04.10.2009 08:50

Real Vinohrady - Dolní Chabry ml. př. 1 : 6 (1 : 4)

Zápasu, v kterém jsme doufali bodovat, předcházely určité změny v sestavě. Jirka se přesunul do zálohy a do útoku jsme postavili naopak vysokého Ondru Kadlece. Zápas jsme začali od samého počátku velice aktivně. Prvních 10 minut se hrálo prakticky jen na půdě soupeře. Bohužel gol ne a ne přijít. Naši kluci v útoku i v záloze se snažili, ale soupeřova branka byla jako zakletá a možná chybělo i trošku důrazu. Až Martin Škurek, který po celý zápas významně z postu obránce podporoval ofenzívu, krásnou střelou z úhlu překonal soupeřova brankáře. Bohužel z vedení jsme se dlouho neradovali. Soupeř prakticky z první akce dal gol poté, co naši hráči nedokázali včas odkopnout míč od naší branky. V tu chvíli jsme se všichni asi obávali, jesti to naše kluky nerozhodí a naopak soupeře nepovzbudí k větší aktivitě. Naštěstí se nic takového nestalo. Naši kluci zase zatlačili soupeře na jeho polovinu a výsledkem tohoto tlaku byla řada rohů. Po jednom z nich Martin Škurek zužitkoval krásný centr Jirky a vedli jsme 2 : 1. V zápětí zase Martin Škurek po přistrčení Jirky Šmicra zvýšil na 3 : 1. A aby toho nebylo málo, tak zase Martin Škurek zvýšil na 4 : 1 po rohu Jirky Šmicra. Naše hra však nebyla jen o těchto hráčích. V útoku výborně hrál Ondra Kadlec s Lukášem. V záloze příkladně bojoval Matěj Horáček. Výborně zahráli kluci Švehlíkovi, Vojta tentokrát i Ondra Štika. V obraně hráli výborně Emil s Bořkem.

V druhém poločasu nebyla naše hra již tak pohledná. Ubylo přihrávek a přibylo osobních soubojů. Také soupeř častěji zlobil před naší brankou a Martin Pohůnek musel několikrát zasáhnout. Nicméně i tak jsme pokračovali v náporu, jehož výsledkem byla opět řada rohů. Jeden takový roh využil Jirka Šmicer, když jeho střílený vysoký nákop brankář neudržel a vedi jsme 5 : 1. Poslední branka přišla po hezké akci Lukáše, který nezištně nahrál Jirkovi a ten se nemýlil a upravil konečný výsledek na 6 : 1. Naši hráči si tak mohli vychutnat své první mistrovské vítězství.

—————

Zpět