04.04.2012 14:00

Předpřípravka 2006-2007 - Turnaj SK Motorlet dne 25.3.2012

V neděli 25.3.2012 jsme probudili naše milované fotbalové juniory brzy ráno, dle čerstvě posunutého času, abychom dorazili na zahájení posledního halového turnaje této zimní sezóny pro ročník 2006. Turnaj byl organizován již tradičně oddílem SK Motorlet Praha a tak jsme se všichni sešli na parkovišti před halou v Radlicích. K našemu překvapení bylo parkoviště před halou nezvykle prázdné. Naštěstí se vše brzy vysvětlilo a všichni zúčastnění se shodli, že místo zde konaného závodu v gymnastice se raději přesuneme na jiné místo v Radotíně, na turnaj fotbalový

Turnaj byl rozepsán jako tradičně na dvě základní skupiny po 4 týmech. Rozpis sliboval velmi kvalitní turnaj, protože mezi týmy nebylo slabého soupeře. Neznámým byl pro nás pouze tým ČAFC, s ostatními jsme se potkávali na turnajích v průběhu celé halové sezóny. Mohlo by se zdát, že do závěru halové sezóny vydrželi jenom ty lepší týmy. Na našem týmu bylo vidět odhodlání nedat ani kousek hřiště zadarmo a dresy si u trenérů vyzvedli Robin Bělík, Jenda Karban, Šimi Kulda, Joni a Kačka Mikotovi, Míša Mlynár, Štěpík Mucha, Martin Pamětický a Víťa Šimáček - všichni v dobré náladě i navzdory brzkému vstávání.

Ve skupině jsme se postupně potkali s týmy Bohemians A, domácím Motorletem a ČAFC. V prvním zápase byl vidět respekt proti silnému soupeři, který měl i mírnou výškovou převahu. Výborný pohyb soupeře jsme nedokázali eliminovat a proti jejich kombinační hře jsme většinou jen bezmocně přihlíželi. Pár světlých chvilek s důrazem se však i v naší hře objevilo a ukázalo cestu, jak bychom si v budoucnu mohli poradit i se soupeři jako je Bohemians. Jednu z nemnoha příležitostí jsme dokázali proměnit v čestný úspěch našeho týmu a zápas ukončili se skóre 1:5.

První zápas pravděpodobně naše kluky (a Kačku) probudil, protože do druhého zápasu proti tradičně silnému Motorletu nastoupilo bez nejmenšího respektu a aktivní hrou drželo celý zápas ve svých rukou. Nechyběl důraz v osobních soubojích a dokonce nebylo vidět ani tradiční padání našich hráčů po odehrání míče. Pokusy o kombinaci sice na naší straně nebyly úplně učebnicové,  ale díky výbornému pohybu jsme nedovolili kombinovat ani soupeři. Několikrát v případě nouze pohotově zasáhl brankář (Jenda). Nám na druhé straně efektivnost nechyběla a tak jsme sice s vysokým nasazením, ale bez strachu o výsledek poprvé pokořili Motorlet výsledkem 3:1! Podle pozorovatelů to byl bezpochyby zatím nejlepší zápas našeho ročníku 2006 a 2007.

Poslední zápas ve skupině jsme odehráli v relativně pohodovém tempu. Na týmu ČAFC bylo vidět málo zápasových zkušeností a tak si naši kluci vyzkoušeli pár pěkných kombinačních akcí a s chutí si zastříleli. Výsledkem bylo bezproblémové vítězství 5:0! Již jsme se těšili na opětovný postup do skupiny o 1.-4. místo, když domácí Motorlet překvapivě porazil Bohemians a každý z těchto tří celků měl dvě vítězství a jednu prohru. Černého Petra jsme si nakonec vytáhli my, když jsme v mini tabulce o skóre zůstali na třetím místě, takže na nás zůstala pouze horší skupina o 5.-8. místo.

Není jasné, jestli měl větší vliv na hru v dalším zápase lehký oběd, který v delší pauze většina hráčů absolvovala, nebo uspokojení z dobré hry v předchozích zápasech. Do zápasu proti Meteoru nastoupili všichni naši kluci jako vyměnění. Jakoby si mysleli, že se snad Meteor porazí sám. Bez problémů jsme nechávali hrát soupeře a většinu situací jsme řešili, až když byl míč nepříjemně blízko naší branky. Naštěstí nebyl soupeř v koncovce příliš důrazný, takže naše trápení skončilo nejmenší možnou prohrou 0:1.

Poslední zápas s Braníkem ukázal opět kvalitu tohoto soupeře. Náš výkon byl lepší než v zápase s Meteorem, ale výkonu z druhého ani třetího zápasu jsme se nepřiblížili. Škoda, protože pak by hra byla minimálně vyrovnaná. Snahu klukům upřít nelze, ale světlých okamžiků nebyl dostatek. S turnajem i halovou sezónou jsme se tak rozloučili výsledkem 1:3 a obsadili tak 7. místo. Do střelecké listiny se na tomto turnaji zapsali pouze Míša se 7 zásahy a Štěpík se 3 vstřelenými brankami.

Celkový výsledek turnaje neodpovídá předvedené hře ve 2. a 3. zápase, ale díky nevyrovnaným výkonům se nelze divit, že to tak dopadlo. Víme však, na čem máme dále pracovat a uvedené zápasy ukázali potenciál ročníku 2006 a 2007. Nelze vyzdvihnout jednotlivce, protože když to “týmově” fungovalo, všichni poctivě plnili pokyny trenérů a odváděli dobrou práci. V průběhu této halové sezóny ukázal náš tým jednoznačný progres ve fotbalových dovednostech i předváděné hře. Kdo v zimě, na prvním halovém turnaji na Motorletu tušil, že náš tým dokáže s domácími za několik málo měsíců hrát více než vyrovnanou partii?!

Děkujeme všem hráčům za odvedené výkony a rodičům za povzbuzování a podporu, bez které by tréninky ani účast na turnajích nebyly možné.

S pozdravem Váš realizační tým Š.Mucha,A.Kulda a J.Mlynár.


PS: Fotbal je týmová hra a tak bychom byli rádi, kdybychom mohli absolvovat celý turnaj včetně vyhlášení výsledků jako jeden tým. Chápeme, že občas je náročné sladit všechny volnočasové aktivity, ale dáváme tím příklad i našim mladým fotbalistům. Ať už obsadíme jakékoliv místo

—————

Zpět