14.05.2010 15:09

St. př. Běchovice - Dolní Chabry 0 : 4 (0 : 4¨)

 

Na zápas do Běchovic jsme přijeli v plné sestavě (chyběl jen Ondra). Zápas proti v průměru o rok mladším klukům jsme začali poměrně dobře. Vyhrávali jsme osobní souboje, pěkně kombinovali a tlačili se do zakončení. Po jedné takové akci se dostal k míči Šimon, vrátil dozadu Petrovi Z., který ránou pod břevno dal naši první branku. V zápětí unikl po křídle Honzík a krásným centrem našel Šimona, který se prosadil mezi brankářem a obráncem a zvýšil na 2 : 0. Pak přišlo několik dalších pěkných akcí po křídlech (Petr. V., Petr Z., Honzík) a rohových kopů, ale branka nepadla, buď z důvodu naší zbrklosti nebo dobrým zákrokem brankáře.. Až náš nejlepší střelec Petr K. dostal nahrávku od Honzíka a zvýšil na 3 : 0. Poslední branku první půle dal Jáchym, když se zužitkoval nahrávku od Petra V. Za zmínku stojí ještě výborně kopnutý roh Vasila, který skončil na zadní tyči branky soupeře.

Do druhé půlky nastoupilo bohužel zcela jiné mužstvo v zelených dresech. Kluci přestali roztahovat hru do šířky, začali tvořit chumly hráčů a hra už bohužel nevypadala jako fotbal, ale spíš jako překopávaná. Už jsme se nedostávali tak lehce přes obranu soupeře. I když je pravda, že i Běchovice se zlepšily, přesto musím říct, že naši kluci hráli v druhé půli špatně. Nejde jen o to, že nedali nějaké dalíš goly, ale zejména herní provedení nebylo ke koukání. Každá naše druhá přihrávka skončila u hráčů Běchovic. Naši kluci se stále snažili kombinovat (třeba Honzík běží sám na brankáře Běchovic a ještě  se snaží nahrát navíc na obsazeného hráče). Dále byla vidět snaha dát gol do prázdné branky, bohužel bez jakéhokoliv důrazu před výborným soupeřovým brankářem. Takže šance Honzíka, Petra K. Marka, Petra V. a dalších zůstaly trestuhodně nevyužity. To by nás proti silnějšímu soupeři (třeba Štěrboholy) mohlo mrzet. Naši kluci hráli podobně jak naši hokejisté, když hráli svá první dvě utkání na mistrovství světa - začátek dobrý a pak hra bez důrazu, střel a pocit, že se soupeř porazí sám.

Tento zápas ukázal, že žádný soupeř se nemůže podceňovat. Navíc kluci z Běchovic hráli moc dobře a podle mě mají navíc, než je jejich postavení v tabulce. Ještě štěstí, že jsme tento zápas předehrávali, protože pokud by nám ještě chyběla půlka mužstva, která pak odjela na školu v přírodě, tak si myslím, že bychom mohli v Běchovicích i prohrát. Za zápas v Běchovicích bych pochválil oba brankáře, kteří se nažili ihned zrychlovat hru přesnými výhozy. V obraně hrál dobře Vasil. Tentokrát však zaslouží pochvalu hlavně soupeř, který bez střídání a s mladšími kluky bojoval i za nepříznivého stavu a rval se o každý míč.

—————

Zpět