Reportáže

13.04.2018 07:48

mladší žáci ZL Sedlčany a s Admirou 2 : 3

Ahoj sportovci, čtvrté kolo ZL Sedlčany minulí víkend mělo zajímavé rozuzlení. Nakonec Starci odvezli důležité body za vítězství domů a pravděpodobně si zajistili trofej pro vítěze v celkovém hodnocení. Škoda že jsme nedali dohromady tým Babiček. Tam máme bohužel ztrátu, ale ještě se porveme v posledním kole.

Tento víkend jsme si zahráli proti Admiře Praha v hlavní soutěži. Bohužel nás šoupli na UMT ač v původním rozpise byla psaná tráva. Ceňme si že na Chabrech trénujeme třikrát týdně na travičce a nemusíme běhat po gumě i když je tak pěkné počasí. Výsledek 2 : 3 nás zklamal, ale předvedená hra ušla. Umíme rozhodně lépe, ale jelikož se opakovaně neumíme na důležité zápasy sejít v plné síle dobře nám tak. Každopádně teď již musíme zkoušet profil 10 + 1 a zapojit kluky r. 04. Včera jsem na tréninku zahlédl pouze dvě 04-ky. Jaká asi bude následující sezóna ? To si asi dokáže představit každý, bez tréninku. Máme se na co těšit.

L Chaloupka

Celý článek

—————

26.03.2018 10:42

mladší žáci jsou vítězi Třeboradické zimní ligy 2017/2018 o pohár starosty Městské Části Čakovice

Ahoj sportovci, tak ty ambice se nakonec vyplnily. Jaké? Dva týmy na stupních vítězů v Třeboradické zimní lize o pohár starosty Městské Části Čakovice. Což po odehrání základních skupin nebyl zrovna lehký úkol - v konkurenci dvanácti týmů. Vzpomeňte na minulý rok, kdy jsme celkově skončili na 3. a 5. místě a pohár pro vítěze si odvážela Viktorka Žižkov r. 04.

To je ovšem historie. Tuto sobotu si to již kluci nenechali protéct mezi prsty. Již v prvním zápase o třetí místo s Běchovickými Sršni se ukázalo bojové srdíčko každého z nás. Nejen že kluci bojovali často s o hlavu většími chasníky soupeře, ale jako první jsme bohužel inkasovali branku po pěkné kombinaci soupeře. Jenže tým BABIČEK má jednu důležitou vlastnost. Bojovnost a chuť se poprat o vítězství. Dobře - srovnávali jsme skóre s notnou dávkou štěstí z trestného kopu. Ale z naučeného kopu, a to je třeba tu říci. Takže pokud to provedeme tak jak máme, štěstíčko se k nám neotočí zády. Naopak nám šlo naproti. Druhou vítěznou branku jsme vstřelili v polovině druhého poločasu po geniální přihrávce Jonáše Mikoty. Mám pocit, že přišla z první, a o to si ji ceníme více. Jony, ta teda byla. Jen tak dál!!! Ještě jsme se něco zapotili, než rozhodčí odpískal konec a bylo vymalováno. Zasloužený třetí flek je doma! Gratulujeme!!!

A šlo se na očekávané finále týmu STARCŮ. Utkání o zlato započalo ne zrovna dle našich představ. Po chybě jsme inkasovali branku na 0 : 1. Ovšem co se posléze začalo na hřišti dít mi každý, kdo byl, potvrdí. Za prvé příkladná bojovnost, přesné přihrávky a slušné procento držení balónu pro naše barvy. Naučené autové vhazování střídaly dobře zahrané rohové kopy. No co vám máme povídat, vstřelili jsme soupeři z Ďáblic za zbývajících 50 minut sedm krásných branek a kluci svým výkonem nenechali nikoho na pochybách, kdo si letos z Třeboradic odveze pohár pro vítěze a na rok si ještě přivlastní putovní pohár této soutěže. Ke zlatým a bronzovým medailím, jsme si také odvezli individuální cenu pro nejlepšího hráče soutěže, kterou získal Aleš Chaloupka. Gratulujeme! Sklidili jsme zasloužené ovace a chválu pořadatele a také od patrona ligy. Poháry a medaile nám přišel předat přímo starosta Městské Části Čakovice pan ing. Lochman. Děkujeme . Určitě si to užili naši fanoušci i rodiče. Byl to úžasný okamžik našich mladých fotbalistů, za kterým se skrývá spousta hodin a tréninkových jednotek na hřišti za každého počasí. Jednoznačně zasloužený úspěch ! Jen tak dál !!!

L + J + D

Celý článek

—————

02.03.2018 20:58

mladší žáci 3. místo v Kostelci a 2. místo v Sedlčanech

Ahoj sportovci, snad si nemyslíte, že by kluci zaháleli. Minulý víkend jsme si zahráli, v době prázdnin, turnaj v Kostelci nad Černými lesy. Pouze pět našich bojovníků muselo spojit síly s týmem Zelenče. Po mém špatném úsudku kam a koho postavit, jsme nepostoupili ze skupiny, a tak jsme nakonec s kluky Zelenče odjeli domů s prázdnou. Náhoda tomu ovšem chtěla, že si kluci ještě kopli a pomohli týmu TJ Sokol Zdislavice. Zdislavice měli stejný problém jako Zeleneč a my - postavit kompletní tým do turnaje. Se Zdislavicemi ovšem kluci odehráli famózní zápasy. Nejen že prolezli skupinou, ale v neskutečném zápase s Balkapem, složeným z hráčů Dukly Praha, dokonce vyhráli 1:0 a postoupili z prvního místa do semi. Šimi Hartman vstřelil úžasnou vítěznou branku. Pro zajímavost si tam Aleš Ch zahrál proti svému bývalému spoluhráči ze Slavie Praha, takže kvalita soupeřů tam byla. Nakonec Balkap celý turnaj vyhrál. Se Zdislaví kluci brali jen bronz, ale bylo to o fous. Velice mě překvapil výkon Kuby Hreuse. Byl celý turnaj nejlepší na place, bavilo ho to, začal výborně kombinovat, což nám pomohlo vstřelit několik důležitých branek. Jen tak dál !!!

Pro zajímavost naši soupeři: Praga Vysočany, Uhelné Sklady, Řepy, Union Žižkov, Týnec nad Sázavou, Teplýšovice, Zdislavice, Kavalier Sázava, a složený tým Balkap

Tento víkend, značně posíleni, jsme vyrazili na turnaj do Sedlčan. Tam to ovšem vypadalo úplně jinak a bylo znát, že kluci jsou po prázdninách lační po balónu. Zastavil nás až tým Čafky Praha ve finále. Ve skupině jsme s nimi hráli 1 : 1. Stříbro ovšem bereme všemi deseti - s tak urostlými chasníky soupeřů a s jasně nejmladším týmem je to super výsledek. Jen tak dál!!!

L Chaloupka

Celý článek

—————

15.02.2018 10:01

mladší žáci 1. a 2. místo v zimní halové soutěži Balkap cup

Ahoj sportovci, mladší žáci opět odehráli důležité zápasy v Sedlčanské zimní lize profil 7 + 1. Ač jsme tentokrát nedali dohromady dvě kompletní družstva, své jsme si odehráli. A jako bonus měli kluci možnost odehrát i za druhý nekompletní přihlášený tým. Paradoxně jsme toto kolo odehráli lépe než minule. Takže nějaké ty bodíky do této soutěže jsme přivezli.

Druhý den jsme si jeli kopnout do Černošic na halový turnaj ročníku 05. Konečné páté pořadí odpovídá našim aktuálním možnostem. Prázdniny a marodka samozřejmě vše náležitě zamíchají. Ovšem v konkurenci deseti týmů a jasně s nejmladším kádrem, to je úspěch. Nasadili jsme i kluky ročníku 07. Přivezli jsme si individuální cenu pro nejlepšího hráče týmu, kterou získal Šimon Hartman. Gratulujeme !!! Ty zkušenosti nám již nikdo nevezme.

Následný víkend jsme ovšem vyrazili na Balkap cup. Páté, konečné a rozhodující kolo Balkap cupu bylo důležité pro tým Babiček, jelikož Starci již měli zlato v této halové soutěži vykopáno. A tak jsme doufali v úspěch. Kluci se blýskli sebevědomím výkonem. Minulé kolo je na maximální výkon nabudila televize. A tam Babičky přehráli vše, co se jim postavilo do cesty. Na čtvrté turnajové kolo Balkap cupu totiž přijela televize. A tak jsme kluky viděli v reportáži ČT – sport. Máme na stránkách. Konečné pořadí první a druhé místo v soutěži Balkap cupu 2017/2018 pro mladší žáky SK Dolní Chabry v profilu 5 + 1 nás těší a doufáme, že to kluky do budoucna motivuje. Tady pro zajímavost průběžné výsledky soutěže k nakouknutí : https://www.balkapcup.eu/news/balkap-cup-zimni-liga-2017-2018-r-2005-a2007/

Jen tak dál !!!

L + J

Celý článek

—————

30.01.2018 09:58

mladší žáci 1. a 2. místo v Benešově a 6 bodů z Třeboradic

Ahoj sportovci, tento víkend klukům vyšel náramně. V Benešovské hale porazili vše, co se jim postavilo do cesty. A když na sebe narazily naše dva týmy, byla z toho remíza. Babičky ovšem svou bojovností a větší touhou po vítězství toto kolo Balkapu vyhrály a zajistily si možnost hrát letos o nejvyšší příčky soutěže. Na úspěchu týmu Chaberských Babiček se velkou měrou podílel Karel Mládek. Bývalý fotbalista a výborný trenér. Dokázal naše mladší a méně zkušené družstvo řádně motivovat k vyššímu výkonu. Odvedl brilantní výkon! Především měl klukům co říci. Byla radost ho při práci s kluky sledovat, a také se něco přiučit. Dík a doufejme, že to zase zopakujeme. V Benešově tedy 1. a 2. místo dle našich představ. Jen tak dál!

Třeboradice tentokrát měli na programu závěrečné kola základních skupin. Tým Babiček si měl potvrdit roli lídra skupiny a tým Starců obsadit druhé postupové místo ze skupiny. Ač Babičky již měly jisté místo v semifinálovém kole soutěže, raději nic nenechaly náhodě a porazili Čakovice 5 : 1. Vyhrály svou skupinu. Paráda! Starci následně porazili Kbely 6 : 4, ale opět to nebyl soustředěný výkon, na který jsme zvyklí. Nechat si dát čtyři branky, a to minimálně dvě po nesmyslných individuálních chybách, není dobrá vizitka. Každý musí vědět, co v dané situaci hrát, vždyť již toho máme odehráno víc než dost. Zase ta hlava. Cíle jsou ovšem splněny, a tak že nás trenéry chce někdo dostat do blázince, s nadhledem přehlídneme. V semi máme tedy oba týmy a že jsme na bedně je jasné. A jak s jídlem roste chuť - další výzva je oba týmy na stupních vítězů. Ach ty sny a ambice. Zatím ovšem jen tak dál!!!