18.09.2009 19:17

Uhříněves - St. přípravka Dolní Chabry 4 : 0 (0 : 0)

Stejně jako v minulé sezoně, nás po dvou vítězstvích a euforii v mužstvu vrátilo na zem mužstvo Uhříněvsi. Na zápas jsme odjížděli ve značně oslabené sestavě. Chyběli zejména Ondra, Petr. Z., a Petr V. kvůli škole  přírodě a Marek s Tomášem kvůli nemoci a tak na střídání jsme měli jen jednoho hráče. Zápas jsme však nezačali vůbec špatně. Všichni kluci bojovali a snažili se hrát fotbal. V útoku unikal pomalejším obráncům Honzík. Maty se snažil na postu útočníka taky zlobit soupeře a pěknými nahrávkami uvolňoval Honzíka nebo Šimona. Záloha až na Jáchyma hrála taky velice dobře. Petr Klouček unikal po křídle a Šimon ovládal střed pole a příkladně hlídal soupeřova kapitána (kapitánku). V obraně (Filip, Jarda a Vasyl) hráli dobře a až na 2 chyby jsme soupeře k ničemu nepustili. Naopak z jednoho útoku šel Honzík sám na brankáře, udělal mu kličku a brankář jej fauloval v jasné šanci. Bohužel rozhodčí nepochopitelně penaltu nezapískal. Pak jsme měli ještě několik rohů, ale z nich jsme branku příliš neohrozili.

Do druhé půle jsme tedy nastupovali vzhledem k oslabené sestavě za přijatelného stavu 0 : 0. Bohužel se nám nepodařilo zopakovat výkon z prvního poločasu. Od samého začátku jsme se jen bránili a to ještě špatně. Naši obránci nechávali příliš prostoru útočníkům soupeře a vzhledem k tomu, že jim rychlostně nestačili (Filip, Vasyl), tak nebezpečné akce se kupili jedna za druhou. Nutno říci, že ani krajní záložníci (Petr K. a Jáchym) našim obráncům moc nepomohli. A tak přišel zákonitý trest v podopbě gólu, který paradoxně nejde až tak na vrub naší hře jako brankáři. Martin podcenil vysoký míč padající do branky, který mu propadl mezi rukama za jeho záda (1 : 0). V zápětí soupeř zvýšil na 2 : 0, když Filip se neudržel u lajny soupeřova útočníka, který odcentroval a pro útočníka Uhříněvsi nebyl problém skorovat (2 : 0). Třetí gól jsme dostali opět po chybě našeho brankáře, který místo aby chytil míč do rukou, tak jej pouze vykopl na volného hráče soupeře (3 : 0). Poslední gól dal soupeř po individuální akci, kdy prošel mezi našimi obránci a prostřelil bezmocného Martina. Naše hra celý druhý poločas byla velice špatná. Nelze se vymlouvat jen na únavu neboť 3 góly jsme dostali ihned po přestávce, kdy měli být naši hráči měli odpočatý. V druhém poločase jsme si již nedokázali pořádně nahrát. V obraně hořeli často Filip s Vasylem. Jára naopak v obraně často zabojoval a svoji rychlostí a důrazem platil na soupeřovi útočníky. Jáchym na svém postu zcela propadl a nezopakoval svůj výkon z minulého zápasu. Petr K. se v druhém poločase přeci jen trošku vytratil oproti prvnímu. Šimon odehrál celý zápas výborně, ale vzhledem k tomu, že musel více bránit, tak již nestačil podporovat útok. Útočníci tak již nedostávali tolik nahrávek jako v první půli, což byla škoda, protože obrana soupeře byl jejich nejslabší článek. V útoku si Maty odehrál i v druhé půli svoje a snažil se co mohl. Honzík sice bojoval, nicméně proti první půli to již také nebyl tak oslnivý výkon. Nejpříjemnějším překvapením tak byl výkon Michala, který nastoupil na posledních 5 minut. Za tuto dobu rozhýbal naši hru a dokázal vypracovat řadu akcí (pro Honzíka dokonce jednu gólovou). Taky se mu podařilo odebrat několik míčů soupeři a příkladně bojoval a chodil do soubojů.

Závěrem musíme sportovně přiznat, že soupeř byl po celý zápas lepší a patří bezesporu k favoritům naší skupiny. Na druhou stranu, pokud bychom budeme na jaře kompletní a předvedeme výkon z prvního poločasů, nejsme ani proti Uhříněvsi bez šance.