23.10.2010 13:56

Ml. žáci Chabry - Újezd P4 2 : 3 (0 : 1)

Souboj s prvním mužstvem tabulky byl z naší strany překvapivě vyrovnaný. Naši kluci zahráli asi nejlepší zápas sezony s ohledem na kvalitu soupeře. Újezd měl oproti našim klukům výraznou výškovou převahu a i sílu  v osobních soubojích. Naši kluci se však tentokrát toho nezalekli jako v předchozích zápasech, když se většího a staršího soupeře zbytečně báli. Chabry hrály tentokrát více po zemi a to na soupeře platilo. Zejména krajní záložníci dnes hráli daleko více u postraních čar a nezhušťovali tak zbytečně střed pole. Bohužel touha po míči našich středních záložníků zas dělala pravý opak. Naši střední záložníci se často dostávali až k pomezní čáře a zbytečně jednak odkrývali prostor ve středu hřiště a současn zhušťovali prostor na křídlech, takže se stávalo, že při našem autovém vhazování bylo na jednom místě kolem balonu až 5 našich hráčů a stejný počet hráčů soupeře. Ale to je asi jediná výrazná chyba kterou jsme v zápase dělalil.

Zápas začal z načí strany možná až zbytečně opatrně a nervozně. Naši kluci sice měli často míč na kopačkách, ale chyby v přihrávce a zbytečné držení míce v záloze nás často připravovalo o možnost nebezpečně zaútočit. A tak první trestal soupeř, který využil hned první střelu na naši branku v úvodní gol. Nutno říci, že to byla tvrdá rána od největšího hráče na hřišti, kterou Martin v brance chytit nedokázal, i když si na míč sáhl. Od této chvíle se naše hra přeci jen zlepšila a i my jsme se tlačili před branku Újezdu. Bohužel ani šance Filipa po přímém kopu Petra Kloučka, ani brejk Jáchyma a následně jeho možnost střílet ve vápně brankou nezkončily. A tak jsme šli do kabin za skore 0 : 1 pro Újezd.

V druhé půli se naše hra ještě zlepšila. Ubylo nepřesných nahrávek a zejména z křídelních prostorů jsme se dostávali do nebezpečné vzdálenosti k brance Újezdu. Zaslouženě jsme tak vstřelili i naši první branku, když Honzík prostrčil míč na Jáchyma, který sám před brankářem Újezdu nezaváhal a srovnal na 1 : 1. Znovu jsme tak byli v zápase, ale kupodivu iniciativu převzal soupeř. Zejména vysunutí jeho (z mého pohledu) nejlepšího hráče s č. 8 do zálohy přispělo ke zvýšenému tlaku na naši obranu. Ta pak logicky dělala chyby a jeden z útoků Újezdu už ubránit nedokázala a osamocený hráč Újezda před Martinem tentokrát nezaváhal a zvýšil na 2 : 1 pro Újezd. Ale zápas dneska to byl jako na houpačce. Naši kluci se zase začali tlačit před branku soupeře. Na jeden z rohových kopů si krásně naběhl Šimon a krásnou hlavičkou srovnal na 2 : 2.  Zápas se pak odvíjel spíše na půlce Újezdu a zdálo se, že budeme první mužstvo, které bude s Újezdem letos bodovat. Bohužel 2 minuty před koncem napřáhl hráč s č. 8 asi z 30 m (z místa) a ránou pod břevno rozhodl zápas.

Škoda dnes jsme byli Újezdu více než důstojný soupeř a minimálně bod jsme si zasloužili, ale soupeř dal prostě o branku více a tak vyhrál. Na druhou stranu kluci odehráli s prvním mužstvem tabulky pohledný zápas a myslím, že všichni diváci (ať už z Újezdu nebo z Chaber) to museli vidět a to je asi mnohem důležitější, než mít třeba o 1 bod v tabulce víc. Navíc kluci určitě zjistili, že se dá hrát v naší skupině s každým a porazit můžeme na jaře kohokoliv, pokud budeme hrát alespoň tak dobře jako dneska. Kluci za dnešní výkon díky!

—————

Zpět