15.04.2012 17:08

St. př. 7+1 Lipence - Chabry 5 : 6 (2 : 3)

Na další zápas v soutěži 7+1 jsme vyrazili do Lipence po dlouho době v kompletní sestavě. Do branky se postavil Vojta Šimáček a hned v úvodu musel zneškodnit střelu soupeře, kterou vyrazil na roh. Z tohoto rohového kopu jsme však inkasovali, když soupeř šel do vedení krásnou hlavičkou. No nevadí, byla teprve druhá minuta, tak času na vyrovnání spousta. Naši kluci se hrnuli do útoku a naše obrana zcela zapomněla za sebou hráče Lipenců, který dostal kolmou přihrávku a sám postupoval na Vojtu a nedal mu šanci - 2 : 0 pro Lipence ve 3. minutě. Kluky to však nezlomilo a získávali značnou územní převahu. Soupeře jsme doslova přišpendlili k jeho brance a bylo jen otázkou času, kdy dáme branku. Branka naštěstí přišla poměrně brzy, když David převzal míč od Martina Škurka a nedal brankáři Lipenců šanci. Vzhledem k velkému úspěchu si obdobnou situaci oba hráči zopakovali asi po 5 minutácha a bylo srovnáno. Ale i ostatní naši hráči hezky kombinovali a tlačili se do šancí, bohužel šance Kuby, Martina Kvapila nebo Lukyho zůstali nevyužity. Nás naopak podržel Vojta v brance, který bravurně zneškodnil ojedinělý útok soupeře. I přes nači drtivou převahu a řadu neprovměněných golových šancí (jen Martin Kvapil měl na kopačce asi 5 branek) byl stále stav 2 : 2. Až ke konci poločasu se k míči dostal Lukáš, obešel ve vápně 2 obránce a prostřelil brankáře Lipenců.

Druhá půlka začala pro nás naštěstí lépe než ta první. Důrazný Kuba nás poslal po hezké kombinaci a tvrdé střele do vedení o dvě branky. Bohužel soupeř kontroval neméně hezkou střelou do šibenice na 4 : 3. Ale Kuba byl dnes při chuti a zase nás poslal do vedení o dvě branky po rychlé akci na jeden dotek. Od této chvíle jsme začali hrát hezký, ale na můj vkus až příliš profesorský fotbal. Kluci se snažili dovézt míč až do "kuchyně", resp. branky po co nejvíce nahrávkách. Nicméně rychlé průniky Matěje, narážečky Honzy Duška nebo střely Lukáše si branku zasloužili. No nedali jsme je a tak přišel trest v podobě dvou rychlých branek Lipenců a najednou to byla remíza. Lipence vyrovnaly 2 minuty před koncem, když jejich důrazný útočník ač tísněn 3 obránci dostal míč do naší sítě, kloubouk dolů před takovou bojovností. No nic už jsme se smiřovali s bodem. Pavel ale našel ve středu Martina Škurka, který přihrál volnému Lukášovi a ten svou druhou brankou rozhodl o našem vítězství.Takže paráda, ale jak jsem říkal klukům v šatně, výkon super, ale každý by měl koupit něco hezkého rodičům za ty nervy, které nám za těch 50 minut připravili. Zápas, kde jsme hráli většinou na půlce soupeře jsme si zbytečnými chybami a neproměňováním šancí zdramatizovali. Na druhou stranu ani Lipence nehráli žádnou odkopávanou a tak se hrál moc hezký fotbal na výborně připraveném trávníků. Myslím, že pro všechny zúčastněné to byl fajn zážitek. Naši kluci ukázali, že fotbal hrát umí a větší hřiště jim svědčí podstatně více, než hra na malém hřišti při 5+1. Dnes se na ten fotbal dalo opravdu koukat a i kdybychom nevyhráli, tak těžko můžeme kluky hubovat, protože zahráli moc hezky a je vidět, že jdou herně stále nahoru.

Sestava: Vojta Šimáček - Kuba, Pavel, Pepa, Martin Škurek, Martin Švehlík, Martin Kvapil, Honza Dušek, Adam, Lukáš, Matěj Horáček, David,

Branky: David 2, Lukáš 2, Kuba 2