22.10.2011 13:05

St.př. Dolní Chabry : Čakovice 29 : 5 (4 : 1, 7 : 0, 1 : 3, 7 : 0, 1 : 1, 9 : 0)

Po dlouhé době jsme narazili na soupeře, který je ještě mladší než naše mužstvo. Hráči Čakovic dorazili s hráči ročníku 2002 a mladšími (snad i s 2004). I my jsme povolali mladší hráče, kteří dlouho nenastoupili (Ondra Š.)  nebo nastoupili vůbec poprvé (Dominik). Naopak pár hráčů ročníků 2001 dnes  nenastoupilo (Martin Š, Martin K., Martin P., Pepa Š., Vojta Š. a další). Dokonce z naší pětice brankářů nebyl k dispozici ani jeden (Kuba hrál v poli) a tak jsme hráče z pole dávali do branky a po každé třetině se střídali. Přes všechny tyto změny jsme měli věkovou, herní a výškovou převahu.

Bohužel zejména na hřišti číslo 1 to zas tak patrné nebylo. Naši kluci sice měli herní převahu, která vyplývala zejména z větších fyzických dispozic některých našich hráčů, ale hra moc ke koukání nebyla. Zejména starší hráči se snažili prodrat se přes obranu Čakovic za každou cenu a jen neradi se loučili s míčem. Hezkých šancí jsme  na tomto hřišti moc nepředvedli a když už jsme dali branku, tak to bylo spíše z dorážky, nebo střely pod břevno, kam nedosáhl brankář Čakovic. Kluci hrály zbytečně středem, nenahrávali si a vyhledávali osobní souboje, tedy přesně opak toho, co jsme jim říkali před zápasem. Naopak soupeř hrál jednoduše a i za nepříznivého stavu pro Čakovice se snažil o kolmé přihrávky na své útočníky, Zejména s hrou mladičkého kapitáná z Čakovic měli naši obránci potíže. Zajímavé bylo, že tento hráč nesoloval ale rozdával přihrávky i na své další spoluhráče, kteří mu nabíhali. Kdyby se hrálo na hezké akce, tak minimálně na hřišti č. 1 by asi vyhráli Čakovice. U nás na tomto hřišti se snažil hledat volné místo na křídle jen Jirka Šmicer a Adam, ostatní hráči buď zbytečně dlouho drželi balon nebo čekali, co udělá jejich spoluhráč. Takže i přes značný věkový rozdíl jsme na hřišti č. 1 vyhráli jen o 1 branku 6 : 5, když naše mladší mužstvo jednou vyhrálo 4 : 1 a jedou remizovalo 1 : 1 a starší hráči doplněné o nováčky dokonce prohráli 1 : 3.

O osoudu zápasu se tak rozhodlo na hřišti č. 2. Na tomto hřišti měl soupeř ještě menší hráče, které jsme již bez problémů přehráli, ale z toho nelze dělat velkou slávu, že jsme vysoko porazili hráče o 2 roky mladší.

Nemá smysl dále tento zápas rozebírat. Dnes to prostě nebylo ono. Trošku je pochopitelné, že každý hráč si chce dát branku a i kluci věděli, že vedou a každý sám se chtěl ukázat. Proti tomuto soupeři dnešní výkon stačil, ale na jiné (stejně staré soupeře) by to určitě nestačilo. Nakonec můžeme být spokojeni snad jen s vítězstvím a hrou brankářů, kteří se snažili rozehrávat naše akce (David, Matěj, Luky). Taky se neztratil Dominik ve svém prvním mistrovském zápase a ani Ondra, který nastoupil po dlouhé době a dokonce vstřelil branku.

Sestava:

mladší: David, Matěj, Jirka, Martin Š., Kryštof, Kuba

starší+nováčci: Luky, Ondra Š., Honza D., Honzík, Pavel J., Matěj P., Dominik

Branky: Honza D. 7, Pavel 6, Matěj H. 4, Kuba 3, David 2, Luky 2, Jirka 2, Adam, Matěj P., Ondra Štika

 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět