06.02.2012 11:01

St. př. Žižkov 3. a 7. místo

Tentokrát jsme na Žižkově postavili 2 mužstva. Rozdělení na  A a B bylo čistě orientační, neboť jsme se snažili hráče poskládat tak, aby obě mužstva byla stejně silná.

Do prvního zápasu turnaje vstoupilo naše Ačko. Naším soupeřem bylo mužstvo Horních Měcholup, tedy náš soupeř z posledního (vítězného) finálového zápasu. Hrál se vyrovnaný zápas. Fyzicky lépe disponovaný (urostlejší) soupeř se však často dostával přes naše hráče. Dokázali jsme sice díky Martinovi Škurkovi eliminovat hráče s č. 10 (nejlepší střelec turnaje), ale soupeř měl i další hráče, kteří nám dokázali vstřelit branku. Měcholupy tak vyhrály zaslouženě, zejména díky většímu důrazu v útoku. Naši kluci vypadali ještě trošku ospale, jako by byli na chaberském plese oni a ne jejich rodiče.

To naoopak naše Béčko vstoupilo do turnaje vítězně. Branka Lukáše stačila na zisk 3 bodů. Výsledek 1 : 0 byl pro soupeře ještě milosrdný. Každopádně herní projev Béčka byl podstatně lepší než u Ačka.

Další zápas sehrálo Áčko s domácím Žižkovem. Oproti předchozímu zápasu jsme změnili rozestavení. Útok šel podpořit Martin Škurek a do obrany se naopak posunul David Řehoř. Tento tah se vyplatil. Martin dal naši úvodní branku a David na levé straně obrany vytvořil neprostupnou hráz. Bohužel soupeř šťastně vyrovnal a hrálo se vabank. My jsme několik golovek neproměnili, stejně jako soupeř. Tady je třeba pochválit Martina Pohůnka, který nás několikrát podržel a ještě dobře rozehrával. Bohužel na jednu střelu pod břevno nedosáhl a tak tentokrát vyhrál Žižkov „A“.

Béčko sehrálo obdobný zápas s druhým mužstvem Žižkova „B“. Naši hráči byli rozhodně lepší a fotbalovější, ale z 10 šancí využili jen jedinou, když Kuba prostřelil brankáře Žižkova. Naopak Žižkov z jediné větší šance vyrovnal, když tvrdou střelou pod břevno překonal Lukáše. Lukáš se snažil o rychlou rozehrávku a podporoval útok, ale další branku jsme již nevstřelili. Škoda vítězství by nás posunulo rovnou do finále.

Chabry „A“ hráli svůj poslední zápas ve skupině proti Zelenči. Do vedení jsme šli brankou Honzy Duška a vypadalo to na jasný zápas pro nás. Kluci dobře kombinovali, jen to zakončení. A tak se osmělil soupeř, který potrestal solování našeho hráče a překvapivě vyrovnal. Z drtivého tlaku jsme již branku nevstřelili a zápas tak skončil 1 : 1, což znamenalo pro nás sehrát utkání jen o 7. místo.

Béčko nastoupilo také proti béčku Zelenče a potřebovali vyhrát. Bohužel úvodní branku vstřelila Zeleneč. Nicméně Lukáš vyrovnal, ale další šance jsme již neproměnili, takže jsme skončili na 2. místě ve skupině, což znamenalo boj o celkové 3. místo.

Áčko nastoupilo v utkání o 7. místo proti Béčku Žižkova. Kluci v tomto zápase předvedli nejlepší fotbal. Hráli po zemi. Obránci se vysouvali a podporovali útok, byla to fakt radost pohledět. Oproti předchozím zápasům jsme naše akce zakončili i golově. Kluci vyhráli 3 : 0 brankami Pepy, Martina Švehlíka a Honzy Duška.

V zápase o 3. místo hrálo naše béčko naopak s Union Žižkov A. Zápas skončil bez branek a na řadu přišly penalty a tedy velké drama. Kluky však musím pochválit. Většinou zachovali chladnou hlavu a Lukáš-Pavel-Max i Kuba dali. Naopak Kuba v brance 2 penalty chytil a bylo rozhodnuto – zase máme medaili.

Celkově můžeme být se sobotním výkonem našich hráčů spokojeni. Postavili jsme 2 mužstva, která do poslední chvíle hrála o medaile. Béčko odehrálo celý turnaj ve velkém stylu a Áčko až na zápas s Měcholupy také nezklamalo, takže kluci výborně.

 

Sestavy:

A: Martin Pohůnek – David, Pepa, Martin Švehlík, Martin Škurek, Honza Dušek,

B: Kuba, Luky – Max, Adam, Pavel, Matěj Puchinger

 

Branky:

A: Honza D. 2, Pepa, Martin Švehlík, Martin Škurek

B: Luky 2, Kuba

—————

Zpět