23.09.2018 07:58

Ml žáci Modřany - Chabry 4 : 6 (4:3)

V sobotu ráno jsme vyrazili do Modřan. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř Naši kluci nastoupili do utkání aktivněji. Již v první minutě měl Kuba golovou šanci, ale neproměnil. Aby to Kubovi nebylo líto, tak svoji šanci neproměnil ani Vasyl. Pak přeci jen Kuba dopravil míč do sítě a šli jsme do vedení 1:0. Jenže další šance (Lukáš, Martin P.) zůstaly opět nevyužity a tak nedáš dostaneš. Modřadny udeřily a z první střely na branku srovnaly na 1:1. My jsme dále měly převahu, ale k brance nám pomohl soupeř - když dal zbytečnou ruku a nařízenou penaltu Vašek Hájíček bezpečně proměnil. Jenže to bylo z naší strany na dlouho vše. Modřany nás začaly přehrávat ve středu pole, kde jejich hráč s č. 13 byl rozdílovým hráčem na hřišti. Tento hráč také přidal další branky a když daly Modřany na 4:2 z rohu, tak se zdálo, že osud zápasu je zpečetěn. Jenže Míša Mlynár zavelel k obratu, když zachytil rozehrávku soupeře a poslal míč do odkryté branky. Kontaktní gol do šatny nás uklidnil. O půlce jsme si řekli chyby - obránci nedostupovali hráče soupeře, nechávali jsme hrát "třináctku" a hlavně spousta zkažených přirávek v útočné a přechodové fázi. 

Do druhé půlky jsme vstoupili výborně. Kuba měl asi 3 šance, jenže střelecká smůla nás neopustila. Vrcholem všeho byla zahozená šance Vasyla, který stál sám před  brankou ale míč poslal mimo. Ale šance měl i Petr S , Pavel F. nebo Martin P. Srovnání přinesl Kuba po hezké individuální akci Kája Kohout ukázal, jak se proměňují šance - využil hned svoji první a poslal Chabry do vedené. Uklidnění přinesl opět Kuba, který završil svůj hattrick. Další šance již zůstaly nevyužity, i když kluci předváděli hezké kombinace. Obrana pracovala na 100 %, kde zejména vynikal Lukáš, který odebíral míče soupeři a ještě je konstruktivně rozehrával. 

Za druhou půlku jsme si vítězství zasloužili, ale na koncovce musíme zapracovat. I když to byl vyrovnaný zápas, tak se opět potvrdilo to, co často říkám, že nejlepší je, když si to trenéři odpískají sami, než když to píská nějaký starý pán z půlky hřiště. Největší pochvalu však zaslouží fanoušci soupeře, kteří hlasitě i s pomocí bubnu a hlavně pozitivně povzbuzovali hráče Modřan celý zápas. V závěru ocenili i výkon Chaber, to se vidí málokdy. I naši kluci si zápas tak více užili a rodiče z Modřan po zápase pochválili. 

Branky: Kuba 3, Vašek, Míša M., Kája

Sestava: Joná - Lukáš, Moky, Míša M., Martin P., Vítek, Vasyl, Kuba, Petr S., Kája, Míša Š., Vašek H., Pavel F., 

—————

Zpět