10.04.2010 15:37

St. př. Dolní Chabry - Uhříněves 3 : 2 (2 : 0)

 

Zápas prvního mužstva s druhým byl bedlivě sledován značným počtem diváků a fanoušků obou týmů. Naši hráči začali o poznání lépe než soupeř. Hezkými kombinacemi se snažili ohrozit branku soupeře, což se jim poměrně i dařilo. Bohužel brankář Uhříněvsi byl vždy na svém místě. Až v 10 minutě po autu Petra Z. a přistrčení Honzíka se míč dostal k Šimonovi, který krásným padáčkem překvapil všechny hráče i fanoušky a poslal Chabry do vedení 1 : 0. Tento gol nás očividně uklidnil. I přes padající kroupy jsme stále předváděli pohledný fotbal a tlačili se před branku soupeře. Výsledkem tohoto tlaku byla druhá branka, když na přesný kop Petra K. si naběhl asi nejmenší hráč na hřišti (Jára) a tvrdou hlavičkou nedal tentokrát brankáři soupeře šanci. Tento stav vydržel až do poločasu.

V druhé půlce se zpočátku odvíjela hra podobně jako v první půli. Naši kluci lépe kombinovali a častěji se dostávali k brance soupeře. Po jedné takové akci unikl po křídle Petr Klouček, přesně našel před brankou volného Honzíka, který střelou k tyči zvýšil na 3 : 0. V tuto chvíli to již vypadalo na jasný a pohodový zbytek zápasu. Bohužel naši hráči trošku podlehli uspokojení z předváděné hry i výsledku a soupeř toho využil. Po nedůrazném odkopu z naší obrany Uhříněves snížila na 3 : 1. Od této chvíle se Chabry již jen bránily. Soupeř zvýšil důraz a dlouhými nákopy od vlastní branky se dostával na dostřel branky naší. Po jednom takovém útoku soupeř tvrdě vystřelil Martin Dvořák jen vyrazil a nekrytý hráč soupeře další tvrdou střelou již nedal našemu brankáři šanci. 3 : 2. Soupeř ucítil svoji šanci a jeden útok za druhým se valil na naše obránce. Zejména dva útočníci soupeře (resp. hráč a hráčka) dělali naší obraně značné potíže a vyrovnání vyselo na vlásku. Nejblíže k tomu měl soupeř po jednom ze svých rohů, když z prázdné branky zázračně vyhlavičkoval Petr Valenta a zachránil tak Chabrům 3 body. Zápas tak skončil 3 : 2 pro nás, i když sportovně musíme přiznat, že za výkon v druhé polovině si soupeř vyrovnání zasloužil.

—————

Zpět