05.06.2011 21:42

St. př. Kolovraty - Dolní Chabry 8 : 0 (1 : 0)

Na zápas do Kolovrat jsme vyrazili v takřka kompletní sestavě. Hrálo se na výborném trávníku a za velkého vedra, takže dostatek hráčů na naší střídačce byla naše výhoda. Zápas jsme začali docela ospale. Naše obrana ani krajní záložníci nestačilii zachytávat útoky soupeře a jen díky Kubovi v brance jsme udrželi v prvních 5 minutách čisté konto. Pak pro prostřídání obrany a domluvě některým defenzivním hráčům se naše hra zlepšila a vyrovnala. Soupeř v této fázi zápasu nebyl zdaleka tak nebezpečný, jak naznačovalo jeho postavení v tabulce (4. místo). Naopak šance a územní převahu jsme měli my. Tomáš šel dvakrát (sice  z úhlu) sám na brankáře), Marek s Bořkem poslali ostré centy před branku Kolovrat ale  bohužel našim nabíhajícím hráčům chyběl vždy krok nebo dva k dorážce. Také střela Martina Š. z dobých 15 metrů jen o vlásek minula horní roh branky Kolovrat. V první půli se hrál oboustranně útočný fotbal, naši hráči lépe kombinovali a naopak soupeř hrozil spíše z rychlých brejků, které však vždy naše obrana společně s Kubou zlikvidovala. Bohužel až na jeden, kdy se hráč Kolovrat dostal po dlouhém pasu až za naši obranu a sám před vybíhajícím Kubou nezaváhal a poslal Kolovraty do vedení 1 : 0 a stanovil tak i poločasový výsledek.

O poločase nebylo našim hráčům prakticky co vytknout, mimo většího důrazu v koncovce a podpory zálohy při našich útočných akcích. Kuba chytal spolehlivě, obrana (mimo prvních 5 minut a jedné branky) byla bezchybná, v záloze vše podstatné oblítal Martin a v útoku byly šance na skorování.

Ještě jsme naše hráče naopak povzbuzovali, že můžeme dnes v Kolovratech překvapit. Navíc jsme do druhé půlky nastupovali se silným větrem v zádech a mohli jsme tak spoléhat na dlouhé výkopy Kuby. Bohužel vítr z plachet nám vzal hráč s č. 2, který po své pravé straně se během dvou minut dvakrát prohnal po naší levé straně a bylo to rázem 3 : 0 a zápas byl rozhodnut. Taky na našich hráčích byla znát větší únava, než u soupeře a horší pohyb bez míče. Takže při této konstalaci to znamenalo, že branky v naší síťi pomalu přibývaly. My jsme hrozili spíše ze standardních šancí, ale nadějné střely z přímých kopů Jirky do sítě nezapadly. Jinak v útoku jsme v druhé půli byli dost neškodní.Je pravda, že za rozhodnutého výsledku jsme přistoupili k řadě střídání, tak aby si zahráli všichni, což znamenalo, že naše hra byla dost neurovnaná. Škoda, dnes s trochou štěstí jsme mohli překvapit. Ale za výkon v druhé půli jsme si to nezasloužili. Je však třeba říci, že jsme hráli, proti starším hráčům, takže zas nemá cenu nad našimi hráči lámat hůl. Dokud jsme se soupeřem dokázali běhat, tak to šlo. Navíc se ukázalo, že někteří hráči nebyli v průběhu zápasu po zdravotní a fyzické stránce zcela v pořádku, takže konečný výsledek není žádná tragedie. Mě osobně dnes zaujal výkon Terky, která nastoupila po dlouhé době a příkladně bojovala v útoku o každý míč.

—————

Zpět