14.09.2011 22:02

St. přípravka 7+1 Neratovice - Chabry 7 : 1 (4 : 0)

Na zápas do nedalekých Neratovic jsme zajeli se značně "omlazeným" kádrem modré skupiny.  Důvodem byla řada absencí z důvodu zdravotních problémů (Martin Škurek, Švehlíčata, Matěj Puchinger, Emil a další. Ostatní kluci z bílé skupiny si dali v rámci treninku v Chabrech fotbálek a vůbec nehráli špatně. Ale k vlastnímu zápasu. Naši hráči v kombinované sestavě nezačali moc dobře. Proti důrazně hrajícím domácím, kteří se navíc výborně pohybovali jsme si vůbec nevěděli rady. Zejména v záloze a v útoku jsme nebyli schopni založit kloudnou akci a podržet míč a pohyblivý soupeř toho dokázal využít a dostal nás pod tlak. A z tlaku, jak je známo padají branky. Bohužel branky, které jsme dostali zase byly z kategorie "zbytečných". At už kvůli špatným výkonům brankáře nebo zbytečnou přihrávkou dozadu ze zálohy nebo nepokrytím hráče střílejícího hráče. Ale čert vem výsledek, horší byl náš celkový herní projev a zejména nasazení v osobních soubojích a pohybu bez míče. Naši kluci byli překvapeni, jak jsou hráči soupeře důrazní a fotbalově drzí,. Zatímco my jsme hráli takový "profesorský fotbal" bez pohybu a osobních soubojů, tak kluci z Neratovic hráli úplně opačně, a to prosím byli většinou ročník 2002. Bylo vidět, že kluci z Neratovic hrají daleko těžší zápasy (jezdí na turnaje s Admirou 2001, Ústí nad Labem atd.) než my a jsou zvyklí se o míč a svoji šanci na hřišti poprat. Takže nebylo divu, že jsme v polovině zápasu prohrávali 4 : 0, s tím, že my jsme měli asi 2 brankové příležitosti a soupeř asi deset.

O přestávce jsme klukům domlouvali, ať si hlavně zkusí zahrát fotbal se soupeřem, který chce (a umí) hrát fotbal. Je jedno kolik to skončí, ale nějakou branku musíme dát a pokusit se vyvarovat zbytečných chyb, ale hlavně musíme více bojovat o každý balon. Nechci tvrdit, že si kluci vzali naše rady až tak na 100 % k srdci, ale každopádně se v druhé půli podstatně zlepšili. Už to nebyli ti nazdárkové, které odstaví od míče každý hráč Neratovic. Taky se kluci snažili více hrát kombinačně a i když to pokaždé nevyšlo, tak to vůbec nevadilo. Díky nasazení obou mužstev se hrál oboustranně útočný fotbal. Vojta v brance se podstatně zlepšil a chytil min,. 3 vyložené šance Neratovic. Oproti tomu naši kluci šli několikrát sámi nebo v přečíslení na brankáře hostí, ale jen kousek štěstí nebo tyč stála v cestě. Až Lukáši se podařilo překonat brankáře Neratovic a zkorigoval stav na konečných 7:1.

Výsledek vypadá na jasnou převahu domácích, ale to platilo zejména v první půlce, kdy jsme si zasloužili prohrávat více. Naopak za druhou půlku musím kluky pochválit (bohužel není to poprvé, kdy začínáme hrát až v druhé půli) a je jen škoda, že šance Martina Kvapila (tyč, přestřelení branky), Honzíka Duška (zastaven odpískaným faulem), Lukyho, Matěje neskončili další brankou. A to vůbec nejde o to jestli by to skončilo 7 : 3 nebo 1O : 4, ale za druhou půlku si kluci prostě zasloužili více golové radostil. Nesmíme zapomenout, že v obraně hrál Adam (2003), Kuba (brankář) v záloze, Honzík (poprvé v životě v 7+1 a ve světle těchto okolností je výsledek s výborným soupeřem přijatelný.

Za druhý poločas bych pochválil všechny, ale v celém zápase se mi dnes líbil Pavel v obraně, David v záloze a v útoku dnes dravý a neúnavný Luky

Největší pozitivum z dnešního zápasu však vidím v tom, jak silný a vyrovnaný máme kádr, který se neustále rozšiřuje. Před rokem, když nám chyběli 2 nebo 3 hráči ze základu, bylo jasné, že dostaneme pořádný příděl branek, protože byly velké výkonostní rozdíly a někdy i nedostatek fotbalistů do hry.  Dnes kluci dokážou tyhle ztráty "zacelit" jednak díky novým posilám ale hlavně díky individuálnímu zlepšení řady hráčů a to je kluci super.

—————

Zpět