18.09.2010 12:54

St. př. Zbraslav - Dolní Chabry 13 : 0 (5 : 0)

Na dnešní zápas jsme dorazili s kádrem dolplněným o řadu hráčů mladší přípravky. Prakticky polovina týmu byli hráči mladší přípravky. Všichni kluci a Naty se snažili, ale proti soupeři, který byl o rok až dva starší a hlavně fotbalovější jsme neměli šanci. V první půli jsme ještě se soupeřem drželil krok a dostávali jsme se i před branku soupeře. Výsledek 5 : 0 možná byl pro nás i krutý.

V druhé půlce už však jasně dominoval soupeř a vyučoval nás z rychlosti a zejména důrazu v osobních soubojích, což na druhou stranu nebyl až takový problém, když jsme byli zpravidla o jedná až dvě hlavy menší. Naše obrana jen s vypětím všech sil často zastavovala rychlé útoky soupeře a oba brankáři si dnes určitě zachytali. V závěru zápasu už bylo vidět, že někteří starší hráči už nebojují tak jako v první půli. Nutno však říci, že za podstatnou část brankového přídělu si můžeme sami, když zbytečně hrajeme dozadu, nebo nejsme schopni odkopnout míč, popř. uhlídat hráče při rohu. Takto jsme dostali minimálně 5 branek plus jsme si dali ještě jednu vlastní, ale i to se stává. Spíše to dokresluje pod jakým tlakem jsme v defenzívě hráli.

Na našem výkonu bylo naopak sympatické, že zejména menší (mladší) hráči bojovali a hlavně snažili se hrát fotbal. Výborně zachytal Vojta svůj první zápas za starší kluky a jeho výkon motivoval i Martina v brance, aby se více snažil a i jeho výkon byl dnes velmi dobrý. Celkově náš herní projev byl určitě hezčí než v minulém kole proti Uhříněvsi, i když výsledek tomu neodpovídá. Je však evidentní, že bez doplnění kádru a bez zlepšené hry zejména starších hráčů nemůžeme v této soutěži moc bodovat.

Ještě připomínám, že další zápas starší přípravky sehrajeme už tuto středu (předehrávka utkání s mužstvem Libuše).