17.12.2011 18:07

Ml. žáci Chabry - Ústí nad Labem 4 : 5 (0 : 3)

Na poslední zápas zimní ligy jsme vyrazili bez několika hráčů základní sestavy. Soupeřem nám bylo mužstvo Ústí nad Labem (ročník 2000). I my jsme měli ve svém mužstvu několik hráčů tohoto ročníku a dokonce i jednoho ročníku 2001. Začátek zápasu byl z našeho pohledu katastrofální. Hned v první minutě prošel hráč Ústí naší obranou jako mezi kuželkami a poslal Ústí do vedení. Když jsme během dalších 10 minut dostali další dvě branky, tak to vypadalo na debakl. Naše hra byla, mírně řečeno, velmi špatná. Obránci a záložníci nepřistupovali  k hráčům soupeře a v útoku jsme vůbec nepodrželi míč. Až v druhé polovině poločasu jsme se trošku osmělili, ale střely Davida nebo Honzíka ani golovka Matyho branku nepřinesly. Velkým oživením však bylo vysunutí Petra Kloučka do útoku a posun Petra Valenty do zálohy.

Druhá půle začala stejně špatně jako první. Opět soupeř skoroval a vedl už 4 : 0.  Pak se však začaly dít velké věci na straně Chaber. Nejprve Petr Klouček si naběhl na Vasylův volný přímý kop a z těžkého úhlu tvrdou střelou pod břevno dal úvodní branku Chaber. Pak petr Klouček o samostatné akci přidal druhou branku, když si obhodil obránce soupeře a podél vybíhajícího brankáře snížil na 2 : 4. To ještě nebyl konec. Po chvíli s chutí hrající Petr K. vystřelil. Brankář Ústí jen vyrazil a dobíhající Martin Škurek pohotově uklidil míč do branky soupeře. Rázem jsme prohrávali jen o branku. Šance  byly na obou stranách, ale šťastnější byl soupeř, když po rohovém kopu jsme si dali nešťastně vlastní gol a Ústí vedlo zase o 2 branky. Kluci se však nevzdali a díky Honzíkově pohotové střele jsme snížili zase na rozdíl jedné branky. Bohužel do konce zápasu už byly jen asi 2 minuty a tak mimo několika rohových kopů jsme již více obranu soupeře ohrozit nedokázali. Škoda. Za druhou půlku jsme si možná bod zasloužili. Na druhou stranu je třeba sportovně přiznat, že soupeř byl dnes fotbalovější a nebezpečnější. Naše hráče však musíme pochválit, že i za stavu 0 : 4 zápas nezabalili a krásně zápas dokázali zdramatizovat. Výborně dnes zahrál Vasyl v obraně, David v záloze a Petr Klouček v útoku. V druhém poločase si rozehráli i bratři Škurkové a Péťa Valenta s Domikem.

Branky Petr Klouček 2, Martin Škurek, Jan Škurek

Sestava: Míša - Petr V., Vasyl, Dominik, David, Martin a Honza Š, Petr Hroch, Maty, Petr K.