19.09.2010 20:01

Ml. žáci Nebušice - Dolní Chabry 1 : 6 (0 : 1)

Zápas v Nebušicích jsme začali, jak již tradičně dost nervozně. Na malém hřišti v Nebušicích to vypadalo, jako že se všichni bojíme a proto chceme hrát co nejvíce u sebe. Proto také hra se odehrávala jen ve středu pole a nahrávky směřovaly buď doprostřed hřiště nebo na kopačky obránců. Krajní záložníci v této fází zápasu spali a ani ostatní hráči se nesnažili hru moc roztahovat. Vyjímkou byla snad pravá strana, kde Petr Valenta hrozil z křídla a podařilo se mu vybojovat i několik rohů. Bohužel ani z těchto rohů branka nepadla, i když Šimonův náběh si branku určitě zasloužil.

První branka přišla po akci Petra Valenty, který přenesl míč na levou stranu, kde Petr Závitkovský. nejprve trefil tyč, pak Martin Škurek brankáře Nebušic, který míč odrazil k Šimonovi a ten už se nemýlil a dal na 1 : 0 pro Chabry.  Po chvíli jsme se mohli dostat do vedení na 2 : 0, ale Jáchym, nabídnutou šanci tj. proměnění střely ze značky pokutového kopu tentokrát odmítnul. Takže půlka i přes naší výraznou převahu skončila 1 : 0.

V druhé půlce se naše hra výrazně zlepšila, ale branku dal soupeř, který využil zaváhání našich stoperů a rychlý útočník Nebušic sám před Martinem v brance nezaváhal a vyrovnal. Naštěstí od této chvíle náš tlak se ještě vystupňoval. Kluci začali bušit do obrany soupeře a výsledek se brzy dostavil. Z tlaku ve vápně jsme se dostali do vedení. Naše branka přišla záhy po rohovém kopu Petra Kloučka, když si dezorientovaný obránce poslal míč do vlastní sítě. Třetí branka padla poté, když střílenou nahrávku Jáchyma dostal do sítě letos nezastavitelný Petr Závitkovský.  Pak došlo k výměně našich brankářů. Míša v brance si v posledních minutách počínal s přehledem (jako v první půlce Martin D.) a podařilo se mu vyřešit i jednu ošemetnou situaci. Čtvrtá branka, která zlomila definitivně odpor soupeře padla po pěkné akci, když k odraženému míči se dostal Jáchym a dal na 4 : 1. Na 5 : 1 zvýšil Petr Klouček, když mu ideálně přistavil míč mezi penaltu a malé vápno Jáchym. Poslední branku dal symbolicky Petr Z. po přihrávce Jáchyma.

Dneska náš výkon asi nebyl ideální, nicméně i tak si odvážíme 3 body a i to je důležité. Na druhou stranu dnešní zápas ukázal, že máme v naší hře spoustu rezerv které je třeba vylepšit (zajištování obránců, roztahování hry do šířky, zahrávání rohových kopů apod.). Dnes bych určitě pochválil oba krajní obránce (Petra Valentu a Járu) a hlavně Jáchyma, který sice ve středu pole by ještě mohl dokázat více, ale v šetnáctce soupeře dnes ukázal dokonalý přehled ať už pro finální nahrávku, tak i pro přesné golové zakončení.

 

—————

Zpět