Reportáže

04.10.2018 09:14

Ml. žáci Chabry - Radotín 2 : 0 (2:0)

V neděli jsme sehráli další zápas tentokrát na domácí půdě. Soupeřem nám byl Radotín, který v naší soutěži porazil i ligové Tempo. Naši sestavu doplnil Pepa Němec, místo nemocného Jonáše. I když nám první poločasy nevycházejí, tak tentokrát jsme se polepšili a na Radotín jsme vlétli a přehrávali jsme je. Výsledkem toho bylo i zasloužené vedení, když branku dal Vašek Hájíček po hezké individuální akci. Branka nás trošku ukolébala. Přestali jsme kombinovat a jen odkopávali míče. Soupeř tak logicky převzal aktivitu a jen díky Pepovi v brance jsme neinkasovali. Pepa naopak přidal dlouhé výhozy za obranu soupeře, z kterých jsme chodili do rychlých brejků. Z jednoho takového výhozu padla i druhá branka, když výhoz si nádherně zpracoval Vasyl a běžel sám na brankáře Radotína, ten jeho nájezd kryl, ale k odraženému míči se dostal Petr S. a vsítil důležitou druhou branku. Tato branka kluky uklidnila a i naše hra se zlepšila. Zejmén kombinace po levé straně "tří M" Moky-Míša Š a Míša M měly vysokou fotbalovou kvalitu, bohužel další branku jsme nepřidali.

Druhou půlku jsme začali velmi soustředění. Hra probíhala převážně na půlce soupeře. Obrana pracovala bezchybně a útoky zastavovala již na půlce hřiště no a když přeci jen se soupeř dostal do našeho vápna, tak tam to vyřešil Pepa. Škoda, že jsme nepřidali další branku. Šance byly, ale to je naše stálá bolest, že se na branku hrozně nadřeme. Nicméně mezihra byla výborná a za výkon si kluci výhru zasloužili.

Sestava: Pepa Němec - Moky, Luky, Míša Š., Míša M. Vašek H., Alan, Petr S, Pavel F., Ondra, Kuba, Vasyl, Vítek K.

Branky Vašek H., Petr S.

Celý článek

—————

23.09.2018 07:58

Ml žáci Modřany - Chabry 4 : 6 (4:3)

V sobotu ráno jsme vyrazili do Modřan. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř Naši kluci nastoupili do utkání aktivněji. Již v první minutě měl Kuba golovou šanci, ale neproměnil. Aby to Kubovi nebylo líto, tak svoji šanci neproměnil ani Vasyl. Pak přeci jen Kuba dopravil míč do sítě a šli jsme do vedení 1:0. Jenže další šance (Lukáš, Martin P.) zůstaly opět nevyužity a tak nedáš dostaneš. Modřadny udeřily a z první střely na branku srovnaly na 1:1. My jsme dále měly převahu, ale k brance nám pomohl soupeř - když dal zbytečnou ruku a nařízenou penaltu Vašek Hájíček bezpečně proměnil. Jenže to bylo z naší strany na dlouho vše. Modřany nás začaly přehrávat ve středu pole, kde jejich hráč s č. 13 byl rozdílovým hráčem na hřišti. Tento hráč také přidal další branky a když daly Modřany na 4:2 z rohu, tak se zdálo, že osud zápasu je zpečetěn. Jenže Míša Mlynár zavelel k obratu, když zachytil rozehrávku soupeře a poslal míč do odkryté branky. Kontaktní gol do šatny nás uklidnil. O půlce jsme si řekli chyby - obránci nedostupovali hráče soupeře, nechávali jsme hrát "třináctku" a hlavně spousta zkažených přirávek v útočné a přechodové fázi.

Do druhé půlky jsme vstoupili výborně. Kuba měl asi 3 šance, jenže střelecká smůla nás neopustila. Vrcholem všeho byla zahozená šance Vasyla, který stál sám před  brankou ale míč poslal mimo. Ale šance měl i Petr S , Pavel F. nebo Martin P. Srovnání přinesl Kuba po hezké individuální akci Kája Kohout ukázal, jak se proměňují šance - využil hned svoji první a poslal Chabry do vedené. Uklidnění přinesl opět Kuba, který završil svůj hattrick. Další šance již zůstaly nevyužity, i když kluci předváděli hezké kombinace. Obrana pracovala na 100 %, kde zejména vynikal Lukáš, který odebíral míče soupeři a ještě je konstruktivně rozehrával.

Za druhou půlku jsme si vítězství zasloužili, ale na koncovce musíme zapracovat. I když to byl vyrovnaný zápas, tak se opět potvrdilo to, co často říkám, že nejlepší je, když si to trenéři odpískají sami, než když to píská nějaký starý pán z půlky hřiště. Největší pochvalu však zaslouží fanoušci soupeře, kteří hlasitě i s pomocí bubnu a hlavně pozitivně povzbuzovali hráče Modřan celý zápas. V závěru ocenili i výkon Chaber, to se vidí málokdy. I naši kluci si zápas tak více užili a rodiče z Modřan po zápase pochválili.

Branky: Kuba 3, Vašek, Míša M., Kája

Sestava: Joná - Lukáš, Moky, Míša M., Martin P., Vítek, Vasyl, Kuba, Petr S., Kája, Míša Š., Vašek H., Pavel F.,

Celý článek

—————

17.09.2018 21:01

Mladší žáci Chabry - Tempo 4:5 (0:4)

V neděli nás čekal  ligový soupeř. Navíc Tempo nastoupilo, až na jednu vyjímku, s hráči ročníku 2006. My naopak s mixem hráčů ročníku 2008-2006. V první půli Tempo ukázalo svoji kvalitu. Jonáš nás v brance několikrát podržel. I tak výsledek 4:0 neodpovídal obrazu hry. O poločase jsem klukům říkal, že jsme zbytečně zalezlí a nepřistupujeme k hráčům.

Do druhé půle Dan přeskupil sestavu a když Vasyl dal naši první branku, tak najednou bylo kluků plné hřiště. Zejména poté, co Pavel dal na 4:2 Ale i Tempo zvýšilo obrátky a dalo pátou branku. Na to jsme však kontrovali brankou Míši Śkurka na 5:3. Pak měl výborné příležitosti Vašek Hájíček, který šel 3x sám na branku soupeře, ale štěstí stálo při Tempu. Jiskřičku naděje ještě vykřesal svojí druhou brankou Míša Škurek, když snížil na 5:4. Bohužel na vyrovnání jsme již nedosáhli a zápas skončil. I tak všichni kluci zaslouží maximální pochvalu a myslím, že i přítomní diváci museli naši hru a nasazení ocenit.

Branky: Míša 2, Vasyl, Pavel

Sestava: Jonáš - Moky, Vasyl, Lukáš, Pavel, Míša Š., Kuba M., Vašek H., Vítek, Alan, Ondra

Celý článek

—————

10.09.2018 09:17

Mladší žáci vyloupili Libuš: Libuš-Chabry 2:3 (2:1)

V sobotu 8.9.2018 si kluci ročníků 2006/2007 poprvé zahráli mistrovský zápas 7 + 1 v 1.A třídě. Stalo se tak díky úspěšnému působení předchozího týmu mladších žáků v nižší soutěži a jejich postupu. Nastoupili jsme ve složení: Jonáš M, Jenda K., Kryštof M., Míša M., Míša Š., Pavel F., Vítek K., Vašek H., Vasyl Y. a Ondra B. Dva hráči na střídání se ukázalo jako optimální řešení. Kluci hráli v tempu, měli dobrý pohyb s kvalitní mezihrou. V utkání jsme měli územní převahu a vypracovali si řadu šancí. Naši rychlí útočníci se dostávali do brejků, ale kvůli nepovedenému zakončování byl zápas výsledkově celou dobu otevřený.

Jediným stinným okamžikem byla situace na konci prvního poločasu, kdy náhradní rozhodčí uznal vyrovnávací gól domácích ze situace, kterou jsme my, jako trenéři stojící na lajně, považovali za ofsajdovou. Poté vzplály emoce a náhradní rozhodčí nabídl svou funkci k dispozici. Toho jsme využili a druhou polovinu zápasu odpískal Dan M. Bohužel první poločas pro nás nekončil dobře, kluci byli psychicky dole. Důsledkem bylo i to, že po rozehrání míče po tomto gólu jsme si dali ještě vlastní gól, což si Jonáš vyčítal a nesl to velmi těžce.

Poločasové přestávka pomohla k uklidnění. Řekli jsme si, že hrajeme lépe a máme převahu, a když se budeme soustředit na fotbal a hrát naplno až do konce, výsledek se dostaví. A to se také stalo. Kluci bojovali a hráli jako tým. Všichni kluci ukázali výbornou morálku a tím nám udělali největší radost. Vítězové se rodí z těžkých bitev a dnes si kluci výhru opravdu zasloužili.

Musíme ocenit také soupeře, který dobře kombinoval. Utkání se hrálo bojovně, přitom čistě s minimem faulů, což je třeba také ocenit. Když se zlepšíme v proměňování šancí, budeme takové zápasy příště zvládat ve větším klidu.

Góly: 1x Jenda K., Míša M., Vašek H.

Celý článek

—————

14.06.2018 10:25

mladší žáci si dali do trumpety U Trumpety

Ahoj sportovci, tato sezóna utekla jako voda. Fotbalových zážitků byla plná. Kluci poctivě trénovali a úspěchy se dostavily. Každý rok, a to již říkáme po čtvrté, to snad již nemohlo dopadnout lépe. Kluci letos opět překvapili. Také proto jsme to oslavili v restauraci U Trumpety. My slavíme rádi! Rozdali jsme pár individuálních ocenění, tu nejdůležitější cenu trenéra za největší herní pokrok, letos získal Tadeáš Němec. Gratulujeme!!! Teprve teď ti to ovšem chlapče začne.

Přejeme hráčům, aby jim vydrželo nadšení ze hry i další náročnější sezónu. Děkujeme za podporu rodičů, bez kterých bychom to nedali. Jsme rádi, že za celou sezónu nedošlo k žádnému vážnému zranění. A že kluky odevzdáváme v celku, ač to tak někdy na hřišti nevypadalo. Vždy ale ještě mohou docházet na kroužek keramiky či poezie.

Děkujeme personálu restaurace U Trumpety a především Petrovi Kloučkovi za pohoštění. Přejeme Petrovi také další sportovní úspěchy ve vedení našeho A- týmu. S mládeží již v minulosti předvedl, co umí.

Děkujeme za podporu klubu. Velkou měrou se podílí k rozvíjení našich mladých fotbalistů a jejich fotbalového světa, a také se mu podařilo vybudovat opravdu pěkný fotbalový stánek.

Jen tak dál!!!

L + J + D

PS:

Máme před sebou ještě generační paintballový souboj v Benešově. A to vám povím, kdo uteče -vyhraje. Špatná zpráva ovšem je, že ti „darebáci“ již běhají rychleji než my. Zlomte vaz, tatínci!!!

Ml. žáci nominace na neděli

v neděli hrajeme doma zápas s Uhříněvší. Výkop v 11:00, sraz v 10:15. Nominováni jsou Pepa - Moky, Luky, Míša M., Míša Š., Jonáš, Kuba, Pavel, Petr, Alan, Sebík, Vasyl, Karel K.?, Vítek, Vašek

Celý článek

—————

05.10.2018 23:04

Ml. žáci nominace na 5.10.

Bohemians Hrdlořezy (sraz 7:45, výkop 8:30 (ul. Před mosty 1) Jonáš/Němec P. - Vasyl, Míša M. Míša Š. Pavel F. Vítek K., Vašek, Luky, Kuba M, Moky,  Doma v Chabrech JVL sraz v 13:45, výkop v 14:30. Filip - Ondra B , Petr S. Šíma, Kája K., Maty?, zbytek doplněno o hráče z dopo.

Celý článek

—————

20.09.2018 11:11

Ml. žáci - nominace na sobotu 22.9.

Sobota 22.9., 9:00 mistrak v Modřanech, sraz 8,20 na adrese: Komořanská 47, 143 00 Praha 12 Nominace: Misa S., Misa M., Pavel F., Vitek K., Kuba M., Jonas M., Krystof M. , Martin P., Lukas V., Petr. S.   Sobota...