30.01.2011 21:19

Ml. přípravka - První zlato z halového turnaje v tomto roce – 23.1.2011

 

Po minulém turnaji (8.1.2011), kde jsme měli zatím nejlehčí skupinu a jasný postup do finále (skóre 23:0), nám organizátoři slíbili, že příště to „nalosují“ tak, že se do finále určitě nedostaneme. A svůj slib splnili.

Na Žižkov jsme se vypravili v sestavě: Vojta, Jirka, Kryštof L., Maty H., Luky a Marťas – tj. jeden kluk na střídání. Když jsme viděli naši skupinu, říkali jsme si – kluci si zahrajou určitě těžké souboje s kvalitními soupeři. Na zahřátí nás čekal tým Háje SOS a s tím jsme si relativně lehce poradili – výhra 6:0. Potom to přišlo, nastoupili jsme s týmem Meteor, se kterým jsme se minule střetli ve finále a prohráli jsme 0:3 a proto byly v očích knašich hráčů vidět značné obavy. Trenér dodal slova povzbuzení (slíbil peníze do kasičky) a kluci šli do boje. Až neuvěřitelně jsme soupeře tlačili a v podstatě nepouštěli za půlku, Chabry chtěly opravdu hodně vyhrát a tak náš tlak vyústil ve střelenou branku. Naši hráči nepolevovali a snažili se dál hrát hezký útočný fotbal. Meteor měl 2 čtyřky na střídání a tak ke konci – v 8 minutě na našich byla vidět únava. Soupeř prostřídal svoje řady a nasadili proti nám to nejlepší co měli, a tak bohužel 10 sekund před koncem jsme inkasovali a souboj skončil remízou 1:1, ale kluci poznali, že se dá hrát vyrovnaně i proti týmu Meteoru (remíza zajistila týmu prémii 100,- Kč) – Hráči Meteoru jsou opravdu velmi dobře rostlí, až se pozastavujeme nad tím, že jsou to 2002. I přesto, že jsme další dva zápasy vyhráli 1:0 nad Pragou i Kralupama – což byli také velmi krásné souboje, smířili jsme se s tím, že budeme hrát o 3.místo. Pak ale přišel poslední zápas ve skupině : Kralupy -Meteor a Kralupy připravily velmi příjemné překvapení (taky jsme jim velmi hlasitě fandili) a souboj končil zaslouženou remízou 0:0. V tu chvíli jsme před sebou měli jasný cíl – finálový souboj z domácím týmem Union Žižkov. Když jsem se ptala před zápasem na pokyny trenéra, ten se jen pousmál a řekl: „Tady pomůže už jenom slíbená odměna!“ Kluci ve finále svým výkonem, srdnatostí a snahou zaslouženě vybojovali první místo v turnaji. Jen bych ještě ráda zmínila, že všichni naši soupeři ze základní skupiny boj o umístění vyhráli.

Takže souhrn a bilance: kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a týmovou hru, no a trenér je o 200,-Kč lehčí (ale stálo to za to!:-) ).

—————

Zpět