27.02.2011 19:28

Víkend mladší a starší přípravky a mladších žáků.

Sezona se blíží a tak naši kluci nezahálejí.

Nejprve v sobotu dopoledne sehrála starší a mladší přípravka "tradiční" přípravný zápas za krásného počasí a na výborném terénu. I když to zpočátku vypadalo (alespoň podle soupisek) tentokrát na jasnou záležitost ve prospěch starší přípravky (zejména, když byla posílena o dalšího výborného hráče z Admiry Filipa, tomu kontrovala mladší přípravka "nákupem" Matěje z mladších žáku Chaber), tak byl zápas tradičně vyrovnaný. Starší přípravce chybělo několi hráčů základní sestavy (Marek, Tomáš, Filip Kulda apod.), naopak mladší přípravka nastoupila kompletní. A tak se hrál oboustranně útočný fotbal. Na straně mladší přípravky vynikal v obraně zejména Adam Fidra a v útoku dnes výborně hrající Lukáš. Starší přípravka sázela na kolektivní pojetí a tak to bylo fakt pěkné dopoledne, kdy jak hráči, tak trenéři si mohli zkusit řadu variant a herních situací.

Sobotní odpoledne bylo ve znamení zápasu mladší žáků Chaber s "prvoligovou" Příbramí. Naši kluci se snažili, ale na tohoto soupeře (všichni ročník 1999 a páni fotbalisti) jsme fakt neměli. Náš výkon zase poznamena skutečnost, že jsme nebyli kompletní. No přesněji, maldších žáků se sešlo tolik, že by na hřišti nepostavili kompletní mužstvo a tak museli vypomoci tradiční mladší spoluhráči ze starší přípravky -Martin Škurek a Marek Tomšů a tenkrát i Matěj Horáček z mladší přípravky. Každopádně nikdo z mladších hráčů se neztratil, stejně jako kluci mladší žáků, ale na výbornou Příbram jsme tentokrát neměli. Kluci z Příbrami byli tentokrát fotbalově jinde a  zaslouženě zvítětili. Naši kluci stíhali jen v první půlce, kdy jsme drželi lichotivé 2 : 0. V druhé půlce už nám došly síly a Příbram naše méně zkušené mužstvo důkladně rozebrala. Z našich hráčů dokázali rychlostně stíhat soupeři jen Saša s Jardou, ale i tak jsme v tomto zápase nebyli zcela bez šancí, bohužel ani Martin Škurek, ani Saša své šance nevyužili a tak výsledek 0 : 9 je pro nás ještě přijatelný, zejména díky naší obraně a Míšovi v brance. Jen pro dokreslení - Sparta s Příbramí prohrála 13 : 1.

Nedělní zápas mladších žáků byl s mužstvem Českého Brodu, které nastoupilo (stejně jako Chabry) zejména hráči ročníku 2000 - 1999. Opět před zápasem jsme řešili naší zimní detektivku pod názvem "Kolik nás bude". Kluci nastoupili od začátku se snahou hrát fotbal a trošku si vylepšit víkend po nakládačce od Přibrami. Do zápasu jsme vlítli velice aktivně a hra se odehrávala spíše na půlce Českého Brodu. Z našeho úvodního tlaku také padla první branka, když Petr Klouček z rohového kopu ideálně našel hlavu Petra Závitkovského a ten se nemýlil a my jsme vedli 1 : 0. Pak nás podržel Michal Lipovský v brance, když fantasticky vychytal solový nájezd útočníka Českého Brodu. Bohužel vzápětí stejně dopadl i Petr Klouček, který přesprintoval asi o 2 hlavy většího stopera Brodu, ale brankáře už překonat nedokázal. Každopádně jsme měli do půlky více zehry a tak jsme zaslouženě vedli. Do druhé půle jsme chtěli zlepšit zejména naší kombinační hru, protože to byl soupeř, který to dnes umožňoval. Naši kluci více roztáhli hru a tlak na soupeře zesílil. Bohužel šance Petra Kloučka nebo Saši zústaly nevyužité. Soupeř už se dostával na naši půlku jen sporadicky, ale když už se tak stalo, tak tam byli naši obránci. Zejména Vasil nebo Jarda zakládali hezké a přímé akce po křídlech. Z našheo tlaku také padla zasloužená a uklidňujíci branka, když si na přímý kop Jardy a následné přivzednutí brankářem Brodu naskočil Martin Škurek a zvýšil na uklidňující 2 : 0 pro Chabry. Zbytek zápasu jsme již dohráli v pohodě  a soupeře jsme již k ničemu nepustili. Všichni kluci, co dnes nastoupili, si dnes zaslouží pochvalu za svůj výkon. Každý dnesmakal naplno. I když výběr místa a naše hra nebyla vždycky ideální, tak to spíše souviselo s tím, že kluci chěli být všude a u všeho, což někdy znamenalo, že jsme se hlásili o míč, i když jsme byli v ofsajdu, na autové vhazování chodili oba střední záložníci nebo náš předstoper hrál na místě levého obránce. Proti silnějšímu soupeř by se to nemuelo vyplatit, ale dnes to klukům určitě odpustíme.

 

—————

Zpět