07.01.2012 19:31

Starší přípravka dobyla Žižkov

První sobotu v roce 2012 měla starší přípravka nabitý program. Jedna skupina, převážně mladších hráčů hrála zimní ligu na Kingu a další skupina jela na Žižkov, kde nás čekal další turnaj. Na Žižkovu jsme měli k dispozici 9 hráčů, tak abychom mohli točit dvě čtveřice a brankáře. V brance se tak po zápasech střídal Vojta Šimáček s Vojtou Vyšínem a když jeden nechytal tak hrál v útoku. Mužstvo jsme rozdělili na dvě čtveřice: obrané dvojice tvořily Pavel s Bořkem a Matěj Horáček s Martinem Škurkem. V útoku hrál Max s Martinem Pohůnkem a Kuba vždy s "nechytajícím" brankářem.

První zápas nás čekaly Kralupy nad Vltavou. Kluci se však do soupeře zakousli tak, že jej prakticky nepustili za půlku.Šance střídala šanci, ale branka ne a ne padnout. Až  Martin Škurek z přímého kopu propálil zeď i brankáře a vedli jsme 1 : 0. Tento výsledek naše dobře pracující obrana  s Vojtou Š. v brance již udržela. Další zápas nás čekal domácí Žižkov. Kluci opět hráli svoji nátlakrovou hru, kdy jsme se snažili útočit s 3 hráči a jen jeden zůstával vzadu. První branku dal Pavel krásnou střelou z dálky z přímého kopu. Bohužel soupeř po závaru šťastně vyrovnal. Měli jsme i další šance, ale našim útočníkům chyběl kousek ke skorování nebo větší důraz před brankou. Stejně tak střely našich obránců v síti neskončily. Proto jsme na poslední 2 minuty vysunuli Martina Š. do útoku a tento tah se vyplatil. Martin unikl po křídle a z úhlu střelou k tyči rozhodl zápas. Zápas se Satalicemi nás mohl poslat do boje o medaile (z 5člené skupiny postupovali dvě mužstva - první do finále a druhý do boje o 3. místo). Do vedení nás poslal dnes ofenzívně hrající Martin Škurek.  Soupeř však vyrovnal, nicméně pak se prosadil před brankou Marin Pohůnek a poslal Chabry do vedení. Naše vítězství pak zpečetil Kuba tvrdou střelou z dálky. Poslední zápas ve skupině jsme hráli o finále, do kterého nás poslal Martin Pohůnek po vybojování míče a přihrávce Maxe. Ve finále jsme se postavili vítězi z druhé skupiny - mužstvu Horních Měcholup. Zápas nezačal pro náš nejšťastněji. Prohrávali jsme poté, co jsme neuhlídali ve vápně nejlepšího střelce turnaje. Nicméně kluci se nesložili a tlačili se před branku Měcholup. Z našeho tlaku jsme vytěžili pokutový, kop, který Martin Škurek proměnil a srovnal stav na  1 : 1. Další branka už nepadla a tak ke slovu přišly penalty. Do branky se postavil Vojta Šimáček. Naši exekutoři byli Martin Škurek-Kuba-Matěj. Všichni tři dali, bohužel však i soupeř, takže museli kopat další hráči. Pavel a Max stěstí neměli, stejně však i soupeř, jehož penalty kryl Vojta Š.. Pak mohl rozhodnout Bořek. Bořkovi se na penatlu moc nechtělo, ale nebylo zbytí. Bořek jí však chladnokrevně proměnil krásnou střelou k tyči a my jsme se stali vítězi celého turnaje.

Za dnešní výkon musím kluky moc pochválit. Nejde jen o to, že jsme zvítězili - k tomu je potřeba i trocha štěstí, ale jde o to, jakým způsobem jsme se do finále dostali. Oba brankáři neudělali za celý turnal chybu a to nejen při střelách soupeře, ale i při rozehrávce. V útoku oba Vojtové makali, co to šlo a jen kousek chyběl ke vstřelení branky. Obranná dvojice Bořek-Pavel ve skupině nedostala ani branku, Bořek výborně vyvážel míče dopředu, stejně tak jako Pavel hrající celý turnaj se sebezapřením. Kuba vepředu bojoval s obránci soupeře a svým důrazem a bojovností na ně platil. Martin Škurek s Matějem hráli také s velikým přehledem. Martin se vysouval více než jindy, střílel branky, nahrával. Záda mu jistil Matěj, který dnes měl více defenzivních povinností, nicméně míč o hlavu větším soupeřům odebíral s přehledem. Max bojoval a nebál se hráčů soupeře. Je to hráč, který se lepší zápas od zápasu. Za svůj výkon by si branku určitě zasloužil, tak snad příště. Martina Pohůnka jsem si nechal naposled, protože pro mě to bylo nejmilejší překvapení. Martin za celý zápas neodkopl bezhlavě míč, s rozvahou nahrával spoluhráčům, střílel branky, nabíhal si do volného prostoru. To, že dal i 2 důležité branky jen korunuje jeho dnešní výkon. Ale pochvalu zaslouží opravdu všichni ani ne za zlaté medaile, ale za předvedenou hru. Kdo tam byl, dá mi jistě za pravdu.

Sestava: Vojta Š., Vojta V., Kuba, Martin P., Martin Šk., Pavel, Max, Matěj H., Bořek.

Branky: Martin Škurek 4, Martin Pohůnek 2, Pavel, Kuba

 

—————

Zpět