12.12.2011 09:38

Vynikající úspěch starší přípravky na turnaji v Neratovicích

V neděli jsme se vypravili na jeden z vrcholů domácí halové sezony - do Neratovic. Věděli jsme, že turnaj bude kvalitně obsazený, nicméně finální obsazení předčilo naše očekávání. Turnaje se zúčastnili následující mužstva: Admira Praha, Baník Most, Mladá Boleslav, Brandýs, Union Vršovice, Neratovice, FK Polabský Kostelec a Dolní Chabry. Až na Neratovice všechna mužstva nastoupila s ročníky 2001. My jsme naopak měli Jirku (2003) a Lukáše s Matějem (2002). Trošku jsme se s Pavlem obávali, jak to všichni kluci zvládnou. Naštěstí jsme měli trošku štěstí při losu, neboť naše skupina byla přeci jen hratelnější než vedlejší. Hrálo se v krásné a hlavně velké hale o rozměrech normálního hřiště na 5 +1, včetně velkých branek.  Hráče jsme rozdělili na 2 vyrovnané čtveřice (hrálo se 4+1), kdy jednu čtyřku tvořil v obraně Matěj Horáček a Martin Škurek a v útoku Honza Dušek s Lukášem. Druhá čtyřka byl Pavel Josefus s Matějem Puchingerem a v útoku David s Jirkou. V bráně byl Kuba. První zápas jsme nastoupili proti Brandýsu. Hráči z Brandýsu působili fotbalovějším dojmem. Možná to ale bylo i tím, že většina našich hráčů hrála v hale letos poprvé a Honza s Davidem za Chabry v hale nikdy nehráli. Nicméně i tak jsme vydřeli remízu 2 : 2 (Honza, Lukáš), když jsme neustále dotahovali náskok soupeře. V druhém zápasu jsme měli za soupeře Neratovice, které jsme přejeli 3 : 0, kdy byl k neudržení malý Jirka Šmicer a hattrickem rozhodl utkání a o našem postupu ze skupiny. V posledním utkání ze skupiny jsme měli již jistý postup a asi to se podepslo na skutečnosti, že jsme "jen" remizovali 1 : 1, když nás do vedení poslal Martin Škurek, ale pak bojovní hráči Kostelce srovnali na 1 : 1. My jsme další šance nevyužili. I tak jsme bez prohry postoupili ze skupiny.

V semifinále nás čekal však přetěžký soupeř - ligová starší přípravka Mladé Boleslavi. Obávali jsme se debaklu, nicméně neustále jsme klukům opakovali, že se dá hrát s každým. A kluci se do soupeře pustili nebojácně a podařilo se nám Boleslav překvapit. Obrana pracovala důsledně a podařilo se nám uhlídat hráče s číslem 10 (nejlepší hráč turnaje). Bohužel v útoku přeci jen soupeř měl výškovou a fyzickou převahu a dostával se tak do přečíslení, z kterých dvakrát skoroval. Nicméně kluci se nepoložili. Hlavně jsme stále hráli fotbal po zemi a žádné nakopávání. Po jedné hezké akci jsme vysunuli Jirku, který utekl obraně Boleslavi a snížil na 2 : 1. Šance střídala šanci na obou stranách (nás podržel několikrát Kuba). Do konce chyběli asi 2 minuty. Stáhli jsme sestavu na jednu čtyřku a dostali soupeře pod tlak, z kterého jsme však vytěžili jen několik rohů a golovku Jirky, kterého však vychytal brankář. Naopak v poslední minutě do naší rozhozené obrany vnikl hráč Boleslavi a rozhodl o vítěžstí Boleslavi 3 :1.

V zápase o třetí místo jsme nastoupili zase proti Brandýsu, který do finále nepostoupil až po pentaltovém rozstřelu s Vršovicemi. Diváci mohli sledovat krásný a napínavý zápas až do konce. My jsme se ujali vedení Honzou , po ideální přihrávce Martina. Pak nás zatlačil soupeř, ale všechny jeho střely Kuba spolehlivě kryl. Pak se dostal ke slovu David, který po kombinaci s Jirkou a Pavlem se dostal do před branku soupeře a krásnou tvrdou střelou k tyči zvýšil na 2 : 0. Už to vypadalo,že to dohrajeme v klidu, ale soupeř byl více než dobrý a hnal se do útoku. To se mu vyplatilo a snížil na 2 : 1. Pak měl Honza možnost rozhodnout utkání, když po přihrávce Martina stál sám před brankářem Brandýsa, ale ten na brankové čáře chytil míč. Po chvíli přišla kombinace Matěje s Honzou, ale branka z toho nebyla, stejně jako z kombinační akce David Matěj P. - Jirka.  Do konce zbývaly asi 2 minuty a zase jsme stáhli sestavu, tak abychom nedostali branku. Bohužel jí soupeř přesto dal. Kluci se však nevzdali a po průniku Martina a následném rohovém kopu v poslední minutě bombou rozodl zápas Pavel a poslal Chabry na stupně vítězů.

Kluci dnes odehráli výborný turnaj. Nechat za sebou taková mužstva jako Neratovice, Admira nebo Baník Most je obrovský úspěch. Ještě více než výsledek nás však těší předvedená hra. Kluci se snažili hrát kombinačně a předvedli řadu hezkých akcí. Kuba v brance nás držel celý turnaj a byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Naše obrana pracovala výborně. Snad za celý turnaj neprošel žádný hráč soupeře jeden na jednoho přes naše obránce. Kluci z obrany ještě dokázali buď vyvézt míč nebo přesně nahrát zejména průniky Matěje Horáčka a Martina zaměstnávaly značně obranu soupeře a podporovali náš útok. Kluci v útoku se byli jako lvi. Zejména ti menší - Jirka s Lukášem se nebáli o hlavu větších hráčů, obcházeli je a stříleli branky. Honza s Davidem, kteří na začátku měli trošku problém se srovnat s fotbalem v hale se zápas od zápasu zlepšovali a nakonec svými brankami v zápase o 3. místo dotlačili Chabry vítězství. Všichni kluci dneska podali výborný výkon a výsledek. Naše hra budila u soupeřů respekt a uznání. Svědčí  o tom i řada pochval od trenérů a diváků, které jsme v průběhu turnaje dostali.

 

—————

Zpět