20.02.2011 21:13

Snové nedělní odpoledne starší přípravky

Naše starší přípravka měla dnes opravdu náročný program. Odpoledne hrála dvě mužstva tradiční turnaj na Žižkově a pak jsme se přesouvali ještě do Běchovic na dva zápasy s Třeboradicemi a Běchovicemi v rámci zimní ligy. Abychom stihli Běchovice, tak každé naše mužstvo na Źižkově sehrálo během 2 a půl hodiny 6 zápasů.

Turnaj na Žižkově jsme zvládli excelentně. Naše A užstvo v celém turnaji (systém každý s každým) ztratilo  body pouze za remízu s domácím Žižkovem a branku obdrželo až v poslední minutě posledního zápase se Satalicemi, kdy soupeř již jen snižoval na 2 : 1. Naši kluci postupně porazili Chabry B, silný Vyšehrad, Březiněves, Viktorku a Satalice. V bráně spolehlivě chytal Kuba Karban, obranu držel Tomáš Cranford, střed pole ovládli Marin Škurek, Naty Šmicrová a Bořek Tupý a útočné tykadlo byl Marek Tomšů.Důležité branky dnes dávala Naty. K ní se přidal Marek s Martinem. Všichni hráči dnes hráli velice hezky a zejména příkladně bojovali, což zejména v zápase s Vyšehradem se ukázalo jako klíčové. Takže výsledek tentokrá nemohl být jiný, než PRVNÍ MÍSTO a zlaté medaile. Gratulujeme. Druhé naše mužstvo ve složení Martin Pohůnek, Filip Kulda, Emil Prchal, David Klapka, Ondra Kadlec a Martin Kvapil si však nevedlo o moc hůře. Po úvodní bratrovražené bitvě s Chabry A získalo 1 vítězství a 2 remízy. Kdyby kluci proměnili ještě navíc některé své další šance, mohli možná při troše štěstí atakovat i místa na stupních vítězů, nicméně i tak konečné páté místo je výborné. Výborně zahráli všichní. Martin Pohůnek kryl řadu střel, Filip Kulda hrál důrazně v obraně. V obraně také (nejen mě) překvapil kvalitním výkonem Ondra Kadlec. Martin Kvapil s Davidem Klapkou a Emilem Prchalem předvedli v útoku řadu pohledných akcí a mnohdy chyběl jen kousek ke vstřelení branky. Speciální poděkování patří také Martinu Kvapilovi staršímu za bezvadné koučování tohoto mužstva.

Po tomto úspěšném turnaji na Žižkově se většina hráčů přesunula do Běchovic, kde nás čekaly dva zápasy po sobě -. každý na 2x25 minut. Zápasy s papírově slabšími soupeři sváděly k dojmu, že to bude poměrně lehká záležitost, nicméně zejména zápas s Třeboradicemi nás pořádně prověřil. V úvodu tohoto zápasu jsme šli poměrně rychle do vedení až na rozdíl 3 branek, nicméně soupeř několika slepenými goly snížil náš náskok, a tak v poločase jsme byli rádi za výsledek 6 : 4 pro Chabry. Za tohoto stavu jsme přistoupili ke změně brankáře (Kuba šel do pole a Martin Škurek do branky). Naši kluci s Naty dál bojovali s kvalitním soupeřem a výsledek si už nenechali vzít. Přidali ještě 2 branky a při jedné inkasované byl konečný výsledek 8 : 5 pro Chabry. Poslední nedělní zápas jsme sehráli s domácími Běchovicemi B. Ještěže jsme měli dost hráčů na střídání, protože na některých hráčích již byla znát únava. Naštěstí hned v úvodu se prosadila útočná dvojice Jirka Šmicer-Martin Kvapil.  Martin Kvapil dvěma brankami po asistencí Šmíci během prvního střídání dal klid do našich řad. Do konce první půle jsme pak přidali ještě 3 branky a obdrtželi jen jednu po nedorozumění naší obrany.. Při jasném vedení jsme opět přistoupili ke změně brankáře, kdy zase Kuba šel hrát a Martin Škurek chytat. Druhá půle už byla zcela v naší režii a dalších 5 branek v síti Běchovic bylo výsledkem naší aktivní hry. Výsledek 10 : 1 a zejména předvedená hra byla pro všechny diváky (z Chaber) jistě příjemným překvapením. Určitě bych pochválil všechny hráče, za příkladný přístup ke hře a snahu o to hrát fotbal i za rozhodnutého stavu. Naši hráči nesolovali a snažili se o kombinační hru. Věřím, že všichni si tyhle zápasy užili. Zejména bych však pochválil Martina Kvapila s Emilem Prchalem, kteří v Běchovicích byli k neudržení a sami vsítili asi 11 nebo 12 branek. 

Je dobře, že kluci s Naty konečně vyhráli turnaj a i se brankově prosadili v Běchovicích. Jestli naši hráči udrží takovou formu i do prvních mistrovských zápasů, pak se můžeme na jarní část sezony moc těšit. Ještě jednou velký dík všem hráčům, kteří v neděli oblékli zelený chaberský dres a zahráli si pohledný (i když náročný) fotbal.

—————

Zpět