21.09.2011 16:21

Víme první: Nominace na Španělsko

    Dopředu bylo jisté, že v nominaci nebude Petr Čech, který si minulý týden během tréninku Chelsea poranil koleno. Nahradí ho Jaroslav Drobný, nebo Jan Laštůvka. Třetím brankářem je příbramský Aleš Hruška.

    Nejisté bylo, jestli kouč Bílek oznámí jméno kapitána Tomáše Rosického, který kvůli potížím se stehnem vynechal víkendový duel anglické ligy proti Liverpoolu. Nakonec v týmu je.

    "Věřím, že do zápasu ve Skotsku bude fit. Měl by nastoupit ve středečním pohárovém utkání v Udine," řekl Bílek.

    Z Plzně povolal záložníky Milana Petrželu, Daniela Koláře, Václava Pilaře a Petra Jiráčka, který je úplným nováčkem. Na Pavla Horvátha nedošlo.

    "Už dřív jsem říkal, že budu dávat příležitost jiným hráčům," poznamenal kouč k šestatřicetiletému veteránovi. "A co se týče Jiráčka, v poslední době si udržuje výbornou formu."

    Jinak vedle Rosického nechybějí další stabilní hráči Jaroslav Plašil, Tomáš Sivok, Milan Baroš či Roman Hubník. Ten kvůli zranění nebyl v nedávném přípravném utkání v Norsku, kde národní tým selhal a podlehl 0:3.

    Z tehdejší nominace se do kádru nevešel Marcel Gecov, který v Oslu debutoval. "Bohužel nehraje v klubu. To samé potkalo i Honzu Poláka. Vzali jsme hráče, kteří nastupují pravidelně," zdůraznil Bílek.

—————

Zpět