04.10.2011 20:17

St.př. 7+1 Háje - Chabry 10 : 1 (2 : 0)

Zápas proti Hájům byl souboj fotbalového obra a trpaslíka. A to nejen z důvodu, že Háje hrají nejvyšší pražskou soutěž, ale i s ohledem na věkový a vzrůstový průměrem hráčů Chaber. Rozdíl byl patrný zejména, když se vedle hráčů Hájů (všichni ročník 2001) stoupli naši borci jako Adam a Jirka (2003) nebo Matěj s Martinem Š. (2002). Zápas ale na začátku ještě nevypadal tak zle. Hra sice byla oboustranně neurovnaná, což však bylo dáno zejména tím, že jsme hráli na umělé trávě (spíše však koberci) a na hřišti, které svými rozměry (hlavně šířkou) mělo daleko k ideálním rozměrům. Díky menšímu hřišti byl zejména střed hřiště přehuštěný a hra byla více o soubojích než o fotbalu. Do vedení šly Háje po nevinné akci, když na autové vhazování si naběhl útočník soupeře a pohodlně skoroval. Druhou branku Háje přidaly opět po nedůsledném přistoupení našeho obránce k útočníkovi Hájů (to se v zápase opakovalo několikrát). Ale i my jsme měli šance. Martin Škurek přitťukl nejprve Davidovi a po chvíli i Pavlovi, ale brankář hájů skvěle zasáhl a vyrazil na roh. Pak Šmícovu střelu vykopával z brankové čáry obránce. Na druhé straně zase Kuba několikrát zneškodnil akci soupeře. Takže půlka skončila 2 : 0.

Do druhé půlky došlo ke změně, když do branky šel Martin Škurek a Kuba místo něj do útoku. Soupeř nás však v druhé půli přehrával na všech postech. Naši kluci měli potíže s přihrávkou a zejména se zpracováním míče na umělé trávě. Soupeř vyhrával prakticky všechny souboje o míč. Nutno však říci, že často k souboji vůbec nedošlo, protože naši hráči hráli zcela bez pohybu, k míči se nedostali a když už ano, tak jen nakopávali bezhlavě míče dopředu. V obraně, kde hráli naši mladí obránci byl soupeř důraznější a kluky přehrával, ale to není výtka směrem k našim mladým hráčům, kteří to měli dnes opravdu těžké. Spíše zklamali ti starší hráči, kteří se měli minimálně hrou a bojovností vyrovnat stejně starým hráčům soupeře, to se ale dnes nestalo a tak se není čemu divit, že jsme v druhé půli dostávali jednu branku za druhou a Martin v bráně nestačil vytahovat míče ze své branky. Malou náplastí na náš herní projev byla branka Pepy Švehlíka. Další šance měl Jirka a Matěj, ale bohužel brankář i obránci Hájů byli dnes proti.

Celkově nás tak dnešní zápas a zejména výkon starších hráčů moc nepotěšil. Nejde o výsledek ale o předvedenou hru. Dnes byl nejfotbalovější Matěj, i když ani on se neubránil zbytečnému solování, ale alespoň se snažil hrát po zemi a s balonem něco vymyslet. Soupeř byl určitě fotbalově i fyzicky někde jinde, ale minimálně půlku branek jsme mu doslova darovali, ať už vstřelením vlastní branky, neobsaením volného hráč nebo, nepřesným odkopem. Takové branky bohužel dostáváme i od slabších soupeřů a je to škoda, protože si myslím, že máme již dost zkušené hráče nato, abychom se takových chyb vyvarovali.

—————

Zpět