14.09.2010 21:10

Ml. Přípravka PSK Union - SK Dolní Chabry 3:6 (2:3)

Za nejošklivějšího počasí v sezóně odehrála mladší přípravka nejhezčí zápas podzimu. Za neustávajícího deště naši hráči hned od úvodních vteřin vlítli na zpočátku trochu zakřiknutého soupeře. Během chvilky jsme si vypracovali 2 šance, ale po Lukášově centru z pravé strany, ani po následném rohu díky dobře bránicímu soupeři gól nepadnul. Soupeř se ale záhy z úvodního tlaku vymanil a začal s námi hrát vyrovnanější partii. Union měl na hrotu 2 velmi rychlé hráče, kteří byli schopni v průběhu celého zápasu našim hráčům utíkat a vytvářet si šance. Přesto jsme si další šanci vytvořili my. Matějův centr na Lukáše dokázal obránce soupeře vyhlavičkovat na roh. Z rohu se k míči dostali obránci soupeře, kteří založili další rychlý break přes svého asi nejlepšího hráče č.7, který se míče zmocnil i při naší další šanci a zase s ním běžel přes celé hřiště k naší brance. Tam naštěstí neměl komu přihrát, ani sílu na pořádné zakončení. Pak už ale přišly chvíle našeho týmu, z Matějova centru před bránu si soupeř dal málem vlastní gól. Poté jsme zahrávali sérii 3 rohů, kdy při třetím Lukášovu střelu ještě stihnul vyrazit brankář, ale následnou dorážku už Matěj s přehledem proměnil. Následně nám opět soupeřův hráč č.7 dělal problémy v obraně a vybojoval roh. Soupeřovu rozehrávku ale zachytil Matěj, který okamžitě z první přihrál Péťovi, který poslal do brejku Lukáše. Ten přesprintoval celé hřiště a dal gól střelou k tyči. Z našich následných 3 šancí gól nepadnul. Až nádherný oblouček Jirky přes všechny protihráče se odrazil od tyče k volnému Lukášovi a ten skóroval do prázdné banky. Konec poločasu však patřil soupeři. Nejdříve s nížil z rohu na 3:1, Jirka se následně vydal na výlet přes celé hřiště, ale bohužel nezakončil přesně. To samé předvedl pár vteřin před koncem poločasu opět rychlonohý hráč soupeře, ten ale byl při zakončení úspěšnější. Příčinou našich inkasovaných gólů byla hlavně naše záloha, která se nevracela zpátky pomáhat obráncům. To co nám proti předchozím dvoum soupeřům procházelo tentokrát PSK Union trestal.

Do druhého poločasu se počasí lehce umoudřilo, a téměř přestalo pršet. Tentokrát to byl soupeř, který nabuzený gólem do šatny začal poločas lépe.  Jeho několik šancí jsme ubránili, jednou nás zachránila i tyč. Tady se sluší pochválit Vojtu, který několikrát v průběhu zápasu zabránil šanci soupeře skvělým vyběhnutím. Paradoxně až po vyrovnání hry a několika šancích z naší strany zase utekl náš starý známý hráč soupeře č.7, který dokázal projít přes 3 naše hráče a vyrovnal na 3:3. Teď to s námi nevypadalo dobře, navíc když po několika našich i soupeřových nevyužitých šancích  proti nám rozhodčí odpískal penaltu po tom, co Kryštof na mokrém terénu uklouzl a spadnul rukou na balón. Penalta byla kopaná na 3x díky tomu, že soupeř nečekal na píšťalku rozhodčího. Vojta ale všechny 3 pokusy vykryl. Naše hráče pocit nespravedlivě písknuté penalty a několika předchozích neodpískaných zákroků na hranici pravidel nabudil a předvedli závěr snů, který dostal do varu všechny trenéry i rodiče. Trenér Pavel měl při jednom našem rohu nakročeno do pokutového území soupeře, aby klukům pomohl, nejvášnivější fanynka Iva začala skandovat tak, že to muselo být slyšet snad až do Chaber a všichni s úžasem sledovali, s jakým nasazením naši hráči hrajou proti těžkému soupeři. Naši záložníci se začali poctivě vracet a tak eliminovali výpady soupeře a zárověň podporovali naší ofenzívu. První gól po našem znovuzrození dal po přihrávce Lukáše Jirka, který z hranice pokutového území dal padáček do prostřed branky, který brankář vyrazil jen pod břevno. Další gól dal opět Jirka, který odraženou střelu umístil opět padáčkem tentokrát k tyči. Poslední gól přidal Lukáš po pasu od Matěje.

Dnešní zápas ukázal obrovskou touhu po vítězství všech hráčů, a ukázal jim, že když něco nevzdají a hrají jako tým, mohou to dotáhnout do vítězného konce. Příjemným překvapením byl Alex, který předvedl velmi dobrý výkon. Jako lev bojoval Péťa, který se o 2 hlavy většího soupeře vůbec nezalekl. Samozřejmě by se naše vítězství neobešlo bez výborného výkonu Vojty v brance, který měl díky dešti dost stíženou úlohu. Výborně a na hranici svých možností ale zahráli všichni.

góly: 3x Lukáš, 2x Jirka 1x Matěj

přihrávky: Péťa, Jirka, Lukáš, Matěj

sestava: Vojta, Matěj, Jirka, Lukáš, Martin, Kryštof L., Alex, Péťa, Kája, Adámek, Zdenda

 

 

—————

Zpět