25.09.2011 11:55

St. přípravka 7+1 Chabry - Lipence 7 : 4 (4 : 2)

Ze zápasu s mužstvem Lipenců jsme měli trošku obavy. Opět jsme nebyli kompletní. Chyběl Pavel, Švehíčata, Matěj P., Emil, Adam a další. Do sestavy se sice vrátil Martin Škurek, ale po nemoci nemohl nastoupit na svém postu v záloze, ale v útoku. Do středu zálohy tak nastoupil David na kraje Martin K. s Ondrou. Obranu hájili Matěj H. s Kryštofem L., v brance Kuba a v útoku Luky s Martinem Š. Kluci od samého začátku na soupeř vlítli a hra se odehrávala na půlce soupeře, bohužel střely Davida, Lukyho a Martina K, kryl brankář Lipenců. Soupeř se dostal na naši půlku až po pěti minutách, ale vyučil nás z efektivity. Hned první střela na branku po zaváhání naší obrany a Lipence vedli 1 : 0. Naštěstí jak ukázal další průběh zápasu toto byla jediná slabší chvilka naší obranné dvojice. Naši hráči však brzo vyrovnali, když po hezké kombinační akci po ose Martin Š - Martin K. - David se David nemýlil a přesnou střelou po zemi nedal brankáři Lipenců šanci. Po chvíli si na roh Martina K. naběhl Martin Šk. a poslal Chabry do vedení. Soupeř však ze závaru opět srovnal. Pak se na nás usmálo štěstí, když trestňák Davida si obránce hostí srazil do vlastní sítě. Poslední branku první půle vstřelil Honza D., ktrerý prostřelil brankáře Lipenců. Ještě více než výsledek, však těšila předvedená hra. Naši mladí obránci Matěj s Kryštofem prakticky soupeře k ničemu nepustili a ještě zakládali protiútoky. Záloha se oproti včerejšku zlepšila o 100 %. Ve středu hrál výborně David, který nejen rozdával míče útočníkům, ale sám si i nabíhal do volného prostoru. Na levé straně zahrál výborně Martin K., který vymyslel několik hezkých fotbalových akcí s Davidem, Lukášem a Martinem Š. Největší překvapení však byla naše pravá záloha, kde výborně zahrál Alex, který nejen zastavoval útoky soupeře, ale zapojoval se i do kombinace.

V druhé půlce jsme vyměnili brankáře. Kuba šel do pole a Martin P. si šel zachytat. Soupeř obdobně jako v první půli hned z prvního protiútoku vstřelil branku, když využil malé zaváhání brankáře. Naštěstí jsme nepřipustili drama a z rohového kopu Martin Kvapil s přispěním obrany Lipenců zvýšil opět na rozdíl dvou branek pro Chabry. Další branku přidal Martin Š., který dostal ideální kolmou přihrávku od Matěje ala Tomáš Rosický a sám před brankářem nezaváhal. Pak soupeř opět snížil na 6 : 4, ale poslední slovo jsme měli my, když David dotlačil míč za brankovou čáru a dovršil tak svůj hattrick. Soupeř ještě mohl zkorigovat výsledek po možnosti kopat penaltu, ale Martin Pohůnek ji zneškodnil a pak ještě další 2 dorážky soupeře. Výborně Martine! Celkově však druhá půlka již nedosáhla takových kvalit jako první polovina. I tak jsme však byli v této části lepší a jen vlastním nedůrazem jsme nepřidali další branky.

Celkově však musíme dnes všechny kluky pochválit. Kluci se nebáli někdy i větších hráčů Lipenců a snažili se hrát fotbal a nezbavovali se bezmyšlenkovitě míčů. Důrazně jsme chodili do všech osobních soubojů a všichni kluci makali nadoraz a sami se hlásili o střídání, že už nemohou a tak by to mělo vypadat. Přesto pokud  bychom dnes měli někoho speciálně pochválit tak je to David s Martinem K a Alexem v záloze a naší obranou dvojici Matěj H., Kryštof.

Sestava - Kuba, Martin P. - Matěj H., Kryštof L, David, Martin K., Luky, Ondra, Martin Šk., Alex, Honza D.

Branky David 3, Martin Šk. 2, Honza D., Martin K

Níže je komentář Lipenců a hlavně je tam i spousta zajímavých fotek se podrobným komentářem k jednotlivým situacím. Vřele doporučuji.

https://www.sokollipence.cz/Mini8/spr12_4kolo.html

 

—————

Zpět