02.10.2010 13:11

St. přípravka ABC Braník - Chabry 7 : 0 (5 : 0)

Na další zápas starší přípravky jsme se vypravili do Braníku. Hrálo se brzy ráno a na mokrém hřišti se pohyboval lépe soupeř. Zpočátku však byla hra vyrovnaná. Zahrávali jsme dokonce i několik rohů, ale bohužel opět šel do vedení soupeř, který potrestal zaváhání Martina v brance. Pak jsme měli šanci my, když z rohového kopu se dostal míč k naší posile Kubovi, který však nedokázal vpravit míč do sítě. Pak opět udeřil soupeř - jak již tradičně z rohu a zvýšil na 2 : 0. Poté jsme vystřídali většinu naší základní sedmičky, což vedlo k výrazné převaze soupeře a dalším dvěma rychle vstřeleným brankám. Za stavu 4 : 0 soupeř polevil v koncentraci a zapomínal na bránění. Naši útočníci (Jirka a Martin Kvapil) se ocitli několikrát sami před brankou soupeř - jednou dokonce běželi dva na samotného brankáře, ale branku jsme nedali. Stejně tak nevyužil svou šanci Kuba, který místo střely volil ještě nahrávku do strany na nabíhajícího Martina Kvapila. A tak skore 1. půle uzavřel soupeř, když skoroval z rychlého brejku do rozhozené obrany.

V duhé půli se hra příliš nezměnila. Braník útočil a nechával tak otevřenou obranu. Takže pro oko diváka (zejména pokud nepřijel z Chaber) se hrál poměrně atraktivní fotbal nahoru-dolu. Naše šance (Martin Škurek, Emil, Martin Kvapil, Jirka) však zústaly opět nevyužity. Naopak soupeř přidal ještě dvě branky (z toho jednu jsme si dali sami). To už v brance stál Kuba, který si tak zkusil i post brankáře a nutno říci, že chytal spolehlivě. Zejména jeho dlouhé výkopy za obranu dělaly soupeři (a trošku i naším útočníkům) problémy. Výsledek 7 : 0 objektivně zobrazuje průběh zápasu (mohly jsme inkasovat i vícekrát, na druhou stranu jsme si asi pár branek zasloužili vstřelit, ale když prostě nejsme schopni  dát branku, tak naše výsledky končí s nulou na straně vstřelených branek. Zejména v důrazu před oběma brankami prohráváme takto vysoko naše zápasy. Dokuď  toto nezlepšíme, můžeme se nadále "těšit" na výsledky jako v posledních zápasech. Je však třeba říci, že soupeř měl opět ve svém středu starší a hlavně důraznější hráče, než jsou naši kluci.

Příjemným překvapením byl dnes výkon Filipa v obraně. Také je potřeba pochválit Kubu, který zápas odmakal a bude určitě velkou posilou. V obraně zahrál dnes výborně Tomáš s Naty. Určitým sklamáním je výkon některých hráčů, kteří dovádění za lajnou při střídání a pak když jsou na hřišti tak je člověk musí povzbuzovat k tomu aby se rozběhli, popřípadě vrátili.

Bohužel se ukazuje i velký rozdíl mezi naší "starší" základní sedmičkou a hráči, kteří fotbal tak dlouho nehrají nebo jsou mladší. Nicméně jsme se dohodli, že v této sezoně půjdeme cestou, aby si zahráli všichni a co nejvíc (pokud nebude velká šance na bodový zisk v zápase).

—————

Zpět