09.10.2017 08:31

St. přípravka Chabry - Meteor 9 : 12 (2 : 7)

Na zápas s ligovým Meteorem jsme se sešli v dost kombinované sestavě. Chyběl Filip, Marco, Honza, Ivan - tedy všichni hokejisté. Naopak svůj debut si odbyl Matěj  Vzhledem k faktu, že jsme v pátek trénovali jen se 4 hráči, tak účast 9 hráčů na mistráku byla povzbuzující. Před zápasem jsem našim hráčům říkal, že není důležité jak je silný soupeř, ale jak budeme proti němu hrát my. Naši hráči zápas  začali s favoritem bez bázně a díky dvěma trefám Matěje Kalaše jsme šli do vedení 2:0. Bohužel pak nám střelecký prach trošku zvlhnul a naopak branky střílel soupeř po našich individuálních chybách v defenzívě. Branky to byly zbytečné. Soupeř nás trestal za každou chybu - vhozený aut na posledního hráče, nahrávka přímo na útočníka soupeře, špatné bránění při rohu nebo nahrávka brankáři do těžké pozice. Sedm branek v řadě rozhodlo zápas. 

Do druné půle jsme naopak vstoupili lépe my. Hráči se přizůsobili tempu hry. Rozstřílel se Vasyl a předvedli jsme i řadu hezkých akcí ať už s golovou tečkou nebo bez ní. Kažopádně druhou půlku jsme zvládli velice dobře a vyhráli jsme jí 7:5. Moc mě potěšilo, že naši hráči už pomalu získávají návyky, které cvičíme na tréninku - nahrávka ze strany na nabíhajícího hráče nebo vysunutí útočníka průnikovou přihrávkou, či přenesení hry přes brankáře na druhou stranu. Samozřejmě všechno nevyšlo, ale to se spraví. Pochválit musím velký posun našich koncových hráčů (Vasyl, Pavel), kteří už se snaží hledat lépe postaveného hráče. Akce po ose Míša - Vasyl - Pavel nebo Pavel - Ondra - Pavel se mi opravdu líbily. Velkým příslibem byl i výkon Matěje v obraně na to, že hrál první zápas tak klobouk dolů. Naty odchytala skoro celý zápas a předvedla řadu výborných zákroků. Obranu držel většinou Míša a ještě vyvážel míše po levé straně anebo je rozehrával na volné spoluhráče. V útoku řádil zejména Vasyl s Pavlem  a byli pro obranu Meteoru stálým nebezpečím. Ale za včerejší výkon, i vzhledem ke kvalitám soupeře, je potřeba pochválit všechny naše hráče. Moc nechybělo a postarali jsme se o velké překvapení, ale znovu opakuji o výsledek mi nyní nejde. Větší radost mám z vydařené kombinační akce, která třeba neskončí golem, než když dáme náhodnou branku  po chybě brankáře.

Závěrem bych rád poděkoval i soupeři z Meteoru, kdy trenéři mi pomohli s pískáním, paní Šindelářová zapisovala vstřelené branky a rodiče mi pomohli postavit branky, Mimochodem toto vše je povinnost domácího týmu, tak zde bych si dovolil apelovatna naše rodiče, aby mi před zápasem a po něm pomohli, protože díky tomu mi zbyde více času na přípravu dětí na zápas - jsem na to sám a není toho málo (příprava kabin pro týmy, příprava hřiště, zápis o utkání, rozhodčí, vydání dresů, rozcvička, taktická příprava atd.) Vše může pomoci lepšímu výkonu. 

—————

Zpět