19.04.2012 09:03

St. př. 7+1 Chabry - Háje 5 : 5 (1 : 3)

K dalšímu utkání v soutěži 7+1 jsme přivítali silné mužstvo Hájů hrající nejvyšší soutěž starších přípravek - přebor ročníků 2001. I když jsme měli věkovou nevýhodu (ročníky 2002 a 2003), tak se naši hráči větších hráčů vůbec nezalekli a hned v úvodu jsme měli územní převahu. Bohužel výjima několika rohových kopů jsme z toho nic nevytěžili. Naopak zahrozil soupeř, který využil nezdařeného odkopu našeho obránce k úvodní brance. První střela na branku a hned gol - to byla tedy sprška. Kluci ale bojovali dál. David vybojoval na pravé straně míč, přenesl hru na Martina Škukra na levou stranu, který našel před brankou volného Martina Kvapila a ten střelou k tyči vyrovnal na 1 : 1. Pak převzal iniciativu soupeř, který byl přeci jen fotbalovější a fyzicky vyspělejší. Na naši branku se valil jeden útok za druhým. Naše obrana a Kuba v brance dělali co mohli, ale dvěma brankám jsme zabránit nedokázali. My jsme naopak hrozili spíše z rychlých protiútoků, kde největší šanci měl Martin Škurek, který sám postupoval na brankáře hostí, který mu vyběhnul daleko od své branky. Martin vystřelil z dálky kolem brankáře, ale jeho střela těsně minula pravou tyčku Hájů. Smůlu měl i Péťa, který z přímého kopu trefil břevno branky Hájů. Naopak štěstí jsme měli, když soupeř za stavu 3 : 1 měl možnost kopat penaltu, ale naštěstí hráč Hájů těsně minul naší branku. To byl možná klíčový moment zápasu. Do poločasu se již nic nestalo a tak půlka skončila 3 : 1.

V poločase jsme naše hráče nabádali k větší agresivitě a většímu klidu v obraně (dvě branky jsme dostali z bezhlavých odkopů). Kluci si to vzali k srdci a do druhé půlky nastoupili koncentrovaní a s velikou chutí. Rázem jsme se častěji dostávali před branku Hájů. Po kombinaci Péťa - Lukáš - Martin Kvapil si posledně jmenovaný obešel dva obránce Hájů a chladnokrevně snížil na 2 : 3. Pak měj gol na noze Matěj Horáček, který bohužel z půlky netrefil prázdnou branku Hájů. I Háje se dostávali před naší branku ale jak Martin Švehlík nebo Adam, popř. Bořek jejich útoky zastavovali a když už na soupeře nestačili (hráči Hájů byli dost rychlí), tak tam byl Kuba, který vše vyřešil. Naopak nám se podařilo vyrovnat, když Honza Dušek dopravil míč do branky Hájů po střele Péti. Dokonce jsme šli 9 minut před koncem zápasu do vedení, když dnes výborně hrající Martin Kvapil vymetl pavučinky z pravého horního rohu branky Hájů. Soupeř se však nevzdával a nechtěl odjet s prázdnou. Naše obrana byla pod tlakem. Trenér poslal Martina Škurka do obrany (chyběl nám Pavel Josefus), abychom tento výsledek udrželi. Ve středu pole však soupeř začal být lepší a byli jsme dost pod tlakem. Kuba v brance dělal co mohl, ale dvakrát bohužel na střely Hájů nedosáhl a tak Háje zase vedly. Bohužel poslední branku jsme dostali 3 minuty před koncem na 5 : 4. Kluci se však nevzdali a našli v sobě zbytky sil. Nejprve Honza Dušek unikl po levé straně a byl na hranici vápna zastaven jen za cenu faulu. Z přímého kopu vznikl závar, míč se dostal k Péťovi,  jehož střelu Lukáš šikovně tečoval a bylo vyrovnáno. V poslední minutě se již nic nestalo a tak jsme získali cenný bod (mimochodem na podzim jsme s Hájema prohráli vysoko 7 : 1.

Za dnešní výkon je třeba kluky moc pochválit. Se staršími hráči sehráli vyrovnanou partii. Kuba výborně zachytal, naši obránci se rvali jako lvi. Záloha podporovala útok, který byl dnes konečně naší útočnou zbraní a hrozbou pro soupeře. Všichni útočníci Lukáš - Honza Dušek - Martin Kvapil dnes makali, hráli důrazně a rvali se o každý míč. Odměnou jim pak byly vstřelené branky a řada hezkých akcí. Zápas se musel líbit a remíza za předvedenou hru a bojovnost je zasloužená.

Sestava: Kuba - Adam, Martin Švehlík, Martin Kvapil, Martin Škurek, Péťa, David, Lukáš, Bořek, Matěj Horáček, Honza Dušek

Branky: Martin Kvapil 3, Lukáš, Honza Dušek.

—————

Zpět