20.04.2011 20:25

St. př. Dolní Chabry - Braník B 1 : 2 (1 : 1)

Zápas se 4. mužstvem naší skupiny jsme začal pro nás jako z říše snů. Asi po půl minutě se k míči od Martina Kvapila dostal Marek a nádherným dloubáčkem, který jsem naposledy viděl v roce 1996 od Karla Poborského poslal Chabry do vedení. To hráče z Braníku viditelně zaskočilo. Zvlášť, když naše obrana a záloha tentokrát pracovala na 110 % a soupeř se ofenzívně prosazoval jen těžko, i když měl míč častěji na svých kopačkách. Naopak my jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, když Martin Š. vysunul Marka, ale ten tentokrát byl zavčas přikryt obráncem Braníku. Nicméně šance měl spíše soupeř, ale když už se dostal přes naší obranu, tak byl v brance pozorný Kuba. Hrálo se ve vysokém tempu. Soupeř, který měl k dispozici přeci jen vyrovnanější kádr střídal prakticky celé sedmičky. To naopak my jsme např. naši obranou řadu střídali s ohledem na výsledek jen sporadicky. Důsledkem toho bylo, že jeden z rychlých protiútoků soupeře jsme na levé straně již nedokázali pokrýt a soupeř vyrovnal na 1 : 1. Naši hráči však nadále bojovali a výdledek byl stále otevřený. Do konce poločasu již branka nepadla a tak jsme drželi s ohledem na kvality soupeře poměrně lichotivý výsledek 1 : 1.

Do druhé půle jsme nastoupili bohužel bez Marka, který měl svalové zranění, ale přesto s cílem udržet teno výsledek. Soupeř nás v druhé půli ještě více přitlačil, ale do jasných golových šancí se příliš nedostával. Bylo to díky tomu, že zejména naše záloha bránila velice zodpovědně. Martin Škurek ve středu pole se poctivě vracel, stejně jako na pravé straně Bořek (a tentokrát i Emil) a na levé straně makali dobře Matěj P. s Matějem H. Snad jen v útoku nám to trošku skřípalo, protože jsme tam příliš nedokázali udržet míč. Je však pravda, že naši záložníci už nedokázali podporovat i kluky v útoku. Každopádně jsme se soustředěnou obranou postupně propracovávali k prvním bodům v soutěži. Soupeř sice měl více ze hry a měl i golové šance, ale vždy tam byli naši bránící hráči nebo Kuba a nebo při nás stálo i trocha štěstí. My jsme podnikali rychlé protiútoky, ale přeci jen nebyly tak nebezpečné jako útoky soupeře. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale soupeř využil závaru před naší brankou a vsítil svoji druhou branku. Pak jsme se vrhli na ofenzívu. Do zálohy se posunul Tomáš a na naší ofenzívě to bylo znát. Pepa šel sám na branku, ale bohužel nedal, stejně jako za chvíli Martin Š. nertrefil odkrytou branku a z 10 m jí přestřelil. Poslední šanci na vyrovnání měl v poslední minutě Kuba, který si naběhl na přímý kop Naty, ale bohužel nedokázal prostřelit bránící hráče. Škoda prohra v samém konci zápasu zamrzí, i když soupeř byl lepší a měl vyrovnanější kádr. Na druhou stranu určitě potěšil všechny diváky přístup našich malých fotbalistů, kteří bojovali do poslední minuty a až do konce zápasu jsme sahal po bodu. Hráči se často sami hlásili o vystřídání. Předvedeným výkoncem dnes zejména mile překvapil Bořek, ale pochvalu si opravdu zaslouží všichni.

Možná ještě malý dovětek k našemu střídání. Určitě jste si všimli, že Braník střídal prakticky po celých sedmičkách, kdežto my jsme střídali postupně, a to ještě jen na některých postech. Bohužel, my nemáme tak vyrovnané hráče jako má Braník (nebo ostatní soupeři). Včera třeba nebylo rozdílu mezi první a druhou sedmičkou Braníku. Rádi bychom také střídali rovnoměrně, tak aby si nejen zahráli všichni stejně, ale hlavně aby si i naši hráči odpočinuli. Bohužel, ve chvíli, kdy ze hry stáhneme třeba Martina Š, Tomáše nebo Naty, tak se budeme jen bránit a je otázkou času kdy a kolik branek dostaneme, navíc se míč k hráčům vepředu ani nedostane. Za jasného výsledku není však problém tyto hráče střídat (taky to děláme), ale když jsme včera sahali skoro po roce po bodu, tak jsme to zkusili uhrát jen minimem střídání. Není to žádná honba za výsledky, kdyby tomu tak bylo, tak není problém doplnit kádr na střídavý start hráči z Bohnic nebo Ďáblic, to ale není náš cíl. Nicméně asi žádného hráče (a rodiče) nebaví stále jen prohrávat a neprospívá to ani sebevědomí hráčů. Každopádně budu vděčný za jakýkoliv názor. Honza Škurek 

—————

Zpět