14.04.2012 15:37

Ml. přípravka - debakl v Třeboradicích

 

V druhém jarním zápase jsme zavítali na hřiště velmi dobrého soupeře do Třeboradic. Na podzim jsme prohráli velkým rozdílem,proto jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého.

Bohužel, zápas to potvrdil více než jasně. Tentokrát nás neposílil Jirka s Ádou, vypomohl pouze Kryštof, ale obávám se, že i v nejsilnější sestavě by to na výborné domácí nestačilo.

Nicméně je nutno říct, že i když je soupeř lepší, dá se alespoň bojovat. To se ovšem o našich hráčích dnes (až na několik vyjímek, které na závěr hodnocení zmíním) říci nedá.

Sestavu jsme rozdělili na dvě poloviny tak, aby to bylo vyrovnané a soupeři jsme byli důstojným protivníkem...  Tato naše představa se bohužel moc nenaplnila...

Na jedné polovině hráli Mario, Péťa, Kája, Patrik, Honzík, Ondra D. a Dan, na druhé Míra, Kryštof, Venda, Luky, Ondra K. a Kuba.

Od začátku zápasu nás soupeř na obou půlkách hřiště přehrával, ale je fakt, že jsme mu to značně ulehčili. Ono když se hráči po trávníku jen tak procházejí, doufají, že k nim balón najde cestu sám, nejdou mu naproti, nebojují, nepřihrají si a ještě se mezi sebou dohadují.... tak se skutečně těžko vyhrává.  V tomto věku však nejde o výhry, ale o to, aby kluci hráli fotbal a aby ze hry měli radost. Zatím to ale vypadá, že místo fotbalu hrajeme spíše kopanou.. :(

Naši hráči, tedy někteří, ještě nepochopili, jak se fotbal hraje. Soupeř nám jasně ukázal, že to jde a není to až tak složité. Nikdo z jejich hráčů neměl problém zpracovat balón (my jsme ho kolikrát zpracovávali až někde v Horoměřicích), poté následovala klička a přihrávka lépe postavenému soupeři (my jsme za celý zápas měi jen pěkné přihrávky z obrany, ale útočníci si mezi sebou nenahráli snad ani jednou), k tomu přidejte bojovnost a nevypouštění soubojů soupeře (u nás to kolikrát vypadalo, že jsme dokonalí gentlemani a soupeři dáváme přednost).... No bylo by toho víc, ale nechci jen kritizovat.  Jde o to, aby naši hráči pochopili, že samo to nepůjde, že musí přidat v tréninku a ono se to v zápasech projeví...

Do hodnocení jednotlivých hráčů se mi moc nechce, ale nemůžu jenom chválit, a dnes opravdu moc důvodů k pochvale není.

Brankáři: Mírovi se dnešní zápas moc nevydařil, předevsím první třetina, ale nutno říct, že u něj je to jev ojedinělý, jinak je to naše stálice.

Mario si dnes své odvedl, za žádný gól nemohl, naopak hodněkrát mužstvo podržel, jen je třeba zlepšít výkopy, ale párkrát dnes ukázal, že to jde a určitě i půjde.

Péťa s Kájou, kteří dnes nastoupili spolu v obraně (Péťa již tradičně, Kája musel z důvodů absencí obvyklých obránců) - SUPER!! Takhle by měl výkon v obraně vypadat. Oba dva nezmatkovali, bojovali proti šikovným útočníkům, rozehrávali, prostě jejich výkon dnes snese nejpřísnější měřítka a je asi největším pozitivem dnešního zápasu.

Dan, Patrik, Honzík a Ondra D.- útočníci jedné části našeho družstva - tam je to s chválením horší... Malá bojovnost, zmatkování, žádné přihrávky.. Snad jen Ondra D. by zasloužil pochválit za proniknutí do pár šancí a i když zůstaly neproměněny, příště se určitě zadaří líp. Nicmnéně všichni tito útočníci jsou obvykle velkým nebezpečím pro soupeřovu branku a dnes asi neměli svůj den.

Kryštof s Vendou - obrana obvykle pomůže týmu více, ale i pro tyto dva platí, že takový zápas se občas přihodí každému.

Ondra. K, Kuba, Luky - útočníci druhé poloviny našeho mužstva - Ondra s Lukym oba bojovali, snažili se, Luky dal i první soutěžní gól v našem družstvu (a dnes náš bohužel jediný), prostě tito dva zaslouží pochvalu. Kuba se taky snažil, chce to ještě trochu potrénovat a bude to ono.

 

Závěrem bych chtěl říct, že je škoda, že dnes je sobota čtrnáctého a ne pátek třináctého, protože bychom to měli alespoň na co svést.

Nicméně je to jen fotbal a příště to bude určitě značně lepší, kluci nevěšte hlavy!!!!

 

K.H.

—————

Zpět