29.04.2011 22:43

St. př. TEMPO B - Dolní Chabry 4 : 0 (3 : 0)

Na zápas na Tempu jsme dorazili, jak již je v posledních zápasech tradice - značně nekompletní. Chyběla Naty, Bořek, Emil, Martin P. - takže jsme prostě měli jen jednoho hráče na střídání, ale soupeř střídal po celých šestkách. Zápas na Tempu začal pro nás jako z říše snů - tentokrát bohužel však těch strašidelných. Naši hráči se nedotkli míče a už jsme prohrávali 1 : 0, když hráč Tempa si vzal míč hned z rozehrávky a nikým neatakován běžel sám na Kubu a nezaváhal. Pak jsme rozehrávali my a soupeř hned po ztrátě míče se na dva doteky dostal opět před Kubu a ještě stále v 1. minutě jsme prohrávali už 2 : 0. Už jsem měl před očima rekordní prohru, ale naši kluci to nezabalili. I když byli začátkem zápasu viditelně otřeseni. Postupně jsme se dostali z pod tlaku soupeře a začali jsme vystrkovat růžky i na půlku soupeře. Největší šanci měl Marek, ale jeho střelu zastavila tyč a branka z toho nebyla. Tu naopak vstřelil soupeř a zvýšil na 3 : 0. Hra po celou první půlku se odehrávala zejména na naší polovině, ale kluci hráli zodpovědně dozadu a soupeře do vyložených šancí příliš nepouštěli. A když už se před naší branku soupeř dostal, tak tam byl výborně chytající Kuba.

Druhá půli se hra přeci jen vyrovnala. Soupeř měl stále více ze hry, ale naše obrana odolávala. Zejména Pepa Švehlík odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů. V záloze makal výborně Matěj Puchinger a asi odehrál nejlepší zápas za Chabry. Zejména po jeho levé straně jsme předvedli několik fotbalových akcí. Také jsme mohli zahrozit z řady dlouhých výkopů Kuby, ale bohužel naši útočníci se přes obranu Tempa neprosadili. Největší šanci v druhé polovině měl tak Filip, když z přímého kopu napřáhl dělovku, která orazítkovala tyčku v prostoru šibenice. Škoda, chyběli jen milimetry a Filip by si dal asi nejhezčí branku v životě. Co se nepovedlo nám, tak se povedlo soupeři, který zvýšil na 4 : 0  a stanovil tak konečný výsledek. Asi s ohledem na začátek zápasu a herní převahu soupeře je prohra o 4 branky ještě přijatelná. Na druhou stranu nám tam asi jedna branka s trochou štěstí spadnout mohla. Bohužel ani s jednou brankou se zápasy v této kategorii vyhrát nedají. Musíme přidat v důrazu, rychlosti a agresivitě v útoku. Záloha zas musí více podporovat útok a zlepšit rozehrávku, pak se snad dočkáme i více než jedné branky za zápas.

Za bojovnost a nasazení musíme dnes všechny kluky pochválit. Výborně zachytal Kuba a chytil alespoň 5 dalších branek. Výborné výkony podali, již zmínění, Pepa a Matěj P.

Sestava: Kuba - Pepa, Tomáš - Matěj P., Martin Šk., Filip, David - Marek, Martin K.,

—————

Zpět