10.03.2012 16:30

St. př. turnaj Kbelský koláč - 3. místo

V sobotu jsme vyrazili na tradiční turnaj o Kbelský koláč. Hrálo se za relativně pěkného počasí v rozestavení 5+1 na umělé trávě, takže dobrá příprava na jarní soutěže v 5+1. Měli jsme k dispozici 12 hráčů, takže jsme měli 2 mužstva vždy 5+1. Prvním naším soupeřem bylo mužstvo Pragovky. Naši kluci na ně vlétli a dostali jsme soupeře pod tlak. Zejména pětka ve složení Ondra Kadlec-Pavel-Martin Škurek-Martin Kvapil a Maxík dobře kombinovala. Výsledkem toho byly celkem 4 branky této řady (vše Martin Škurek). Ani druhá pětka se však nechtěla nechat zahambit a Kuba dvěma tvrdými střelami zvýšil na konečných 6 : 0. Hlavně kluci předvedli výborný výkon. Další zápas nás čekaly domácí Kbely. Kluci zahráli opět velmi dobře, ale soupeř dvěma slepenýni brankami šel do vedení 2 : 0. Za nás už snížil Alex na 2 : 1, ale více již jsme nestihli. Škoda promarněných šancí - střela Davida z přímého kopu, dorážka Maxe, střela Martina Kvapila atd.. V posledním zápase jsme museli zvítězit, jestliže jsme chtěli postoupit ze skupiny Soupeřem nám byly Běchovice. Kluci od začátku kontrolovali hru a byli fotbalovější. Zvítězili jsme dvěma brankami Martina Škurka a jednu přidal Honza Dušek.

V semifinále nás čekalo mužstvo dívek Sparty. Kluci se do větších hráček pustili srdnatě a šli jsme do vedení 1 : 0 brankou Martina Škurka. Pak měl ještě vyloženou šanci Max, ale mířil vedle. Takže odpověděli dívky, když větším důrazem se dostaly přes naší obranu a srovnali na 1 : 1. Vítězství mohl zařídit Martin Kvapil, ale těsně minul. Naopak dívky dvěma střelami ze střední vzdálenosti rozhodly o svém postupu do finále. Škoda, nebyli jsme rozhodně horší, ale dali jsme jen jednu branku, a to je za 20 minut málo. Čekal nás tedy zápas o 3. místo - Třeboradice. Trošku jsme změnili taktiku a na první střídání jsme nasadlili ty nejlepší hráče, co jsme měli k dispozici. Výsledek se dostavil a po 2 minutách jsme vedli 3 : 0, kdy 2 branky dal Martin Škurek a jednu Martin Kvapil. Vidinou tohoto jasného vedení jsme hráče značně prostřídali. Navíc spousta dětí si chtěla zahrát v útoku, což zapříčinilo, že jsme již nebyli tak konsolidovaní vzadu. Soupeř toho využil a vstřelil 2 branky. Pak nás ještě zachránil Martin Pohůnek včasným vyběhnutím. Prostě jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Přesto jsme vítězství nakonec uhájili a to ještě spousta šancí nebyla využita.

Celkově jsme tak obsadili 3. místo za druhými Kbely a vítězem turnaje Spartou dívky. Cenu pro nejlepšího střelce si dnes odnesl Martin Škurek, který s 9 brankami výrazně zvítězil. Hlavní však byla předvedená hra, s kterou můžeme být spokojeni. Řada kombinačních akcí, snaha o hru po zemi a rychlou rozehrávku. To, že všechno nevyšlo dnes určitě nevadí. Jediné rezervy máme v proměňování šancí, ale už to, že se do šancí dostáváme podstatně častěji než soupeř vidím jako pozitivum. Pochvalu za předvedený herní projev si zaslouží všichni a každý má na tomto výsledku svůj podíl. Velice dobře se dnes uvedl a mile překvapil - Martin Kvapil, který nato, že 3 měsíce nehrál, tak si s míčem a spoluhráči moc dobře rozuměl, Takže už se můžeme těšit za 14 dní na mistrovská utkání.

Sestava:

Luky, Martin Pohůnek - Pavel, Ondra, Martin Kvapil, Martin Škurek, David, Oliver, Max, Honza Ďušek, Kuba, Alex

Branky: Martin Škurek 9, Kuba 2, Honza Dušek, Martin Kvapil a Alex

—————

Zpět