07.05.2011 15:08

Ml. žáci Dolní Chabry - Ďáblice 1 : 3 (0 : 1)

Do zápasu s Ďáblicemi jsme nastoupili v asi nejvíce kombinované sestavě v této sezoně. Ze stálých hráčů chyběl M. Dvořák (brankář), Petr Valenta (obrana), Vasil (obrana), takže naše zadní řady doznaly výrazných změn. Do branky za mladší žáky se postavil (poprvé v životě) Kuba Karban, na stopera musel jít ze zálohy Šimon a obránce hrát Ondra. Všechny tyto změny znamenaly, že žádná naše řada nezůstala v optimálním složení. Na to se ale nemá smysl vymlouvatl. Kluci si zpočátku vytvořili tlak, ale mimo několika rohů jsme z něj nic nevytvořili., Naopak první útok soupeře skončil brankou, když ze středu zálohy přišel míč na levé křídlo Ďáblic a rychlý útočník nedal Kubovi v brance šance a tvrdou kížnou střelou poslal Ďáblice do vedení. Naši kluci nadále útočili, ale přes dobře organizovanou obranou hru Ďáblic a hlavně přes jejich vysoké hráče vzadu jsme se nedokázali prosadit. I když jsme měli více ze hry a hra se odehrávala zpravidla na polovině soupeře, tak do šancí jsme se dostávali jen ze standardních situací. Nejprve z rohového kopu po signálu s Petrem Závitkovským trefil Petr Klouček tyč a pak Filip opět po rohovém kopu mířil z malého vápna pod břevno, ale bohužel dobře chytající brankář Ďáblic jeho tvdou střelu reflexivně vyrazil.

V druhé půli se obraz hry nezměnil, naši kluci útočili, ale naše útoky končily zpravidla na hranice pokutového území. Soupeř hrál jednoduchý fotbal s nákopy od vysokých obránců na rychlé útočníky. Svou zálohu soupeř prakticky nevyužíval, takže zejména ve středu pole jsme měli opticky navrch, bohužel bez velkého výsledného efektu. To naopak soupeř byl v tomto zápase maximálně úspěšný, když krátký výkop Kuby zachytil záložník Ďáblic a obstřelil vysunutého našeho brankáře a zvýšil na 2 : 0. V tu chvíli se zdálo, že je po zápase. Ale naši kluci se nevzdali. Jarda našel křížným pasem na hranici pokutového území dnes neúnavného Petra Závitkovského a ten přesnou střelou ke vzdálenější tyči snížil na 2 : 1. Pak jsme zatlačili soupeře před jeho branku, ale do vyložené šance, i přes značnou územní převahu, jsme se prakticky nedostali. To naopak soupeř dovršil dílo zkázy, když z rychlého protiútoku zvýšil opět tvrdou střelou na 3 : 1 a stanovil tak konečný výsledek dnešního zápasu.

Je to škoda, naši kluci (zpravidla o rok mladší) působili fotbalovějším dojmem, ale soupeř nás vyučil z jednoduchosti a důrazu při zakončení,. Zejména naše hra kolem a v pokutovém území byla dnes slabá a bez důrazu a přesného zakončení se vyhrát nedá. Dnes asi nejlepším hráčem našich byl Petr Závitkovský. V obraně dobře pracoval Šimon s Ondrou a ve středu zálohy hrál výborně Filip.

Branka: Petr Z. (asistence - Jára)

—————

Zpět