05.10.2011 19:41

St. př. 5+1 Vltavín - Chabry 17 : 9 (1:2, 3 : 1, 3 : 1, 4 : 3, 2 : 2, 4 : 0)

Vyrovnaný a pohledný zápas jsme sehráli na hřišti Loko Vltavín. Soupeř rozhodl o svém vítězství prakticky až v poslední třetině. Jak již tradičně byli kluci rozděleni na starší a mladší. Soupeř taky již tradičně měl až na několik hráčů zejména ročník 2001, takže zejména proti naší "mladší" sestavě měl věkovou převahu. Kluci však na obou hřištích hráli o poznání lépe než včera proti Hájům. Zejména mladší kluci zaslouží uznání, že drželi krok se soupeřem. Dobře tam zahráli všichni. O jejich vyrovnanosti svědčí i fakt, že o 5 branek se podělili hned 4 hráči! Viděl jsem jeden gol Jirky Šmicera a byla to moc hezká akce a ještě hezčí střela.

Starší kluci se taky snažili. První třetinu vyhráli 2 : 1, když dvakrát propálil brankáře Honza Dušek. My jsme inkasovali, jako obvykle, po nedorozumění naší obrany, jsme si vstřelili prakticky vlastní branku. Druhá třetina byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Soupeř vyrovnal po zaváhání naší obrany, kdy jsme nechali za sebou volného hráče soupeře, který sám před Kubou nezaváhel. Další branku jsme obdrželi v zápětí, když soupeř zachytil naši rozehrávku po vstřelené brance a zvýšil na 3 : 2. To se ukázalo jako klíčový okamžik zápasu. Pak jsme se tlačili dopředu, ale soupeř vužil naší otevřené obrany a zvýšil na 4 : 2. Kluci ale nesložili zbraně a na autové vhazování si naběhl Martin Škurek a snížil na 4 : 3. Před poslední třetinou jsme vyměnili brankáře. Do branky šel Martin Pohůnek a Kuba si šel zahrát. Začali jsme velkým náporem a měli jsme i řadu šancí, bohužel nevyužili jsme ani ty nejvyloženější. Např. jsme netrefili úplě prázdnou branku nebo jsme trefovali osamoceného brankáře. Pravda dvě branky jsme dali, bohužel do naší sítě, tedy vlastní. Ale to se stává (i když nám poněkud častěji). Soupeř pak po hezké akci přidal ještě jednu branku. Ttakže místo toho abychom vyrovnali, nebo i vedli jsme prohrávali výrazným rozdílem. O alespoň úpravení výsledku se postaral Martin Škurek, který tvrdou střelou k tyči stanovil výsledek zápasu na 7 : 4. I přes prohru však dnes je třeba naše hráče pochválit. V mezihře jsme byli možná i lepším týmem, soupře však dával branky a my ne, ale to příjde. Kluci se určitě zlepšili v pohybu a fotbalovosti oproti minulému zápasu. Taky nasazení bylo daleko lepší. Pokud se vyvarujeme, alespoň částečně, zbytečných chyb při bránění (a to neplatí jen pro obránce), pak i takové zápasy můžeme vyhrávat.