23.10.2018 12:38

Ml. žáci Újezd nad Lesy - Chabry 2:1 (0:0)

Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný zápas. První půlku mohla padnout branka na obou stranách, ale v naší brance výborně chytal Martin Pamětcký a i obrana domácích pracovala bezchybně. Trošku jim to umožnila naše ofenzíva, kdy jsme prakticky nevystřelili a snažili se dokombinovat až "do kuchyně". Nicméně bylo vidět spousta hezkých akcí a šancí. Obrana pracovala bezchybně, kde zejména Vítek Knížek si dovoloval kličky a patičky až trenérům šedly další vlasy, ale vše vycházelo. Zejména rozehrávka byla kvalitní jak z obrany tak i od brankáře a už bylo vidět i nějaké automatismy.

Do druhé půle jsme vstoupili ještě aktivněji a hra se odvíjela převážně na polovině domácích. Bohužel šance Vasyla, Kuby nebo Míši gol nepřinesly. Soupeř nás potrestal, když využil zbytečno ztrátu našich útočníků, pak prohraný souboj v obraně a rázem to bylo 1:0. To byla první vážnější šance domácích v druhé půli. Pak naši kluci zapli na 110 % a snažili se vstřelit branku Z tlaku jsme vytěžili penaltu a tu Míša Mlynár s jistotou proměnil. Ale síly ubývaly. Soupeř střídal 2 sedmičk a my 2 hráče, navíc Vítek již popadal druhý dech, takže jsme z útoku museli stáhnout ofenzivního Kubu do obrany (tady nám možná trošku chyběl Moky) I tak jsme stále útočili, ale stále chyběla přesná střela. Naopak soupeř z rychlého brejku udeřil 3 minuty před koncem a rozhodl

Kluky a rodiče tento výsledek samozřejmě mrzel, ale mě zajímá spíše hra a troufnu si říci, že jsme Újezdu byli více než rovnoceným soupeřem a byli fotbalovější. 1:1 by byl super výsledek. Možná stačilo stáhnout Vaška Hájíčka nebo Míšu Škurka nebo Jonyho  do obrany, hrát na 3 obránce a asi bychom tam bod uhráli, ale když jsem viděl nadšení a snahu našich kluků zvítězit, tak jsem je nechtěl svazovat taktikou. Stále je nyní prioritní herní projev a radost ze hry než nějaký bodík navíc. Každopádně mě se výkon našich kluků moc líbil. Stejně tak kluci z Újezda hráli důrazně, ale bez zákeřných faulů a nato, jak to byl vyrovnaný zápas, tak se to odehrálo v pohodě a takové vypjaté zápasy dají klukům více, než 3 zápasy, kdy vyhrajeme 10:1.

Sestava - Martin P. - Vítek, Lukáš, Míša M. Míša Š., Kuba, Vasyl, Pavel, Vašek, Jonáš