27.05.2011 19:13

Vítězné tažení Prahou fotbalistů Chaber pokračuje

Fotbalisti chaberské základní školy dosáhli historického úspěchu v soutěži škol 5. a 4. tříd  - McDonalds Cupu. Naše družstvo tvořili převážně mladší žáci klubu SK Chabry (Martin Dvořák, Šimon Jírovec, Vasil Olashin, Petr Klouček, Jáchym Červenka, Jára Štemberk, Jan Škurek, Martin Škurek, Tomáš Cranford ), které posílili jejich spolužáci Lukáš Samek (Slavia) a Ondra Štyler. Kluci pod vedením svého trenéra Petra Kloučka nejprve v rámci  Prahy 8 zvítězili mezi 13 školami této městské části a dostali tak možnost reprezentovat Prahu 8. Naše družstvo postoupilo do kvalifikace na krajské kolo. V kvalifikační 4 členné skupině jsme měli nejlepší školy z  Prahy 1, Prahy 13 a Prahy 10, s tím že do krajského finále, které se bude hrát v Synottip aréně v Edenu (Slavie) postoupí jen dvě první školy ze skupiny. Kluci nejprve porazili Prahu 13 brankou Lukáše Samka 1 : 0. Následně pak Prahu 1 jsme porazili 2 : 0 (Tomáš Cranford a vlastní) a v souboji o 1. místo ve skupině kluci remizovali s Prahou 10 (reprezentovaná zejména mladými Slávisty ročníku 2000) 1 : 1 (branku dal za nás Jára Šternberk) a podlehli jí až v penaltovém rozstřelu a tak jsme obsadili druhé místo ve skupině. Finálový turnaj pro 8 nejlepších pražských družstev-škol se uskuteční ve čtvrtek 2. června a vítěz postupuje do celorepublikového finále, které se hraje v Olomouci. Už skutečnost, že mezi těmito 8 školami bude i naše ZŠ Spořická je fantastický úspěch. Proto všem hráčům za reprezentaci děkujeme a přejeme hodně úspěchů na hlavním stadionu Ślavie.

—————

Zpět