21.04.2018 13:41

Mladší dorost: SK Dolní Chabry - Sokol Stodůlky 3:3 (1:1)

K třetímu jarnímu utkání zavítal na naše hřiště Sokol Stodůlky. Podzimní měření sil vyznělo ve prospěch soupeře v poměru 6:1, a tak jsme tedy měli co napravovat. Bohužel, první potíže nastaly již v kabině před zápasem, kdy se v čas srazu ukázalo jen 8 kluků, o zbytku ani vidu, ani slechu. Nakonec jsme do zápasu vstupovali s 10 hráči, ve značně improvizované sestavě.

Od začátku se zápas odehrával spíše ve volnějším tempu. Soupeř měl mírnou územní převahu, zatímco my jsme se nikam nehnali, chtěli držet míč a zbytečně neplýtvat silami. Tak po čtvrt hodině ale začal soupeř využívat skulinky v naší obraně o dostával se do šancí. Hrozil zejména ze stran, kde jejich urostlí křídelníci měli nad našimi mladíčky značnou fyzickou převahu. Úniky ale buď zvládala hasit naše stoperská dvojice, nebo přispěchal Mario se zázračným zákrokem. Velké nebezpečí představovaly také standardky, při kterých byl náš výškový handicap ještě výraznější. Ve 20. minutě však centr z poloviny hřiště propadl za nejisté stopery host přímo na kopačky Emila, který měl jednoduchou práci a střelou do prázdné brány otevřel skóre. Další obrovská šance přišla o pár minut později, když se Emil odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti. Ta byla sice zablokována, ale míč se dostal až k Romanovi, jehož střelu však brankář zneškodnil výborným vyběhnutím. A tak, ve 33. minutě přišel trest. Na naší levé straně přetlačil soupeř Vítka i Lukáše, poslal centr do vápna, kde se míč po pár odrazech dostal až k útočníkovi hostů, který rovněž střelou do prázdné branky vyrovnal. Do konce poločasu už gól nepadl, zejména díky Mariovi, který zlikvidoval několik šancí Stodůlek.

Do druhé půle jsme již šli v 11, když dorazil na pomoc Dan a Kuba Hreus (ročník 2005!). Hra byla vyrovnaná, nám ale chyběla kvalita vepředu. V 50. minutě se útočník hostů dostal s míčem z pravého křídla až do vápna, protancoval se až do střelecké pozice a Mario mohl jen bezmocně přihlížet, jak míč končí v síti. Na to jsme reagovali stáhnutím obrany na 3, aby se Matěj mohl posunout do zálohy. To přineslo ovoce, když se Matěj od rohového praporku proháčkoval podél brankové čáry až do šestnáctky a svou přihrávkou našel Filipa F. Jeho střela sice byla zblokována, ale míč propadl na zadní tyč, kde číhal Globus, který ho snadno doklepl do brány a bylo srovnáno. Bohužel, vyrovnaný stav nevydržel ani 2 minuty. Po dlouhém závaru v našem vápně se útočník hostí dostal ke střele z otočky a trochu šťastně rozvlnil síť naší svatyně. Do konce zbývalo 7 minut, takže jsme zase vrhli všechny síly do útočení. V 78. minutě doběhl Roman přihrávku v pokutovém území, pokryl si míč a brankář ho trochu zbytečně podrazil. Rozhodčí neváhal a ukázal na penaltový puntík. K penaltě se dlouho nikdo neměl, pak si ale míč postavil Matěj a střelou k pravé tyči bezpečně srovnal skóre. I poslední minuty byly zajímavé na obou stranách, ale nerozhodný stav už se nezměnil a utkání bylo ukončeno za stavu 3:3.

Vzhledem k sestavě, průběhu utkání a tomu, že jsme první poločas odehráli v 10, musíme být s bodem více než spokojení. Kluci zápas ve velkém horku odbojovali a sahli si až na dno svých sil, za což si zaslouží velkou pochvalu. Zejména mladší kluci to měli proti starším klukům hodně složité, ale dokázali se s tím popasovat. Na druhou stranu nás může mrzet, že jsme se nesešli v hojnějším počtu, protože tenhle soupeř k poražení určitě byl. To si ale musí všichni přebrat sami, jak zodpovědně k tomu přistupují. My jenom doufáme, že se podobná situace už opakovat nebude.

Sestava: Mario - Ota, Filip P., Matěj, Lukáš - Honza, Roman, Emil, Vítek - Filip F.