15.11.2010 11:11

Mladší přípravka - Výhra nad Bohemians odstartovala po celém světě vlnu nadšení

Od zvláštních zpravodajů SK Chabry:  Plný počet bodů  z 11 mistrovských zápasů v sezoně a tím pádem vytvoření rekordu v novodobých Chaberských dějinách vyvolalo po celém světě šílenství. Komentář moderátora České Televize, který po skončení posledního zápasu nadšeně vykřikl: „Přepište dějiny Českého fotbalu !“ se ihned zařadil mezi nejsledovanější videa na internetu.

Naši zpravodajové ze všech koutů planety hlásí nevídaný zájem o náš klub. Všichni se nadšeně ptají, co to je ten zázračný tým odněkud ze severu Prahy, a za co vděčí takovému úspěchu? Trenér Pavel Böhm se jenom pousměje a pak skromně poznamená: „Na současném úspěchu mají podíl  především hráči, kteří pilně trénovali, všichni do jednoho plnili moje pokyny, vždy si šli za vítězstvím a bojovali až do konce. Je mi ctí trénovat takové hráče. Také bych chtěl vyzdvihnout naše fanoušky, kteří nás za jakéhokoliv stavu a počasí vždy hnali do útoku.“ Na otázku, jestli se nebojí, že by se mu hráči rozutekli do lepších klubů odpovídá: „Rád bych vás opravil pane redaktore, do lepších klubů se rozutéci nemohou, maximálně do bohatších. To nebezpečí tu samozřejmě je, sám jsem dostal nabídku od nejmenovaného Španělského klubu, který by prý potřeboval trošku umravnit svoje hvězdy. Bílé dresy jsem ale nikdy neměl rád, lepší je zelená a červená.“ Samotní hráči slíbili, že v klubu i nadále zůstanou bez ohledu na to, jak lukrativní nabídky jim chodí.

Trenér Pavel Böhm také zveřejnil platy týmu, které činí 10 Kč za každý vstřelený gól a dalších 10 Kč za vychytanou nulu. Hráči si tedy za podzim při skóre 76:7 a 6-ti zápasy s nulou vydělali celkem 820 Kč. Co s penězi udělají ? Kapitán týmu Matěj Horáček k tomu řekl: „Peníze to jsou hezké, část použijeme na oslavy a také pozveme trenéry na nějaké pití, které si určitě zaslouží. Za co utratíme zbytek ještě neřešíme. Rádi bychom náš výdělek na jaře ještě zdvojnásobili, respektujeme však kvality soupeřů a víme, že to bude velmi těžké. Ale kdo ví, třeba nám trenér, nebo rodiče vypíšou ještě nějakou prémii a pak to pořádně roztočíme.“

Úspěch mladých fotbalistů nenechal klidným ani funkcionáře klubu. Sekretář klubu Miloslav Hofman nám řekl:“I tento úspěch a nečekaná publicita klubu nám přinesly do kasy další peníze. Ubezpečuji všechny příznivce, že se nemusí bát o naši finanční situaci, jak je tomu v současnosti v jiných klubech. Naopak začínáme přemýšlet o investici do zlepšení zázemí stadionu.“ O co se jedná ale odmítl upřesnit s tím, že by to pak nebylo překvapení. Vladimír Šmicer, předseda klubu a manažer reprezentace v jedné osobě měl při oslavách trošku posmutnělý výraz a vypadal, jako by ho něco trápilo. Později se rozpovídal a řekl nám: „Bylo mi trochu smutno z toho, že kluci ještě nejsou tak velcí na to, abych je mohl vzít do reprezentace. Takové bojovníky bychom tam potřebovali. Klukům ale samozřejmě vítězství moc přeji. Však jsem je také doprovázel téměř při všech zápasech.“

A jaký je následující program samotných hráčů ? Ještě si užívají dozvuků oslav, ale už zítra se všichni do jednoho sejdou na tréninku, aby byli připraveni na zimní turnaje i jarní část ligy.

 

Ohlasy ze světa obrazem:

Osaka, Japonsko – upoutávka na televizní pořad, který bude na nejsledovanější japonské TV スポーツ vysílat záznamy z oslav a utkání SK dolní Chabry.

 

Francie, Paříž – Naši hráči a trenéři se v nejromantičtějším městě na světě stali ihned idoly ženských srdcí.

Španělsko, Anglie – speciální edice nových dopisních známek byly ihned vyprodány a očekává se výrazný vzestup jejich hodnoty.

Anglie, Londýn – Fotbalový klub Chelsea marně láká naše brankáře jako náhradu za Petra Čecha.

 USA, Washington – Benjamin Franclin je na největší Americké bankovce vážně ohrožen.

USA, Minesota – Ve spojených státech vyšla řada novin se zpožděním, jelikož se do poslední chvíle čekalo na výsledek posledního zápasu.

USA, New York – Americká kontroverzní celebrita se snaží zviditelnit na úspěchu našeho týmu.

—————

Zpět