nechceme, a pokud by příště nasněžilo, tak to odvoláme. Plusy jsou určitě bojovnost a posilování morálky, ale mínusy jako stále mokré nohy a možnost zranění jsou převažující. Nějakým zázrakem se nám i přes ten nečas podařilo toto kolo vyhrát, a to i se skutečností, že jsme si půjčovali gólmany od soupeřů. A to je jen potvrzením, že i v této, pro nás nové soutěži, se opět sešla výborná parta. Děkujeme soupeřům a pořadateli Luďkovi Balonovi a těšíme se na další akce.

L Chaloupka

Celý článek

—————

08.01.2018 16:17

mladší žáci do nového roku dostali nadělení a také nadělili Ďáblicům 5 : 0

Ahoj sportovci, v minulém týdnu se tedy děly věci. Ve čtvrtek nám čáp přinesl nového fotbalistu. A říkají mu Jirka. I s maminkou Evou Mlčákovou se mají k světu. Velký je ovšem problém sehnat na něj kopačky. Odhadli bychom  tak 6-7 cm a balón č. 1. Jak je naším zvykem nic nenecháme náhodě, přímo od maminky totiž již víme, že má skvělí nákop. A ta to jistě ví nejlépe. Zaplať pánbůh, že je venku, co Evi ? Přejeme zdraví, štěstí a prima život. Uvidíme se na hřišti.

 Další pozitivní fotbalová zpráva je, že kluci opět přivezli tři body ze zimní ligy v Třebo. O to více ceněné, že kluci porazili našeho fotbalového souseda SK Ďáblice. Čili v derby Prahy 8.

Přímo k zápasu bychom rádi podotkli, že všech 5 branek jsme vstřelili po kombinacích či po získání balónu. Tedy žádné náhody a nesmysly. Kluci to odehráli parádně a rádi bychom na této vlně pokračovali celý nový rok. Hra měla velmi bojový náboj, ale zásluhou laxního přístupu rozhodčího také naše kluky pořádně zabolela. Došlo to až tak daleko, že jsme tři svěřence ze hřiště odnášeli. Tak to dopadá, když se drobné přestupky přehlížejí. Posléze to graduje a z lehkých přestupků se pak stávají drsné. Soupeř vás může na hřišti okopávat bez trestu, jako by nechumelilo. Sečteno podtrženo, po těchto zákrocích máme dva kluky zraněné, z toho jednoho dlouhodobě. Jedna z důležitých věcí našeho snažení a fotbalování je, že se snažíme minimalizovat možnosti zranění a pak přijde tohle. Kubo dej se brzy dohromady. Když jsme u jmen - tak branka levou od Martina Stránského byla jedna fantazie, po dvou brankách vstřelili Kája Kohout a Aleš Chaloupka – především Kája nakopl tým důležitou úvodní brankou. Obranná činnost Martina Pamětického, Tadeáše Němce a Kryštofa Mokáně prostě neměla chybu. Celý tým zahrál, co měl ! Jen tak dál!!!

L + J

 

 

Celý článek

—————

20.12.2017 14:06

mladší žáci průběžné pořadí soutěží v období září až prosinec 2017

 

  Třeboradice zimní liga
  skupina A
1. SK Dolní Chabry_Babičky
2. Dolní Počernice
3. SKK Hovorčovice
4. SK Ďáblice
5. Avia Čakovice
6. Třeboradice
   
  skupina B
1. SK Dolní Chabry_Starci
2. Běchovičtí sršni
3. Spartak Kbely
4. FA Praha
5. Březiněves
6. Třeboradice
   
  mž – 2/A soutěž
1. Sportovní klub Dolní Chabry
2. FK Admira Praha z.s.
3. Tělovýchovná jednota Březiněves
4. Sportovní klub Čechie Smíchov
5. SK Uhelné sklady Praha
6. Tělovýchovná jednota Slovan Bohnice - Praha 8 z.s.
7. Tělovýchovná jednota AVIA Čakovice
8. Tělovýchovná jednota Sokol Lochkov
9. SK Třeboradice z.s.
10. Tělocvičná jednota Sokol Troja
   
  Balkap cup zimní liga
1. SK Dolní Chabry Starci
2. SK Dolní Chabry Babičky
3. Teplýšovice
4. Planá nad Lužnicí
5. AFK Union Žižkov

 

Celý článek

—————


Fotogalerie: Žáci

/album/fotogalerie-zaci/p5061715-jpg/

——————————


Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.