24.01.2011 15:21

Výsledky přípravek a MŽ (23.1.2011)

 

Neděle 23.1. byla pro Chabry ve znamení fotbalu. MŽ hráli na PSK Union a MP a SP na Žižkově.

Mladší žáci hráli na velkém hřišti další zápas zimní ligy na PSK Union s týmem Újezd nad Lesy. Ve značně kombinované sestavě prohráli 6 : 0 (2 : 0). Výsledek je možná krutý, ale soupeř po zásluze trestal naše individuální chyby v obraně a v záloze. Náš mladý (malý) útok se tentokrát neměl šanci proti o hlavu až dvě větším stoperům prosadit. Naše obrana dirigovaná Šimonem sice pracovala dobře (Filip, Vasyl), bohužel všemu zabránit nedokázala. V záloze si své odehrál Honzík a Petr Klouček. Jára a Saša dnes trošku zůstali za svými možnostmi, na druhou stranu byli jediní, kteří se dostali do brankových příležitostí. Obraz hry nebyl z naší strany moc povedený ač byl soupeř určitě hratelný. Na omluvu našim hráčům je třeba dodat, že nám chyběli minimálně 4 hráči ze základní sestavy, což při našem úzkém kádru je strašně mnoho. Mimochodem, tato situace se letos nestala poprvé a i to má za následek prozatimní výsledky mladších žáků.

Mladší přípravka potvrdila velice dobré výsledky z přípravy a po zásluze zvítězila na turnaji na Žižkově. Nechala za sebou i mužstva jako Meteor. Moc gratulujeme.

Starší přípravka se na Žižkov vypravila ve velkém počtu a na turnaj jsme dorazili s mužstvy A, B a C, což jsem osobně ještě neviděl. Důvodem bylo aby si zahráli úplně všichni a pokud možno bez střídání. Rozdělení na mužstva A, B a C bylo jen orientační, což ukázaly i výsledky v turnaji.

Mužstvo A nastoupilo ve složení Kuba - Martin Š, Tomáš, Naty a Marek. Náš úvodní zápas s tradičním soupeřem (Slavia dívky) dopadl i tradičním výsledkem - prohra 2 : 0, kdy jsme inkasovali ze dvou střel na branku (z toho 1 do prázdné branky v závěru zápasu). Naopak my jsme nedokázali dostat míč ani do prázdné branky a tak našich asi 8 šancí skončilo bez golového efektu. V další zápase se postavil proti sobě Chabry A a Chabry C. Na hráčích A mužstva byla vidět větší vyhranost a tak po tlaku saslouženě zvítězili 5 : 0. Pak přišel asi nejlepší zápas Chaber A, když porazily Šeberov 3 : 0 a předvedly řadu pěkných fotbalových akcí. Což znamenalo, že v posledním zápase by při vítězství na Žižkovem šli do finále nebo při remíze by hráli o 3. místo. Bohužel nic z toho se nestalo. Žižkov po našem špatném začátku vedl 1 : 0 a Chabry A už nedokázaly zápas otočit. I když  v druhé půli soupeře značně zatlačili a měli i řadu šancí, nic do branky soupeře nespadlo. Takže Chabry A hrály až o 5 místo.

Mužstvo B muselo být doplněno 2 hráči (Jirka Šmicer, Matěj Horáček) mladší přípravky z důvodu nemoci Filipa a Pepy. Kluci tak hráli v sestavě Honzík - Kuba, Matěj, Jirka, Martin K. Kluci hráli v druhé skupině s tím že trenérem byl Martin Kvapil (díky Martine) a rozhodně se v ní neztratili. Po úvodní bezbrankové remíze se Satalicemi, kdy jsme byli lepším týmem, přišla nešťastná prohra s Braníkem. V zápase s Pragou Jirka v posledních vteřínách měl na noze branku, ale střelu zastavila tyčka. To si ale v posledním zápase vynahradil, když 15 sekund před koncem vyrovnal na 1 : 1 v zápase s favorizovanými Kralupami. Celkově tak kluci obsadili ve své skupině výborné 3. místo, když v každém zápase hráli se svými soupeři rovnocenou partii a jen jeden bod jim scházel k závěrečným bojům o medaile. Kluci však předváděli hezký fotbal se snahou o kombinaci. Za pozorným Honzíkem byla důrazná dvojice Kuba - Matěj a vepředu Jirka s Martinem. Nato, že kluci v této sestavě spolu hráli poprvé to byl hezký zážitek.

Mužstvo C zprvu vypadalo nato, že nebude pro soupeře těžká překážka. Ač tam byli hráči, kteří z různých důvodů nenastupují často do zápasů, tak se rozhodně nebáli svých soupeřů. V zadu byl výborně chytající Honzík, v obraně čiperka Emil a po většinu turnaje David Klapka a vepředu Terka s Ondrou. Přiznám se, že "céčko" mi udělalo největší radost. Terka výborně bojovala v útolu, dokázala si pokrýt míč (což neumí řada hráčů ze zbytku starší přípravky) a snažila se rozdávat přihrávky dál. Ondra, ať už byl v útoku nebo v obraně, tak bojoval a nebál se osobních soubojů. Milým překvapením byl i výkon Davida Klapky v obraně, kde se nebál míče ani soupeřů a zastavoval akce soupeře. Emil toho oběhal nejvíc a za svůj výkon si i zasloužil branku proti Slávii. Určitě by se našla i řada nedostatků na hře tohoto týmu (pohyb bez míče, držení si pozic ve hře apod.), ale za svůj srdnatý výkon si asi zaslouží největší pochvalu. O jejich kvalitách svědčí i to, že porazili i třeba Slávii 2 : 0, s kterou naše áčko prohrálo. Navíc v zápase o 7. místo prohráli až na penalty, poté, co trefili v penaltovém rozstřelu 2x tyčku.

Vrcholem turnaje pro chaberské týmy se tak stal zápas o 5. místo mezi Chabry A a Chabry B. V tomto zápase nakonec vyhrály Chabry B nad mužstvem A zaslouženě 2 : 0. Když ukázali větší vůli po vítězství a lepší koncovku, než mělo áčko, které zahodilo asi 5 vyložených šancí a tak bylo po zásluze potrestáno a i v tomto zápase doplatilo na svou špatnou produktivitu na tomto turnaji.

Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout fakt, že jsme díky dvěma vysokým výhrám (áčko) měli až do posledního zápasu možnost získat nejlepšího střelce (Naty a Marek). Bohužel v posledním zápase dal šikovný hráč  č.12 ze Žižkova 3 goly a tím nás o toto ocenění připravil. Alespoň jsme si tak odvezli cenu o nejlepšího brankáře, kterou po zásluze získal Honzík chytající za B a C Chaber. Každopádně si myslím, že to byla zajímavá konfrontace chaberského fotbalu a že všichni hráči a hráčky si to užili, stejně jako rodiče a trenéři. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět