11.04.2011 09:15

St. př. Chabry - Zbraslav 2 : 10 (1 : 2)

Na zápas s mužstvem z horních pater naší skupiny jsme nastoupili v né úplně dobrém rozpoložení. Jednak nám chyběla řada hráčů a jednak i ti hráči, kteří byli na hřišti, tak ne všichni byli zcela fit (Matěj, Naty, Martin Š.). Suma sumárum jsme tak měli jen jednoho hráče na střídání. Přesto zápas začal pro nás nad očekávání dobře. Hned v úvodu zápasu po se míče ve středu pole zmocnil Martin Š., přihrál doleva Matějovi, který našel ideálně Martina K. a ten nezaváhal a potvrdil tak svoji sřeleckou formu z posledních zápasů. A my jsme vedli 1 : 0. To viditelně hráče hostí zaskočilo a naopak naše hráče povzbudilo. Šance tak byli na obou stranách a obě mužstva předváděla hezký fotbal. Zejména rychlí a důrazní hráči č. 10 a 8 ze Zbraslavi naší obraně zle zatápěli. Tomáš s Naty však hráli bezchybně a pozorně. Naši hráči naopak hrozili zejména z útoků vedených Martinem Š. nebo z dlouhých výkopů Kuby. Vyrovnávací branku dal bohužel soupeř, když rozhodčí neodpískal jasný faul na Tomáše a i když Tomáš ležel po bolestivém nakopnutí, tak nechal pokračovat ve hře. Osamocená Naty pak nedokázala včas dopravit míč mimo naší branku a soupeř vyrovnal. Kluci se však nevzdali a stále hra byla vyrovnaná. Po rohovém kopu se míč dostal k Martinovi K., ale bohužel tentokrát mířil vedle odkryté branky Zbraslavi. To soupeř měl větší štěstí, když využil zaváhání na naší pravé straně a střelou z poměrně velkého úhlu se dostal do vedení 2 : 0. Poté, co střely Martina Š. jen těsně minuly branku Zbraslavi a nás zachránila tyč a nádherný zákrok Kuby jsme šli do šaten s hratelným výsledkem 2 : 1 pro hosty.

Do druhé půli jsme nastoupili s tím, že se pokusíme vstřelit branku. Bohužel naše záměry zůstali jen v kabině. Naopak soupeř na nás vlétl a během 5 minut vstřelil 3 branky a zcela rozhodl zápas. Absolutně stejný obraz, jako minulý týden v Uhříněvsi (poločas 1 : 1 a bak branková smršť). Naši hráči pak zápas zabalili. Obrana už nebyla tak důsledná, záložníce se už tak poctivě nevraceli a v útoku jsme nedokázali podržet balon. Na naši branku se valila jedna akce za druhou. Našim hráčům naopak docházely síly. Opět se projevila naše slabší kondice a nedostatek hráčů na střídání. V jednu chvíli jsme měli třeba hned 3 hráče žádosti o střídání, ale bohužel nebylo koho střídat. I když branek v naší síti přibývalo a soupeř měl více ze hry,  tak i my jsme se párkrát dostali před branku soupeře, bohužel jsme branku nevstřelil Škoda, obrana Zbraslavi byla určitě hratelná.  Až Tomáš zachytil rozehrávku hostí, napřáhl z velké dálky a na jeho střelu bod břevno brankář hostí nedosáhl. Alespon jsme tedy zkorigovali nepříznivý výsledek.

Za předvedenou hru v první půli musíme všechny hráče pochválit a také za bojovnost v půli druhé. Naty, Matěj dohrávali zápas jen se sebezapřením, ale makali až dokonce. Výsledek je možná vzhledem k vývoji utkání v první půlce krutý, ale nutno dodat, že útočná síla Zbraslavi byla obrovská a nezbývá než soupeři za jeho výkon pogratulovat.

Branky: Martin K., Tomáš

Nahrávka: Matěj Puchinger.

—————

Zpět