15.04.2012 06:42

St. přípravka 5+1 Chabry - Vršovice A 8 : 20 (7 : 9, 1 : 11)

Za krásného počasí jsme na domácím hřišti přivítali vedoucí tým naší skupiny. Záměr trenérů, že postavíme to nejlepší z našeho kádru, abychom byli Vršovicím důstojným soupeřem se bohužel zcela nevyplnil. Zejména na postu brankářů (chyběli nám 4 z 5) bylo jaksi málo hráčů, což znamenalo, že jsme museli dost improvizovat. Když k tomu přičteme ještě absence Bořka, Martina Śkurka, Emila a dalších, tak trenérům nebylo co závidět. Nicméně kompletní nebudeme nikdy a není třeba se na to vymlouvat. Kluky jsme rozdělili již tradičně na mladší - starší, stejně to měl i soupeř, který postavil svoji elitní formaci proti našim "starším" a zbytek proti našim "mladším".

Za mladší nastoupil v brance Lukáš a do pole Jirka, Adam, Martin Švehlík, Alex, Matěj a ze starších David. Kluci zde sehráli s mužstvem Vršovic výborný a hlavně vyrovnaný zápas. Až do konce se prali o vítězství a jen v poslední třetině jim trošku došly síly a to znamenalo jejich prohru. Nicméně výkon výborný a je jen škoda, že Luky nemohl hrát v útoku, protože pár branek bychom asi ještě přidali. Kluci super.

Na vedlejším hřišti jsme měli na začátku v brance Kubu a dále Pepu, Pavla, Maxe, Martina Kvapila, Honzu Duška, tedy prakticky ty nejzkušenější hráče ročníku 2001. Hned v úvodu zápasu jsme šli do vedení brankou Maxe. Bohužel jak se pozdšji ukázalo, byla to naše jediná branka za celý zápas. Soupeř brzy zápas otočil díky našim chybám v obraně na 2 :1. V první třetině se hrál ještě vyrovnaný zápas, ale v dalších dvou třetinách jsme již odpadli a přenechali veškerou iniciativu soupeři. Skore postupně narůstalo. Za jasného stavu šel do branky Pepa a do pole Kuba ale ani tahle změna zvrat nepřinesla. To že starší kluci prohráli není žádná tragédie vzhledem k opravdu vysokým kvalitám soupeře (mimochodem na jaře starší půlka s tím samým soupeřem prohrála 22 : 0), horší je, že jsme se dnes o vítězství po většinu zápasu více neporvali. Alarmující je i fakt, že jsme se i dnes neprosadili střelecky (jedna branka za zápas je málo). Bohužel už je to skoro  tradice, že se našim starším hráčům v 5+1 na menším hřišti tolik nedaří. I když kluci jsou šikovní, tak malé hřiště našim silovým typům moc nevyhovuje. Připočteme-li k tomu i menší bojovnost a rvavost v osobních soubojících, pak se nelze divit, že někdy působíme na hřišti jako neškodné ovečky. Doufám, že kluci nám ukážou v příštích zápasech větší dravost a touhu po vítězství.

Celkově dnes však to z naší strany bylo lepší než minule. S ohledem na kvality soupeře a jeho věkovou převahu jsme sehráli kvalitní utkání v rámci našich aktuálních možností. Dobrá zpráva je i to, že nejhorší utkání už máme za sebou a můžeme se těšit na přijatelnější soupeře.