04.04.2012 09:19

St. př. Bohemians Praha - Dolní Chabry 11 : 9 (8 : 2, 3 : 7)

Na úterní zápas v 5+1 na Střížkově jsme postavili 2 mužstva, kdy jedno bylo tvořeno jen z hráčů ročníku 2001 a druhé naopak z hráčů ročníku 2003 a 2002 doplněné o Davida a Maxe. Mladší kluci odehráli své třetiny velice dobře. Snažili se o kombinaci a často se dostávali před brankáře domácích. Naši hráči ač menší postavou, herně převyšovali svého soupeře a zaslouženě jsme miniutkání vyhráli 7 : 3 (3 : 1, 2 : 2, 2 : 0). Toto mužstvo ve složení Vojta V. - David, Max, Matěj Horáček, Martin Švehlík, Adam, Jirka a Luky dnes zaslouží za svůj výkon velkou pochvalu. Bohužel to se nedá říci o jejich starších spoluhráčích. Ti naopak předvedli jeden ze svých nejhorších výkonů. Hned jak jsme nastoupili, tak během prvních 2 minut jsme prohrávali 2 : 0, díky obrovské nekoncentrovanosti v obraně. Pak jsme ještě asi v 5. minutě dostali 3. branku a vypadalo to na debakl. Postupem času však naši hráči pochopili, že proti nim nehrají žádní fotbalový bozi a lze s nima hrát otevřenou partii. Postupně jsme získávali více ze hry. Objevovaly se i šance, ale naši hráči je řešili zbrkle. Až Honza Dušek přihrál dozadu Martinovi Škurkovi a ten střelou z půlky hřiště vymetl šibenici. Krásná střela -  bohužel jediná střela Martina za celý zápas. Soupeř pak přidal po zaváhání naší obrany ještě 4. branku a uzavřel tak tuto třetinu. V druhé třetině jsme měli za soupeře přeci jen mladší a tudíž hratelnějšího hráče domácích. Šli jsme do vedení střelou Pavla z přímého kopu, kdy Pavel krásně poslal míč kolem zdí ke vzdálenější tyči. Kluky to nakoplo a hráli stále na půlce soupeře. Ale to zakončení. Žádný důraz před brankou, naši hráči jen tancují a poskakují okolo soupeře, nechceme vystřelit a jen alibisticky hledáme dalšího hráče. Výsledkem toho bylo, že jsme sice 15 minut ze 17 hráli na půlce soupeře, ale nic z toho.  Naopak soupeř ze dvou akcí dá dvě branky. V poslední třetině náš zmar pokračoval. Kluci už hráli v křeči a veškerá fotbalovost se vytratila. Stále jsme byli aktivní, ale naše akce vypadaly následovně: míč z obrany nebo zálohy míří do útoku, tam jsou naši útočníci buď pomalejší nebo schovaní za hráčem nebo sice vystřelí ale nepřesně.

Škoda, díky výkonu mladší skupiny na vedlejším hřišti jsme i přesto mohli bodovat. Minutu před koncem jsme celkově prohrávali o jednu branku. Martin Škurek vysunul Martina Kvapila, ten postupoval sám s Pavlem Josefusem na brankáře domácích, ale místo přihrávky, kdy Pavel by dával do prázné branky volil střelu mimo branku. Po následné akci jsme dostali již poslední branku na 2 : 0, která však již nic neřešila. Výsledek však nemá cenu hodnotit,  i kdybychom na Střížkově náhodou remizovali nebo dokonce vyhráli, tak komentář by vypadal stejně. Dnes parta starších kluků hrála velice špatně. Přísnější měřítko snese snad jen Pavel s Martinem Škurkem a za bojovnost Bořek s Martinem Pohůnkem. Hráli jsme zcela bez útočníků, důkazem toho je, že za celý zápas ani jeden ze 4 útočníků nedal branku a to se prostě hrát nedá. Naši útočníci byli dnes zcela neškodní, pomalí a nebojovali jsme o míče se soupeřem. Nejsme schopni uklidit míč do prázdné branky placírkou, místo toho volíme střelu nártem a pak z metru přestřelíme branku nebo prázdnou branku vůbec netrefíme. Ale abych vše neházel jen na kluky. Není třeba je zatracovat. Kluky to upřímně mrzelo a i na slzičky došlo. Cítili, že dnes hráli špatně ač na soupeře herně měli. Navíc někteří hráči nastoupili po delší pauze a na hřišti se to muselo projevit. Také jsme mohli (a asi měli) postavit alespoň na jednu třetinu Kubu do pole, který by svým důrazem platil na hráče soupeře, ale to jsou všechno jen kdyby.

Každopádně nás v dalším zápase čekají Vršovice (vedoucí tým), tak věřím, že velikonoční přestávka klukům pomůže ke zlepšeným výkonům.

Sestava:

Vojta V. - David, Max, Matěj Horáček, Martin Švehlík, Adam, Jirka a Luky

Kuba - Bořek, Matěj Puchinger, Martin Kvapil, Martin Škurek, Pavel, Honza, Pepa, Martin Pohůnek

Branky:

Max 2, Jirka 2, David, Lukáš, Matěj Horáček

Martin Škurek, Pavel

—————

Zpět